OLDENZAAL.( 2000.08.20 )

Elite/Neo: 1. Maarten Nijland Hengelo; 2. Bastiaan Krol Oldenzaal; 3. Maarten Lenferink Tubbergen; 4. Marcel Vrogten Halle; 5. Freddy Wolsink Enschede; 6. Bart Boom Enter; 7. David Veenendaal Nijverdal; 8. Bas Dunnebier Borne; 9. Otmar Beltman Slagharen; 10. Peter Olde Dubbelink Rossum; 11. John Verwaast Haarle; 12. Harald Slebos Oldenzaal; 13. Harald Derks Denekamp; 14. Guido Benthem Ede; 15. Jeffrey Leest Zutphen; 16. Harmen van der Meulen Ugchelen; 17. Erik van den Berg Hellendoorn; 18. Robert ter Bekke Hengelo; 19. Roy Reuver Deurningen; 20. Bart Bouma Denekamp;

 

OLDENZAAL.( 2001.08.12 ).

Elite/Neo: 1. Maarten Nijland Hengelo; 2. Marcel Alma Harskamp; 3. Bas Waaijer Langeveen; 4. Robert ter Bekke Hengelo; 5. Jacques Veen Sleen; 6. Freddy Wolsink Enschede; 7. Mark Poppe Nijverdal; 8. Eddy Reinerink Harbrinkhoek; 9. Ben van Egmond Nijverdal; 10. Mart Otten Oldenzaal; 11. Matijs Jansen Heeten; 12. Thijs Volker Haaksbergen; 13. Gerben Nijmeijer Denekamp; 14. Jan-Willem Joling Nieuwlande; 15. Sent Tissingh Groningen; 16. Mario Willemsen Huissen; 17. Tom Schurink Borne; 18. M Verstegen 19. Michiel Slot Bornerbroek; 20. Roy Reuver Hengelo;

Junioren: 1. Niels Scheuneman Veendam; 2. Tom Veelers Ootmarsum; 3. Aloys van Duuren Hoogeveen; 4. Marc Blok Heinkenszand; 5. Gerben de Vries Tolbert; 6. Pieter Smit Bredevoort; 7. Bert Krans De Wilp; 8. Jasper Koopmans Tjalleberd; 9. Wouter Mensink Denekamp; 10. Kees Hagen Ermelo; 11. Thijs Wennink Hengelo; 12. Laurens de Lange Den Ham; 13. Dennis Katinas Heerenveen; 14. Niek Oude-Nijeweme Geesteren; 15. Tom Hoekman Oldenzaal; 16. F Reinten 17. M Cristenhuis 18. B Zevertgroot 19. Jeroen Docter De Wijk; 20. Wesley Beuker Huizen;

 

OLDENZAAL.( 2002.08.04 ).

Elite/Neo: 1. Peter Olde Dubbelink Rossum; 2. Pascal Arts Ede; 3. Marcel Alma Harskamp; 4. Maarten Nijland Hengelo; 5. Warner Boekhout Odijk; 6. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 7. Bas Waaijer Langeveen; 8. Roel de Vries Groningen;9. Steven Peters Losser; 10. Jurgen Lucke Duitsland; 11. Jan Weevers Hengelo; 12. Vincent Geluwie Huizen; 13. Wim Oldenburg Uitwijk; 14. Bastiaan Krol Oldenzaal; 15. Mark Poppe Nijverdal; 16. Mathijs Loohuis Oldenzaal; 17. Jeffrey Hollemans Woerden; 18. Ger Soepenberg Den Ham; 19. Andras van Hoeijen Amersfoort; 20. Martijn Hofstede Nijverdal;

Nieuwelingen: 1. Sven Kramer Ouderschoot; 2. Thijs van Amerongen Vorden; 3. Jeroen Poppe Nijverdal; 4. Fokke Postma Drachtster-Compagnie; 5. Roderik Groenewold Raalte; 6. Hidde van Nuil Appelscha; 7. Jelle Bisschop Pesse; 8. Rick Mostert Borger; 9. Michel Jan van den Linde Ruinen; 10. Thomas Bekkering Muntendam; 11. Daan Boermans Losser; 12. Jeroen Mersman Nieuw-Buinen;13. DaniŽl Brok Nijverdal; 14. Frank Warmerdam Amsterdam; 15. Jarco van Binsbergen Dodewaard; 16. Jan Mikkers Uden; 17. Wietse Hamstra Buitenpost; 18. Danny van der Weg Haule; 19. ---; 20. Ruud Fransen Nw. Weerdinge;

 

OLDENZAAL. ( 2003.08.03 )

Elite/Beloften: 1. Thijs Zonneveld Amsterdam; 2. Frank van Dulmen Didam; 3. Martijn Lust Heerhugowaard;4. Bastiaan Krol Oldenzaal; 5. Ger Soepenberg Den Ham;6. Peter Olde Dubbelink Rossum; 7. Patrick Koeman Nieuwegein;8. Jan Weevers Hengelo; 9. Arne Hassink Zieuwent; 10. Bas Waaijer Langeveen; 11. Erwin van Leijen Ewijk; 12. Maarten Nijland Rossum; 13. Tom Veelers Ootmarsum; 14. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 15. John Slot Bornerbroek;16. Mart Otten Oldenzaal; 17. Steven Peters Losser; 18. Henri Werner Duitsland; 19. Ben van Egmond Nijverdal; 20. Warner Boekhout Odijk;

Elite/Beloften.Derny's: 1. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 2. Roel de Vries Groningen; 3. Jurgen Lucke 4. Peter Olde Dubbelink Rossum; 5. Niels Oude Avenhuis Geesteren; 6. Ben van Egmond Nijverdal; 7. Tom Veelers Ootmar- sum; 8. Frank van Dulmen Didam; 9. Thijs Zonneveld Amsterdam; 10. Martijn Lust Heerhugowaard;

Amateurs-A: 1. Albert Timmer Gramsbergen; 2. Thom van Dulmen Didam; 3. Jeroen Horck Enschede; 4. Marc Reef Oldenzaal; 5. Maarten de Jonge Oldenzaal; 6. Robert Gesink Varsseveld; 7. Hidde van Nuil Appelscha; 8. Jesper Kelder Holtheme; 9. Roland Stenekes Almere; 10. Frederik Bekkers Aalten; 11. Dwight Spijker Kampen; 12. Jeroen Poppe Nijverdal; 13. Peter van Dijk. Ter Aar; 14. Kaj du Prie Amersfoort; 15. Jochem Verschoor Terwispel; 16. Roderik Groenewold Raalte; 17. Steven Mengels Enschede; 18. Jarco van Binsbergen Dodewaard; 19. Ties Lammerink Oldenzaal; 20. DaniŽl Brok Nijverdal;

 

OLDENZAAL .( 2004.08.15 )

Elite/Neo: 1. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 2. Tom Veelers Ootmarsum; 3. Marcel Alma Harskamp; 4. Maarten Nijland Rossum; 5. Giorgio Renleo Deventer; 6. Aloys van Duuren Hoogeveen;7. Mathijs Loohuis Oldenzaal; 8. Henri Werner Duitsland; 9. Jan Weevers Hengelo; 10. Bart Boom Enter;11. Ger Soepenberg Den Ham; 12. Bastiaan Krol Oldenzaal; 13. Arne Hassink Zieuwent; 14. Rick Fransen Saasveld;15. Christophe Breulmann Duitsland; 16. Roel de Vries Groningen; 17. Peter Olde Dubbelink Rossum; 18. Ben van Egmond Nijverdal;19. Jasper Nijkamp Zwolle; 20. Niek Asbroek Wierden;

Elite/Neo Afvalkoers: 1. Anne Knol Emmen; 2. Tom Hoekman Oldenzaal; 3. Arno Euren Wierden; 4. Daan Jonge Oldenzaal; 5. Mathijs Loohuis Oldenzaal; 6. Rick Fransen Saasveld;7. Niek Velthuis Oldenzaal; 8. Frank Strohm Oldenzaal;9. Jurgen Lucke Duitsland; 10. Steven Lubbers Almelo;

Nieuwelingen: 1. Ruben van Wiefferen Muiden; 2. Tim Posthuma Weerselo; 3. Toby Reimert Raalte; 4. Stefan Limburg Witte Paarden; 5. Harm Steijn Ermelo; 6. Alex van de Brug Enschede;7. Jelmer Stegink Naarden; 8. Tim Schreurs Amstelveen;9. Thijs Broenink Denekamp; 10. Jeffrey Eenkhoorn Almelo; 11. Dennis van Gaveren Nijverdal; 12. Joel Verlee Almkerk; 13. Barry Hulzebos Meppel; 14. Koen Wellink Aalten; 15. Jens Hoeben Oldenzaal; 16. Mart van Blanken Hengelo; 17. Patrick RŁckert Volendam; 18. Tom Olde Boerrigter Oldenzaal;19. Job Hofste Oldenzaal; 20. Bryan van Rijswijk Kampen;

 

OLDENZAAL .( 2005.08.21 )

Elite/Belofte: 1. Bart Boom Enter; 2. Albert Timmer Gramsbergen; 3. Arne Hassink Zieuwent; 4. Mathijs Loohuis Oldenzaal; 5. Ger Soepenberg Den Ham; 6. Vincent ter Schure Hengelo; 7. Arjan Stroetinga Oldeberkoop; 8. Tom Veelers Ootmarsum; 9. Jasper Lenferink Tubbergen; 10. Mark Poppe Nijverdal;11. Roel de Vries Groningen; 12. Edward Foppen Ermelo; 13. Maarten de Jonge Oldenzaal;14. Thijs Poelstra Tubbergen; 15. Jos Boonstra Peize;16. Jelle Bisschop Pesse; 17. John Slot Bornerbroek; 18. Marc Reef Oldenzaal; 19. Steven Peters Losser; 20. Maarten Lenferink Tubbergen;

Junioren: 1. Tim Klessa Duitsland; 2. Richard Kruithof Zwanenburg; 3. Coen Vermeltfoort Schuinesloot;4. Mick du Prie Amersfoort; 5. Remco van Dijk Hardenberg;6. Martin Kelderman Barneveld; 7. Richard Sleumer Vorden; 8. Jens Hoeben Oldenzaal;9. Peter Schulting Emmeloord; 10. Mart van Blanken Hengelo; 11. Mike Terpstra Krommenie; 12. Michiel Bekker Apeldoorn;13. Leon Schachtner Duitsland; 14. Jeffrey Eenkhoorn Almelo; 15. Sebastiaan Kamphuis Hengelo ov; 16. Wouter van Zanten Apeldoorn 17. Atse ten Brinke Lichtenvoorde; 18. Olaf Kerkhof Achterveld; 19. Daniel Westmattelmann Duitsland; 20. Edwin Arts Overloon;

 

OLDENZAAL.HET HULSBEEK.( 2006.05.13 )

Junior-Vrouwen/Nieuweling-Meisjes: 1. Anna van der Breggen Hasselt; 2. Nadja Tukker Dronten; 3. Samantha van Steenis Hoogland; 4. Noortje de Kort Dongen; 5. Annelieke Overweg Almelo; 6. Francis Keizer Doetinchem; 7. Berdienke Paus Haaksbergen; 8. Tamara Eenkhoorn Almelo; 9. Dagmar van der Sluis Borne; 10. Lotte Steffens Oldenzaal; 11. Lotte de Veen Muntendam; 12. Esmee Roek Rijssen; 13. Sanne Bosman Groningen; 14. Charlotte van Loon Baarle-Nassau; 15. Eline Veen Zutphen; 17. Yvonne Kuiper Den Ham Ov; 18. Chantal van Pinxten Sint Michielsgestel;

 

OLDENZAAL.( 2006.08.20 )

Elite/Beloften: 1. Albert Timmer Gramsbergen; 2. Kor Steenbergen Pesse; 3. Peter Olde Dubbelink Rossum Ov; 4. Rick Fransen Saasveld; 5. Maarten Nijland Rossum Ov; 6. Arne Hassink Zieuwent; 7. Jasper Lenferink Tubbergen; 8. Robert Bovenhuis Staphorst; 9. Marc Reef Oldenzaal; 10. Ties Lammerink Oldenzaal; 11. John Slot Bornerbroek; 12. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 13. Berry Nagelhout Doornspijk; 14. Roel de Vries Groningen; 15. Harmen Aalbers Haaksbergen; 16. Erwin Binnenpoorte Raalte; 17. Michiel Slot Delden; 18. Wouter van Zanten Apeldoorn;

Nieuwelingen: 1. Mats Boeve Nijverdal; 2. Peter Jan Polling Nieuw Weerdinge; 3. Jasper Bovenhuis Staphorst; 4. Wilco Kelderman Barneveld; 5. Jelle Posthuma Weerselo; 6. Maarten Groote Punt Rossum Ov; 7. Danny Arentsen Harderwijk; 8. Bas ter Woord Winterswijk; 9. Henk Wildeman Raalte; 10. Thomas Herbold Lochem; 11. Maurits Lammertink Enter; 12. Melvin van Zijl Harderwijk; 13. Stef Heuvel Deurningen; 14. Ramon te Wierike Enter; 15. Jan Folkert de Vries Buitenpost; 16. Maarten van Zanten Apeldoorn;

 

OLDENZAAL.( 2007.05.26 )

Junior-Vrouwen: 1. Martine van der Herberg Woerden; 2. Esther Lommers Zwijndrecht; 3. Alike Haanstra Waskemeer; 4. Marit Huisman Lutjebroek; 5. Anna van der Breggen Hasselt; 6. Jacobien Kanis Zwolle; 7. Agnieta Francke Koudekerke; 8. Adriene Snijder Kollum; 9. Lucinda Brand Oud Beijerland; 10. Laura Rollen Hoogeveen; 11. Noortje de Kort Dongen; 12. Sanne Verhart Wassenaar; 13. Lisanne Ottema Muntendam; 14. Daisy van der Aa Losser; 15. Lotte de Veen Muntendam; 16. Anneloes Stoelwinder Heerenveen; 17. Samantha van Steenis Hoogland; 18. Sophie de Boer Enschede; 19. Sanne van Dijk Glimmen; 20. Ruth Springer Heerhugowaard;

Nieuweling-Meisjes: 1. Laura van der Kamp Hasselt; 2. Amy Pieters Zwanenburg; 3. Alien Paarhuis Rouveen; 4. Francis Keizer Doetinchem; 5. Winanda Spoor Rijswijk Zh; 6. Laura Meurs Dordrecht; 7. Maaike Hoek Almelo; 8. Dagmar van der Sluis Borne; 9. Ymke Stegink Naarden; 10. Henriette Woering Rozenburg; 11. Marte Lenferink Vriezenveen; 12. Iris Ockeloen Dordrecht; 13. Birgit Lavrijssen Kapelle; 14. Willeke Knol Hasselt; 15. Claudia Koster Oudorp Nh; 16. Mariska Everts Assen; 17. Lotte van Hoek Vlijmen; 18. Natalie Wilson Abbekerk; 19. Carmen Leemreize Beltrum; 20. Danielle Meijering Stadskanaal;

 

OLDENZAAL.( 2007.08.12 )

Elite/Beloften: 1. Arne Hassink Zieuwent; 2. Rick Fransen Saasveld; 3. Marco Bos. Roden; 4. Maarten de Jonge Oldenzaal; 5. Peter Olde Dubbelink Rossum Ov; 6. Remco Broers Maartensdijk; 7. Martin van Plateringen Nieuwegein; 8. Ivar Hartogs Amersfoort; 9. Ger Soepenberg Den Ham Ov; 10. Rudy Vriend Waarland; 11. Wouter van Zanten Apeldoorn; 12. Jasper Lenferink Tubbergen; 13. Erwin Binnenpoorte Raalte; 14. Richard de Jonge Nijverdal; 15. Niels Pieters Hoofddorp; 16. Michiel Bekker Apeldoorn; 17. Marc Reef Oldenzaal; 18. Steven Marissink Heeten; 19. Gerben Nijmeijer Oldenzaal; 20. Sebastian Hannover Duitsland;

Nieuwelingen: 1. Wilco Kelderman Barneveld; 2. Thom Rifferfeld  Duitsland; 3. Robin Wennekes Dodewaard; 4. Binne-Pier de Haan Oudega Gem. Smallingerland; 5. Chiel Braam s-Heerenberg; 6. Gert-Jan Bosman Emmen; 7. Rudy Botter Slagharen; 8. Maarten Groote Punt Rossum Ov; 9. Niek Boom Nieuw Heeten; 10. Maarten van Zanten Apeldoorn;

 

OLDENZAAL .( 2008.08.03 )

Elite/Beloften: 1. Joost Legtenberg Arnhem; 2. Jasper Lenferink Tubbergen;3. Wouter de Groot Hillegom; 4. Hidde van Nuil Appelscha; 5. Marc Reef Oldenzaal; 6. Daan de Jonge Oldenzaal; 7. Maarten Janssen Rijssen; 8. Gerben Nijmeijer Oldenzaal;9. Wouter van Zanten Apeldoorn;10. Bart Boom Enter; 11. Dave Jansman Raalte; 12. Mark Olieman Enschede; 13. Peter Reef Oldenzaal;

Nieuwelingen: 1. Robin Wennekes Dodewaard;2. Davey Kleinjan Spijkenisse; 3. Jan Polanc Slovenie; 4. Dylan Groenewegen Amsterdam;5. Jesper Schipper Noordwijk Zh;6. Derk Abel Beckeringh Amstelveen;7. Dennis Heering Enter; 8. Martijn Kip Oldenzaal; 9. Jim Meerkerk Zuidland; 10. Adrik Elzing Schoonebeek; 11. Henk-Jan Schelhaas Steenwijk;12. Maurice Nijmeijer Hoogeveen;13. Niek Boom Nieuw Heteren;14. Kay Kistemaker Hoorn Hn; 15. Jasper van Velzen Noordwijkerhout;16. Jeroen Keizer Muntendam;17. Joey van Rhee Nijverdal; 18. Jasper Plender Almelo; 19. Erik Heijdens De Lutte; 20. Florent Meijer Heino;

Amateurs-B: 1. Mark Bakker Den Helder; 2. Richard Mulder Den Helder;3. Marvin Bruul Den Helder; 4. Ivan Pranger Hippolytushoef;5. Bert Bakker Zaandam; 6. Ronald Rol Broek op Langedijk;7. Martijn Suk Velserbroek; 8. Daniel Borst De Meern; 9. Niels Oden Uitgeest; 10. Richard Konijn Abbekerk; 11. Collin Bruul Hippolytushoef;12. Wil Luppers Purmerend; 13. Ruud Duivenvoorden Noordwijkerhout;14. Arjen Neefjes Bovenkarspel;15. Casper van Sijl Alkmaar; 16. Rene Markus Amstelveen; 17. Pierre Deen Amsterdam; 18. Roy Lennings Enkhuizen; 19. Hendrik van Westen Heerhugowaard;20. Peter Vlaar Wervershoof;

 

OLDENZAAL .( 2009.08.09 )

Elite/Beloften: 1. Nico Vuurens Meerkerk; 2. Maarten de Jonge Oldenzaal; 3. Wim Spijkerboer Elspeet; 4. Wouter de Groot Lochem; 5. Paul de Rooij Deventer; 6. Marc Reef Oldenzaal; 7. Dirk Oude Ophuis Denekamp; 8. Jordy Luisman Bergentheim; 9. Peter Mohlmann Apeldoorn; 10. Ties Lammerink Oldenzaal; 11. Mark Meijer Deurningen; 12. Harald Derks Denekamp; 13. Erwin Binnenpoorte Raalte; 14. Joost Koelen Delden; 15. Gerben Nijmeijer Veenendaal; 16. Leon van Strien Harderwijk; 17. Jasper Lenferink Tubbergen; 18. Thijs Poelstra Tubbergen; 19. Bas Waaijer Zwolle; 20. Felix Schaefermeier Duitsland;

Junioren/Nieuwelingen: 1. Steven Lammertink Enter; 2. Thomas Herbold Lochem; 3. Niels Jansman Hellendoorn; 4. Jasper Plender Almelo; 5. Joey Wensink Aalten; 6. Rochťz Harbers Rijssen; 7. Maarten van Zanten Apeldoorn; 8. Rolf Dames Heerde; 9. Marnix van Ark Capelle aan den IJssel; 10. Erik Heijdens De Lutte; 11. Maarten Groote Punt Rossum; 12. Falko Iken Waddinxveen; 13. Job Smit Manderveen; 14. Niek Boom Nieuw Heeten; 15. Henk Reinders Ruinerwold; 16. Mart Somsen Zutphen; 17. Sander Snijder Dalen; 18. Kevin Ossendrijver Wezep; 19. Tommy Oude Elferink Mijdrecht; 20. Dennis Heering Enter;

 

OLDENZAAL .( 2010.08.15 )

Elite/Beloften/Amateurs-A: 1. Joost van Weerd Hengelo (Ov); 2. Peter Mohlmann Apeldoorn; 3. Joost Koelen Delden; 4. Rick Fransen Saasveld; 5. Felix Reinken Duitsland; 6. Richard de Jonge Nijverdal; 7. Wouter de Groot Lochem; 8. Edwin Ophof Raalte; 9. Marc Reef Oldenzaal; 10. Niels van Otterloo Marle; 11. Erwin Binnenpoorte Raalte; 12. Felix Schafermeier Duitsland; 13. Mathieu Krabbenborg Groenlo; 14. Eddy Reinerink Harbrinkhoek; 15. Jasper Lenferink Tubbergen; 16. Ties Lammerink Oldenzaal; 17. Joost Kemna Enschede; 18. Maarten Janssen Hengelo; 19. Kees Janssen Diepenveen; 20. Remco Nijkamp Neede;

Nieuwelingen: 1. Dennis Heering Enter; 2. Steven Wester Almelo; 3. Bart Hommes Dedemsvaart; 4. Stef Krul Tjalleberd; 5. Jelle Wolsink Enschede; 6. Rick Mensink Zwolle; 7. Tim Leusink Elburg; 8. Randy Ophof Raalte; 9. Marc Lankheet Haaksbergen; 10. Stan Veldscholten Oldenzaal; 11. Maikel Bos Oldebroek; 12. Joost Berentsen Keijenborg; 13. Niels Potze Aduard; 14. Daan Schouten Almelo; 15. Bart te Boome Borculo; 16. Maarten Hof Heerenveen; 17. Gijs Verdick Laren Gld; 18. Martijn Kip Oldenzaal; 19. Wessel Zennipman Zutphen; 20. Hans Reesink Winterswijk;

 

OLDENZAAL.(2011.08.21 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Arne Hassink Zieuwent; 2. Bas Stamsnijder Enter; 3. Roderik Groenewold Raalte; 4. Pim van den Berg Dalen; 5. Edwin Wielink Twello; 6. Niels Jansman Hellendoorn; 7. Sebastiaan Kamphuis Hengelo Ov;8. Marien Wallink Zwolle; 9. Wouter de Groot Pijnacker; 10. Bas de Haan Meedhuizen; 11. Jos Boonstra Peize; 12. Mark Stokreef Markelo; 13. Michel Derksen 14. Mart Otten Oldenzaal; 15. Joost Weerd 16. Erwin Binnenpoorte Raalte; 17. Roel de Vries Utrecht; 18. Frank Strohm Borne; 19. Jasper Lenferink Tubbergen; 20. Joost Kemna Enschede;

Junioren/Nieuwelingen:1. Wim Kleiman Almelo; 2. Kevin Snijder Kollum; 3. Pepijn ter Bekke Oldenzaal; 4. Dennis Heering Enter; 5. Martijn Dijkstra Oldeberkoop; 6. Rens Moorman Reutum; 7. Bertrand Hartemink Amsterdam; 8. Leon StrŲtker Enschede; 9. Dylan Kamermans Goor; 10. Remco van der Ploeg Surhuisterveen;11. Rochťz Harbers Rijssen; 12. Robin Lowik Vriezenveen; 13. Maarten van den Berg Rijssen; 14. Rogier Kalvenhaar Wierden; 15. Mart Somsen Zutphen; 16. Tim Scholten Denekamp; 17. Vincent Kip Oldenzaal; 18. Jarno Pap Heino; 19. Rick Mensink Zwolle; 20. Jesse Markus Emmen;

 

OLDENZAAL.(2012.08.19)

Junior/Nieuweling: 1. Pepijn ter Bekke Oldenzaal; 2. Kenneth van Dorp Oosterwolde Gld; 3. Rens Moorman Reutum; 4. Kelvin Dekker Hedel; 5. Stijn van Erp Groessen; 6. Stefan Teunis Malden; 7. Robin Lowik Almelo; 8. Daan Germs Tubbergen; 9. Brian van Rhee Nijverdal; 10. Nathan Bijlenga Apeldoorn; 11. Vincent Kip Oldenzaal; 12. Menno Oud Almelo; 13. Lars Veldscholten Oldenzaal; 14. Tijmen van den Berg Rijssen; 15. Stein Bouma Hardenberg; 16. Sem Hagemans Nieuwegein; 17. Pascal Remmers Castricum; 18. Mats Lammertink Wierden; 19. Nordin Hudepol Almelo; 20. David Brune Duitsland;

Elite-Mannen/Beloften/Amateurs: 1. Yondi Schmidt Apeldoorn; 2. Sea Keong Loh Kuala Loempoer; 3. Robert-Jan den Haan Enschede; 4. Bert Lip Hardenberg; 5. Paul de Haan Meedhuizen; 6. Roel de Vries Utrecht; 7. Thomas Rabou Loosbroek; 8. Umberto Atzori Zorgvlied; 9. Delon Braamhaar Enter; 10. Dirk Oude Ophuis Denekamp; 11. Renť Nijhuis Markelo; 12. Thijs Poelstra Nijmegen; 13. Maarten Schoemaker Nijmegen; 14. Mathijs Boerrigter Goor; 15. Michiel Derksen Oldenzaal; 16. Jelle Posthuma Weerselo; 17. Rochťz Harbers Nijverdal; 18. Wouter Hendriksen Varsselder; 19. Niels Luisman Bergentheim; 20. Marcel Frose Duitsland;

 

OLDENZAAL.( 2013.08.11 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Geert van der Weijst Reusel; 2. Aron Kremer Vierpolders; 3. Nick Kweldam Aalten; 4. Mats Boeve Nijverdal; 5. Jos Boonstra Peize; 6. Delon Braamhaar Enter; 7. Bjorn Beldman Rijssen; 8. Binne-Pier de Haan Oudega; 9. Wouter de Groot Pijnacker; 10. Peter Reef Oldenzaal; 11. Robert-Jan den Haan Enschede; 12. Daan de Groot Lelystad; 13. Jorn Slaghekke Enter; 14. Mark van der Kolk Vroomshoop; 15. Raymond Kienhuis Rijssen; 16. Joost Koelen Enschede; 17. Rochťz Harbers Nijverdal; 18. Martin den Hengst Veenendaal; 19. Stefan Boeve Zwolle; 20. Maarten Schoemaker Nijmegen;

Junioren/Nieuwelingen: 1. Adriaan Janssen Diepenveen; 2. Benjamin Zuidema Dokkum; 3. Niels Potze Aduard; 4. Stan Wijkel Holsloot; 5. Tijmen van den Berg Rijssen; 6. Robin Lowik Vriezenveen; 7. Christian Varweg Hardenberg; 8. Vincent Kip Oldenzaal; 9. Dennis van der Horst Hasselt; 10. Jordi Boerman Zwolle; 11. Rick de Vries Wolvega; 12. Thijs Wolsink Hengelo ov; 13. Gino Luca Vierhouten Hilversum; 14. Marijn Velt Oude Pekela; 15. Pieter van Velde Kantens; 16. Jelmer Arendshorst Nieuwleusen; 17. Stijn van Erp Groessen; 18. Harm Derksen Gendt; 19. Jelle Johannink Denekamp; 20. Luuk Lohuis Denekamp;

 

OLDENZAAL.( 2014.08.10 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Timon Ratering Megchelen; 2. Mark Schreurs Aalten; 3. Roel de Vries Utrecht; 4. Wessel Zennipman Zutphen; 5. Adrik Elzing Schoonebeek; 6. Nick Kweldam Aalten; 7. Ivo Stronks Aalten; 8. Aron Kremer Vierpolders; 9. Rutger Vos Exloo; 10. Robert de Jong Zeewolde; 11. Bjorn Beldman Rijssen; 12. Martijn Kip Oldenzaal; 13. Thijs Poelstra Nijmegen; 14. Jasper Schouten Dronten; 15. Bart Splinter Enschede; 16. Frank Strohm Borne; 17. Stefan Boeve Zwolle; 18. Erik Groen Apeldoorn; 19. Maarten Schoemaker Nijmegen; 20. Pepijn ter Bekke Oldenzaal;

Junioren: 1. Jouke Schelling De Kwakel; 2. Huib Smit Assen; 3. Luuk Lohuis Denekamp; 4. Gino Luca Vierhouten Hulshorst; 5. Milan Veltman Broek op Langedijk; 6. Sjoerd Meijer Gaanderen; 7. Henk Weerman Wolvega; 8. Danny Kroeze Achterveld; 9. Jelle Johannink Denekamp; 10. Sven Rodijk Nijverdal; 11. Jochem Paalman Nijverdal; 12. Maurice Rijs Limmen; 13. Koen Lohuis Lemelerveld; 14. Tim Groot Bovenkarspel; 15. Jeffrey Veltink Hardenberg; 16. Pim Schouten Almelo; 17. Olaf Potze Aduard; 18. Arjan Arentsen Harderwijk; 19. Kay Thijs Tolbert; 20. Luuk Staal Wildervank;

Nieuwelingen: 1. Jelle Bootsveld Heino; 2. Koen Frens Nunspeet; 3. Lars Olde Meierink Overdinkel; 4. Jesper Rasch Zandvoort; 5. Rick de Vries. Wolvega; 6. Emiel Jansman Hellendoorn; 7. Daan Dijkstra Almelo; 8. Stan Vaartjes Enschede; 9. Jermo Hesselink Overdinkel; 10. Patrick Coster Hasselt; 11. NoŽl Kok Enter; 12. Chiel Schulten Raalte; 13. Niek Meijer Zeddam; 14. Maico Grootveld Enschede; 15. Stijn Kalvenhaar Wierden; 16. Sebastian Vester Drachten; 17. Guus Olde Monnikhof Oldenzaal; 18. Christian Varweg Hardenberg; 19. Marijn Velt Oude Pekela; 20. Joel Brethouwer Aalten;

 

OLDENZAAL.( 2015.08.09 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Robin Lowik Vriezenveen; 2. Daan van den Berg Veenendaal; 3. Jasper Schouten Dronten; 4. Leon StrŲtker Venlo; 5. Joost van Wijngaarden Nijmegen; 6. Jelle Johannink Dronten; 7. Patrick Reinders Enschede; 8. Patrick van Gortel Apeldoorn; 9. Bart Schipper Wierden; 10. Cor van Leeuwen Borger; 11. John Schouten Harderwijk; 12. Nick Kweldam Aalten; 13. Ruben Tolkamp Aalten; 14. Wim Kleiman Almelo; 15. Rik Brouwer Nijmegen; 16. Philip Kootstra Almelo; 17. Jasper Plender Almelo; 18. Pepijn ter Bekke Oldenzaal; 19. Robert de Jong Zeewolde; 20. Melle Nikkels Utrecht;

Junioren: 1. Thijs Wolsink Hengelo ov; 2. Gijs Meijer Oostwoud; 3. Danny Voogt Wormer; 4. Dorus de Rijk de Rijp 5. Yannick Vrielink Zutphen; 6. Chiel Breukelman Gramsbergen; 7. Guus Olde Monnikhof Oldenzaal; 8. Thierry Bouckaert Lisse; 9. Bart van Bindsbergen Zevenaar; 10. Marijn Velt Oude Pekela; 11. Bart de Veer Vreeland; 12. Koen Frens Nunspeet; 13. Tim Groot Bovenkarspel; 14. Rick de Vries. Wolvega; 15. Jelmer Arendshorst Nieuwleusen; 16. Koen Jansen Baak; 17. Olaf Potze Aduard; 18. Daan Dijkstra Almelo; 19. Wouter Engelmann Apeldoorn; 20. Thomas Langens Rosmalen;

Nieuwelingen: 1. JoŽl Zuidema Dokkum; 2. Jelle Bootsveld Heino; 3. Rick Pluimers Enter; 4. Tim Naberman Genemuiden; 5. Jermo Hesselink Overdinkel; 6. Bram Prins Hasselt; 7. Mohs Klunder Nijeveen; 8. Maarten Rotman Wierden; 9. Sebastian Vester Drachten; 10. Chiel Schulten Raalte; 11. Meindert Weulink Diepenveen; 12. Sam Gademan Beek; 13. Jesse Dijkstra Stadskanaal; 14. Thom Buyck Assendelft; 15. NoŽl Kok Enter; 16. Axel Pol Tubbergen; 17. Lars de Bot Losser; 18. Sven de Haan Zuidlaren; 19. Sten Harmeling Nijverdal; 20. Sven Nijhuis Wilnis;

 

OLDENZAAL.( 2016.08.21 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Peter Schulting Emmeloord; 2. Daan de Groot Utrecht; 3. Rens te Stroet Keijenborg; 4. Jelle Wolsink Hengelo Ov; 5. Roy Eefting Apeldoorn; 6. Melvin van Zijl Harderwijk; 7. Erik Groen Apeldoorn; 8. Joey van Rhee Nijverdal; 9. Robin Lowik Vriezenveen; 10. Luuk Lohuis Denekamp; 11. Jasper Schouten Dronten; 12. Wessel Zennipman Zutphen; 13. Jasper Plender Almelo; 14. Wim Kleiman Almelo; 15. Koen Jansen Baak; 16. Arthur Helder Ommen; 17. Danny Kroeze Achterveld; 18. Olav Wallinga Zutphen; 19. Beau Duvigneau Zutphen; 20. Bor Houwers Aalten;

Junioren: 1. Yannick Vrielink Zutphen; 2. Stijn Kalvenhaar Wierden; 3. Martijn Krook Purmerend; 4. Jermo Hesselink Overdinkel; 5. Sven de Haan Zuidlaren; 6. Noah van Horen Malden; 7. Maico Grootveld Enschede; 8. Sander Jeunink Oldenzaal; 9. Tim Lansink Enschede;

Nieuwelingen: 1. Rick Pluimers Enter; 2. Max Kroonen Diepenveen; 3. Sjoerd Bakker Berkhout; 4. Ian Spenkelink Nijverdal; 5. Niall Tilli Amsterdam; 6. Bram Prins Hasselt; 7. Roy Dirven Bergeijk; 8. Sam Gademan Beek; 9. Nils Jansen Middelaar; 10. Rick Hezeman Apeldoorn; 11. Steyn Lamberink Bergentheim; 12. Mika Heming Duitsland; 13. Fokke Veenstra Augustinusga; 14. Warner Stoffers Gasteren; 15. Marnick Duivelshof Oldenzaal; 16. Niels Bakker. Rijssen; 17. Sam Looman s-Heerenberg; 18. Loek Geelen Lonneker; 19. Adam de Boer Apeldoorn; 20. Mike Vliek Vriezenveen;

Elite/Beloften/Amateur-Vrouwen: 1. Karen Elzing Schoonebeek; 2. Sandra van Veghel Esch; 3. Evy Kuijpers Lierop; 4. Danique Braam Veenwouden; 5. Melanie Klement Diphoorn; 6. Linda Poelstra-Ringlever Berg en Dal; 7. Judith Bloem Apeldoorn; 8. Paulien Koster Delfstrahuizen; 9. Fianna Stenveld Enschede; 10. Sanne Bouwmeester Westerbork; 11. Liena de Jong Ubbena; 12. Arenda Grimberg Baarle-Nassau; 13. Annemarie Worst Nunspeet; 14. Janieke Kalsbeek Leeuwarden; 15. Ingrid Tempert Lemele; 16. Wendy Oosterwoud Ureterp; 17. Cornelie Smorenburg Nunspeet; 18. Loes Adegeest Dalfsen; 19. Nadia Stappenbelt Apeldoorn; 20. Kirsten Peetoom Maastricht;

 

OLDENZAAL.(2017.08.27)

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Stan Wijkel Holsloot; 2. Peter Schulting Emmeloord; 3. Florian Smits Amsterdam; 4. Robin Lowik Vriezenveen; 5. Rick Smit t Harde; 6. Wim Kleiman Almelo; 7. Tom Wijkel Exloo; 8. Jelle Wolsink Hengelo ov; 9. Roel de Vries Utrecht; 10. Per Wiggers Oldenzaal; 11. Dylan van Zijl Harderwijk; 12. Sjoerd den Hertog Groningen; 13. Wietse Kamp Hengelo; 14. Bert Lip Hardenberg; 15. Rens Moorman Ootmarsum; 16. Xaf Houwers Aalten; 17. Danny Kroeze Achterveld; 18. Melvin van Zijl Harderwijk; 19. Jasper Plender Almelo; 20. Edwin Wielink Twello;

Elite/Beloften-Club/Amateur/Junior-Vrouwen: 1. Leonie Lubbinge Drachten; 2. Marjolein van 't Geloof Dirksland; 3. Femke Markus Zwarte Kat; 4. Janieke Kalsbeek Leeuwarden; 5. Marit Cent Goor; 6. Danique Braam Veenwouden; 7. Annemarie Worst Nunspeet; 8. Eva Jonkers Staphorst; 9. Floor Weerink Exloo; 10. Jet Wildeman Nijmegen; 11. Annet Pit Deventer; 12. Paulien Koster Delfstrahuizen; 13. Iris Ton Waskemeer; 14. Corine van der Zijden Tienhoven; 15. Hanneke Mulder Utrecht; 16. Wendy Oosterwoud Ureterp; 17. Willemiek Meinders Dronten; 18. Inez Beijer Driel; 19. Rixt Hoogland Enschede; 20. Lisanne Roelofs Enschede;

 

OLDENZAAL.( 2018.08.26 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Peter Schulting Lemele; 2. Robin Lowik Vriezenveen; 3. Meindert Weulink Diepenveen; 4. Roy Eefting Apeldoorn; 5. Rick Smit t Harde; 6. Peter Merx Warfhuizen; 7. Patrick Bos Deventer; 8. Florian Smits Dinxperlo; 9. Jasper Bugter Elden; 10. Heini Koornberg Zwolle; 11. Frank Visser Utrecht; 12. Maarten Vierhout Nunspeet; 13. Richard Jansen Assendelft; 14. Lorenzo Harbers Nijverdal; 15. Lars Olde Meierink Overdinkel; 16. Coen Bosch Twello; 17. Jelle Wolsink Hengelo ov; 18. Arnout Kempenaar Dronten; 19. Edwin Wielink Twello; 20. Roel de Vries Utrecht;

Elite/Beloften/Junior/Amateur-Vrouwen: 1. Michelle de Graaf Apeldoorn; 2. Mareille Meijering Stadskanaal; 3. Willemiek Meinders Dronten; 4. Inez Beijer Driel; 5. Annet Pit Deventer; 6. Phaedra Krol Heerde; 7. Nynke Pellikaan Den Andel; 8. Annemarie Worst Nunspeet; 9. Dorien Hoog Antink Ochten; 10. Tamara van der Horst Hasselt; 11. Linda ter Beek Rossum; 12. Iris Ton Waskemeer; 13. Jet Wildeman Nijmegen; 14. Rixt Hoogland Enschede; 15. Ingrid Huizing Enschede; 16. Cornelie Smorenburg Nunspeet; 17. Sanne Prins Wierden; 18. Floor Weerink Groningen; 19. Judith Bloem Apeldoorn; 20. Anneke Dijkstra Olterterp;

 

OLDENZAAL .( 2019.06.30 )

Elite/Beloften/Amateurs: 1. Sybren Welling Heiloo; 2. Jelle Johannink Denekamp; 3. Gert-Jan Veltkamp Deventer; 4. Wiebe Scholten Dieren; 5. Pieter Verhoeven Zwolle; 6. Bouke Gerritsma Enschede; 7. Arno te Brake Nijmegen; 8. Jasper Schouten Dronten; 9. Arjan Hofman Nunspeet; 10. Jasper Plender Almelo; 11. Florian Smits Dinxperlo; 12. Michiel Derksen Oldenzaal; 13. Martijn Knol Zwolle; 14. Heini Koornberg Zwolle; 15. Daan Steffens Oldenzaal; 16. Roel de Vries Utrecht; 17. Arnout Kempenaar Enschede; 18. Dennis van de Kruisweg Oldebroek; 19. Hidde Kamp Hengelo; 20. Danny Kroeze Achterveld;

Nieuwelingen: 1. Bjarne Hemme Erica; 2. Stijn Hezeman Apeldoorn; 3. Kevin Kuiper Nieuwolda; 4. Mike Krabbenborg Groenlo; 5. Joris Reinderink Ruurlo; 6. Anne Kiers Westerhaar-Vriezenveensewijk;7. Maarten Hamminga Annen; 8. Koen Hammink Borne; 9. Lucas Averesch Rijssen; 10. Thijs Bakker Rijssen; 11. Matz Damman Groenlo; 12. Mick Nijveld Nijverdal; 13. Christian Evers Nijverdal; 14. Duncan Van Norel Nijverdal; 15. Maarten Holsbrink Amstelveen; 16. Tim van den Noort Keijenborg; 17. Sven Groot Roessink Aalten; 18. Stan Boerrigter Oldenzaal;