WESTFRIESE WIELER TWEEDAAGSE.2000.(2000.05.06)

Suprematie Farm Frites

De eindzege van Leontien Zijlaard≠van Moorsel in de Epson Internationale Westfriese Wieler-Tweedaagse was ook dit jaar geen verrassing. Al na de drie kilometer lange proloog stond een nieuwe triomf in Wervershoof zo goed als vast. Haar vierde eindzege, want ook in 1991,1997 en 1999 was zij de sterkste in West-Friesland.

Marielle van Scheppingen had als tweede in de klas≠sering van de proloog de schade op de wereldkam≠pioene tijdrijden weliswaar nog weten te beperken tot 7 seconden, maar moest het in de volgende etappes doen zonder de ploeggenotes van de nationale selectie. Die waren immers op hetzelfde tijdstip bezig aan de Tour de I'Aude. Farm Frites-Hartol, de ploeg van Leontien, was daarentegen op volle oorlogssterkte naar West-Friesland gekomen. De wel aanwezige teams vormden eigenlijk nooit een bedreiging voor de ploeg van Michael Zijlaard. Die suprematie kwam duidelijk tot uiting in de eerste etappe. Een vrijwel compleet peloton kabbelde rustig voort richting eindstreep. En dat gedurende de gehele rit over 70 kilometer. Debby Mansveld, Andrea Bosman, Sissy van Alebeek, Anouska van der Zee en Esther van der Helm controleerden de koers en pas met het finish≠doek in zicht kwam Tinus voor het eerst echt op kop en won de eindsprint, voor Sonja van Kuik van Ondememers van Nature.ĒIk had na de proloog toch nog wat lome benen,maar mijn ploeggenotes trokken de sprint perfect voor mij aan", verklaarde Leontien later haar ongewone ma≠nier van rijden in de verre van boeiende rit.

GEEN RUST

Een dag later was er van rust geen sprake meer. Nog maar net uit Wervershoof vertrokken voor een rit over 113 kilo≠meter door West- Friesland en de Wieringermeer, spatte het peloton al volkomen uit elkaar. Op de open wegen tussen Opperdoes en Oostwoud en met een ste≠vige warme oostenwind in de flank, werd het kaf van het koren gescheiden. Toen bij Wognum, na nog geen drie kwartier koers, de balans kon worden opgemaakt, bleek een groep van den rensters het heft in handen te hebben. Uiteraard met klassementsleider Zijlaard-van Moorsel daarbij en verder haar ploeggenotes Mansveld, Van Alebeek, Van der Zee en Van der Helm. Van de formatie Ondememers van Nature-A hadden zich Edith Klep, Janneke Vos, Sonja van Kuik en Sandra Rombouts een plaatsje in het eerste gelid weten te veroveren en verder Marielle van Scheppingen.

SISSY WINT

Met nog zo kilometer voor de wielen was het dan Debby Mansveld die alleen voorop ging rijden. De Drentse bracht het zelfs tot een voorsprong van 25 seconden, maar hield uiteindelijk geen stand. ďNooit geweten dat je ook zo goed alleen kunt rijden", complimenteerde Leontien na afloop haar ploeggenote. Nadat Mansveld was achterhaald, was de beurt aan Sissy van Alebeek. Haar poging slaagde, zij het op het nippertje. Met nog 20 meter in haar voordeel pakte ze de dagzege, voor Leontien Zijlaard-van Moorsel, die de sprint van de ach≠tervolgsters won. Voldoende voor de eindzege en met, ook nog, de winst van Debby Mansveld in het punten≠klassement, was het succes van Farm Frites-Hartol compleet. BRON:Ed Broesder

Elite/Beloften-Vrouwen.Proloog: 1. Leontien Van Moorsel-Zijlaard Nieuwerkerk a/d IJssel; 2. Marielle van Scheppingen Uithoorn;3. Anouska van der Zee Roterdam; 4. Sandra Rombouts Rijsbergen; 5. Edith Klep Steenbergen; 6. Astrid van Tol Nieuwveen; 7. Janneke Vos Kockengen; 8. ---; 9. Sonja van Kuik Eindhoven; 10. Debby Mansveld Gasselternijveen; 11. Sabrina Raaijmakers Eindhoven; 12. Kristy Miggels Belfeld; 13. Danielle Jansen Geldermalsen; 14. ---;15. Marlon Beekman Nijverdal; 16. Esther van der Helm Moordrecht; 17. ---;18. Evelien Basten Hapert; 19. Sissy van Alebeek Rotterdam; 20. ---;

Elite/Beloften-Vrouwen.01e rit: 1. Leontien Van Moorsel-Zijlaard Nieuwerkerk a/d IJssel 2. Sonja van Kuik Eindhoven; 3. Sabrina Raaijmakers Eindhoven; 4. Christine Mos DE Wijk/Ruinen; 5. Debby Mansveld Gasselternijveen; 6. Wendy Kramp Klaaswaal; 7. Marielle van Scheppingen Uithoorn; 8. Daphne Hoeve Tilburg; 9. Sandra Rombouts Rijsbergen; 10. Saskia van Duuren Hardenberg; 11. Patrica Hermes Liempde; 12. ---;13. Afke Sijm Wognum; 14. Fonny Wekema Peize; 15. ---;16. Marieke Haverdings Zuidlaren; 17. Melanie Mansveld Drouwen; 18. ---;19. Areke Hassink Zieuwent; 20. Anouska van der Zee Roterdam;

Elite/Beloften-Vrouwen.02e rit: 1. Sissy van Alebeek Rotterdam; 2. Leontien Van Moorsel-Zijlaard Nieuwerkerk a/d IJssel; 3. Sonja van Kuik Eindhoven; 4. Edith Klep Steenbergen; 5. Marielle van Scheppingen Uithoorn; 6. Anouska van der Zee Rotterdam; 7. Sandra Rombouts Rijsbergen; 8. Esther van der Helm Moordrecht; 9. Debby Mansveld Gasselternijveen; 10. Janneke Vos Kockengen; 11. Christine Mos De Wijk/Ruinen; 12. Angela van Smoorenburg Langeraar; 13. Mieke van der Burg Pijnacker;14. Martine Bras Helmond; 15. ---;16. ---;17. Saskia van Duuren Hardenberg; 18. Afke Sijm Wognum; 19. Frieda de Groot Assen; 20. Wendy Kramp Klaaswaal;

Elite/Beloften-Vrouwen.Eindklassement: 1. Leontien Van Moorsel-Zijlaard Nieuwerkerk a/d IJssel; 2. Marielle van Scheppingen Uithoorn; 3. Anouska van der Zee Roterdam; 4. Sandra Rombouts Rijsbergen; 5. Edith Klep Steenbergen; 6. Sonja van Kuik Eindhoven; 7. Sissy van Alebeek Rotterdam; 8. Esther van der Helm Moordrecht; 9. Janneke Vos Kockengen; 10. Debby Mansveld Gasselternijveen; 11. Mieke van der Burg Pijnacker; 12. Christine Mos DE Wijk/Ruinen; 13. Angela van Smoorenburg Langeraar; 14. ---; 15. ---;16. Martine Bras Helmond; 17. Astrid van Tol Nieuwveen; 18. Danielle Jansen Geldermalsen; 19. ---;20. Saskia van Duuren Hardenberg;

Junioren-Vrouwen Proloog: 1. Bertine Spijkerman Sint Nicolaasga; 2. Vera Koedooder Bovenkarspel; 3. Saskia Kaagman Zaandam; 4. Adrie Visser Wieringerwerf; 5. ---;6. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 7. Frederika van de Wiel Harkema; 8. Jaccolien Wallaard Noordeloos; 9. Esther van der Geest Lepelstraat; 10. ---;11. Susan Hartog Jisp; 12. Judith Helmink Maurik; 13. Corrien van Haastert Waddinxveen; 14. Monique Verstraten Roosendaal; 15. Yvonne van Gog Haelen/Asten; 16. Catharina Mulders Rotterdam; 17. Elizabeth Folkerts Wijckel; 18. Tamara Peek Haule; 19. Christa de Jong Rucphen;

Junioren-Vrouwen.01e rit: 1. Vera Koedooder Bovenkarspel; 2. Bertine Spijkerman Sint Nicolaasga; 3. Adrie Visser Wieringerwerf; 4. Yvonne van Gog Haelen/Asten; 5. Saskia Kaagman Zaandam; 6. Jaccolien Wallaard Noordeloos; 7. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 8. ---;9. Esther van der Geest Lepelstraat; 10. ---;11. Anneke Bloks Helmond; 12. Tamara Peek Haule; 13. Monique Verstraten Roosendaal; 14. ---;15. Helma de Jong Oldebroek; 16. Frederika van de Wiel Harkema; 17. Christa de Jong Rucphen; 18. Susan Hartog Jisp; 19. ---;20. Judith Helmink Maurik;

Junioren-Vrouwen.02e rit: 1. Saskia Kaagman Zaandam; 2. Yvonne van Gog Haelen/Asten; 3. Corrien van Haastert Waddinxveen; 4. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 5. Bertine Spijkerman Sint Nicolaasga; 6. Elizabeth Folkerts Wijckel; 7. Adrie Visser Wieringerwerf; 8. Tamara Peek Haule; 9. Vera Koedooder Bovenkarspel; 10. Christa de Jong Rucphen; 11. Jaccolien Wallaard Noordeloos; 12. Anneke Bloks Helmond; 13. Frederika van de Wiel Harkema; 14. ---;15. Monique Verstraten Roosendaal; 16. Helma de Jong Oldebroek; 17. Marlies Schonermarck Amsterdam; 18. Esther van der Geest Lepelstraat; 19. Judith Helmink Maurik;

Junioren-Vrouwen.Eindklassement: 1. Bertine Spijkerman Sint Nicolaasga; 2. Saskia Kaagman Zaandam; 3. Vera Koedooder Bovenkarspel; 4. Adrie Visser Wieringerwerf; 5. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 6. Yvonne van Gog Haelen/Asten; 7. Jaccolien Wallaard Noordeloos; 8. ---;9. ---;10. Frederika van de Wiel Harkema; 11. Esther van der Geest Lepelstraat; 12. Corrien van Haastert Waddinxveen; 13. Tamara Peek Haule; 14. Monique Verstraten Roosendaal; 15. Anneke Bloks Helmond; 16. Christa de Jong Rucphen; 17. Elizabeth Folkerts Wijckel; 18. Susan Hartog Jisp; 19. Judith Helmink Maurik; 20. Helma de Jong Oldebroek;

Nieuwelingen-Meisjes Proloog: 1. Miranda Vierling Rijswijk; 2. Suzanne de Goede Zoeterwoude; 3. ---;4. Christa Pirard Sprundel; 5. Miriam van Gog Asten; 6. Marije Profijt Hoogeveen; 7. Sandra Duin Alkmaar; 8. Anouk de Veen Woldendorp; 9. Marjon Spijkerman Sint Nicolaasga; 10. MariŽlle van Kalmthout Rucphen; 11. Linda van den Beukel Monster; 12. Ellen van den Ackerveken Reusel; 13. Janneke Kanis Zwolle; 14. Joan Boskamp Roden; 15. Yvonne Godde Hendrik-ido-Ambacht; 16. Lysbert Hartholt Kollumerzwaag; 17. Karin Knol Hasselt; 18. Daisy Emens Breda; 19. Kornelia Groenveld Oppenhuizen; 20. Sandy Marijnissen Etten-Leur;

Nieuwelingen-Meisjes.01e rit: 1. Anouk de Veen Woldendorp; 2. Miranda Vierling Rijswijk; 3. Marije Profijt Hoogeveen; 4. Suzanne de Goede Zoeterwoude; 5. Christa Pirard Sprundel; 6. Marjon Spijkerman Sint Nicolaasga; 7. MariŽlle van Kalmthout Rucphen; 8. Sandra Duin Alkmaar; 9. Karin Knol Hasselt; 10. ---;11. Ellen van den Ackerveken Reusel; 12. Joan Boskamp Roden; 13. Linda van den Beukel Monster; 14. Janneke Kanis Zwolle; 15. Lysbert Hartholt Kollumerzwaag; 16. Monique Laurijssen Gilze; 17. Daisy Emens Breda; 18. Simone Hartman Hoogeveen; 19. Miriam van Gog Asten; 20. Kornelia Groenveld Oppenhuizen;

Nieuwelingen-Meisjes.02e rit: 1. Anouk de Veen Woldendorp; 2. Miranda Vierling Rijswijk; 3. Miriam van Gog Asten; 4. MariŽlle van Kalmthout Rucphen; 5. Suzanne de Goede Zoeterwoude; 6. Marije Profijt Hoogeveen; 7. Marjon Spijkerman Sint Nicolaasga; 8. Joan Boskamp Roden; 9. Sandra Duin Alkmaar; 10. Christa Pirard Sprundel; 11. Kornelia Groenveld Oppenhuizen; 12. ---;13. Daisy Emens Breda; 14. Linda van den Beukel Monster; 15. Lysbert Hartholt Kollumerzwaag; 16. Sylvia Mooijer Volendam; 17. Irene Welter Loosdrecht; 18. Sandy Marijnissen Etten-Leur; 19. Natasja van den Dikkenberg Veenendaal; 20. Mayke Henzen Rhenen;

Nieuwelingen-Meisjes.Eindklassement: 1. Miranda Vierling Rijswijk; 2. Anouk de Veen Woldendorp; 3. Suzanne de Goede Zoeterwoude; 4. Marije Profijt Hoogeveen; 5. Christa Pirard Sprundel; 6. MariŽlle van Kalmthout Rucphen; 7. Marjon Spijkerman Sint Nicolaasga; 8. Sandra Duin Alkmaar; 9. ---;10. Miriam van Gog Asten; 11. Joan Boskamp Roden; 12. Linda van den Beukel Monster; 13. Ellen van den Ackerveken Reusel; 14. Lysbert Hartholt Kollumerzwaag; 15. Daisy Emens Breda; 16. Kornelia Groenveld Oppenhuizen; 17. Monique Laurijssen Gilze; 18. Sandy Marijnissen Etten-Leur; 19. Sylvia Mooijer Volendam; 20. Simone Hartman Hoogeveen;

 

WESTFRIESE WIELER TWEEDAAGSE.( 2002.05.05 )

Elite/Beloften-Vrouwen.01e rit: 1. Leontien van Moorsel Rotterdam; 2. Vera Koedooder Bovenkarspel; 3. Mirjam Melchers Gendt; 4. Arenda Grimberg Almelo; 5. Monica Valen Noorwegen; 6. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 7. Sonja Pfister-v.Kuik Eindhoven; 8. Adrie Visser Wieringerwerf; 9. Sissy van Alebeek Rotterdam; 10. Janneke Vos Kockengen; 11. Sandra Misbach Greiz/Duitsland; 12. Soraya Bartels Leimuiden; 13. Katleen Vermeiren Belgie; 14. Fonny Wekema Peize; 15. Catharina Mulders Rotterdam; 16. Anouska van der Zee Deurne; 17. Janny Kleinjan Almelo; 18. Marieke Haverdings Zuidlaren; 19. Sofie Hemingsen Zweden; 20. Rebecca McConnell Australie;

Elite/Beloften-Vrouwen.02e rit: 1. Leontien van Moorsel-Zijlaart Rotterdam; 2. Vera Koedooder Bovenkarspel; 3. Adrie Visser Wieringerwerf; 4. Renate Groenewold Musselkanaal; 5. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 6. Arenda Grimberg Almelo; 7. Sissy van Alebeek Rotterdam; 8. Anouska van der Zee Deurne; 9. Christine Mos De Wijk; 10. Caroline Slikker Broek op Langedijk; 11. MariŽlle Romme-v. Scheppingen Uithoorn; 12. Katrien Van der Poel Belgie; 13. Fonny Wekema Peize; 14. Monica Valen Noorwegen; 15. Wendie Kramp Nieuw-Beijerland; 16. Jolanda van Dongen-Cools Middelharnis; 17. Melanie Mansveld Drouwen; 18. Monique Knol Wezep; 19. Yvonne Hijgenaar Koedijk; 20. Afke Sijm Wognum;

Elite/Beloften.Eindklassement.Eindklassement: 1. Leontien van Moorsel-Zijlaart Rotterdam; 2. Vera Koedooder Bovenkarspel; 3. Adrie Visser Wieringerwerf; 4. Arenda Grimberg Almelo; 5. Josephine Groenveld Oppenhuizen; 6. Sissy van Alebeek Rotterdam; 7. Monica Valen Noorwegen; 8. Anouska van der Zee Deurne; 9. Fonny Wekema Peize; 10. Katrien Van der Poel Belgie; 11. Mirjam Melchers Gendt; 12. Renate Groenewold Musselkanaal; 13. Katleen Vermeiren Belgie; 14. Sandra Misbach Greiz/Duitsland; 15. Sonja Pfister-v.Kuik Eindhoven; 16. Caroline Slikker Broek op Langedijk; 17. Christine Mos De Wijk; 18. Janneke Vos Kockengen; 19. MariŽlle Romme-v. Scheppingen Uithoorn; 20. Catharina Mulders Rotterdam;

 

WESTFRIES WIELER TWEEDAAGSE.(2009.05.02 T/M 05.03)

Elite/Beloften-Vrouwen.01e rit: 1. Chloe Hosking  Ńustralie; 2. Claudia Witteveen Teuge; 3. Lucinda Brand Oud Beijerland; 4. Esther Kortekaas Lisserbroek; 5. Janneke Kanis Zwolle; 6. Linda Schepers Sittard; 7. Irene Tesink Amsterdam; 8. Yvonne Hijgenaar Alkmaar; 9. Nina Kessler Velserbroek; 10. Marit Huisman Lutjebroek; 11. Sandra van Veghel Rosmalen; 12. Jorinda de Heer Hoogerheide; 13. Joukje Braam Schagen; 14. Alike Haanstra Waskemeer; 15. Judith Jelsma Amstelveen; 16. Hannah Welter Loosdrecht; 17. Amanda Bongaards De Lier; 18. Samantha van Steenis Hoogland; 19. Joan Boskamp Aduard; 20. Wilma Korevaar Groot-Ammers;

Elite/Beloften-Vrouwen.02e rit: 1. Claudia Witteveen Teuge; 2. Janneke Kanis Zwolle; 3. Vera Koedooder Bovenkarspel; 4. Marit Huisman Lutjebroek; 5. Lucinda Brand Oud Beijerland; 6. Sissy van Alebeek Schijndel; 7. Natalie van Gogh Nieuw-Vennep; 8. Esther Kortekaas Lisserbroek; 9. Kimberly van den Berg Nieuwleusen; 10. Liesbeth Bakker Wieringerwerf; 11. Sjoerd van der Noord Amsterdam; 12. Hannah Welter Loosdrecht; 13. Adriene Snijder Kollum; 14. Noortje Tabak Bergeijk; 15. Kirsten Peetoom Badhoevedorp; 16. Anne de Wildt Heiloo; 17. Linda Schepers Sittard; 18. Bianca van den Hoek Bussum; 19. Marieke van Nek Lelystad; 20. Hielke Elferink Tubbergen;