UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 26 APRIL 2018

 

2018.04.26.TOUR OF CHONGMING ISLAND.WOMEN.01E RIT.(WWT)

1

BRONZINI Giorgia

ITA

2

DRUYTS Kelly

BEL

3

PERSICO Silvia

ITA

4

GUTIERREZ RUIZ Sheyla

ESP

5

DUVAL Eugénie

FRA

6

GUARISCHI Barbara

ITA

7

EDMONDSON Annette

AUS

8

TSERAH Hanna

BLR

9

IAKOVENKO Anastasiia

RUS

10

REIS Daniela

POR

20

KESSLER Nina

NED

37

VAN VELZEN Bryony

NED

73

WILD Kirsten

NED

74

MARKUS Kelly

NED

89

KOSTER Claudia

NED

95

SWINKELS Karlijn

NED

 

2018.04.26.TOUR DU SÉNÉGAL.05E RIT.(2.2)

1

JÜNGER Jan-Niklas

GER

2

UWIZEYIMANA Bonaventure

RWA

3

BAMOGO Seydou

BUR

4

UKINIWABO Jean Paul René

RWA

5

FIEGE Lorenz

GER

6

REGUIGUI Youcef

ALG

7

KOOP Jos

NED

8

BIKIENGA Salfo

BUR

9

DALTERIO Michael

CAN

10

STRITT Oliver

SUI

15

VAN GILS Arne

NED

24

NOBEL Rick

NED

28

VAN RUTTEN Bryan

NED

38

BUIJK Jacob

NED

57

RUIJGT Dennis

NED

 

2018.04.26.TOUR DE ROMANDIE.02E RIT.(UWT)

1

DE GENDT Thomas

BEL

2

COLBRELLI Sonny

ITA

3

DUMOULIN Samuel

FRA

4

MATTHEWS Michael

AUS

5

MØRKØV Michael

DEN

6

MEURISSE Xandro

BEL

7

ROSA Diego

ITA

8

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

9

LATOUR Pierre Roger

FRA

10

DUCHESNE Antoine

CAN

18

MINNAARD Marco

NED

40

KRUIJSWIJK Steven

NED

73

TEN DAM Laurens

NED

86

CLEMENT Stef

NED

98

TANKINK Bram

NED

112

STAMSNIJDER Tom

NED

113

VAN POPPEL Boy

NED

126

BOOM Lars

NED

 

2018.04.26.LE TOUR DE BRETAGNE CYCLISTE.02E RIT.(2.2)

1

MALUCELLI Matteo

ITA

2

KANTER Max

GER

3

MARECZKO Jakub

ITA

4

MOSCHETTI Matteo

ITA

5

HAGEN Krister

NOR

6

BOL Cees

NED

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

NAVARRO Corentin

FRA

9

NIKITIN Matvey

KAZ

10

TURGIS Tanguy

FRA

26

VAN DEN BERG Julius

NED

30

EEKHOFF Nils

NED

31

SCHELLING Ide

NED

58

HOOLE Daan

NED

59

MOBACH Jarno

NED

122

ZIJLAARD Maikel

NED

134

WELTEN Bram

NED

 

2018.04.26.GRACIA.01E RIT.(W.2.2)

 

1

FAHLIN Emilia

SWE

2

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

3

FREI Sina

SUI

4

CHRISTOFOROU Antri

CYP

5

VYSOTSKA Yevgeniya

UKR

6

ZABELINSKAYA Olga

RUS

7

HANNES Kaat

BEL

8

KASENOVA Karina

RUS

9

INDERGAND Linda

SUI

10

STIENEN Jutta

SUI

47

BRAAM Danique

NED

59

DE ZOETE Mylene

NED

72

VAN TEESELING Bente

NED

109

WATERREUS Kylie

NED

118

KUIJPERS Evy

NED

129

DE VRIES Simone

NED

 

2018.04.25.TOUR DU SÉNÉGAL.04E RIT.(2.2)

1

REGUIGUI Youcef

ALG

2

KOOP Jos

NED

3

TOURTELOT Alexis

FRA

4

YARBANGA Salifou

BUR

5

BIKIENGA Salfo

BUR

6

NIKIEMA A. Aziz

BUR

7

VAN GILS Arne

NED

8

NDIAYE Moussa

SEN

9

STRITT Oliver

SUI

10

CLAIN Médéric

FRA

36

NOBEL Rick

NED

45

RUIJGT Dennis

NED

46

VAN RUTTEN Bryan

NED

47

BUIJK Jacob

NED

 

2018.04.25.TOUR DE ROMANDIE.01E RIT.(UWT)

1

FRAILE MATARRANZ Omar

ESP

2

COLBRELLI Sonny

ITA

3

FARIA DA COSTA Rui Alberto

POR

4

MOLARD Rudy

FRA

5

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

6

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

7

LATOUR Pierre Roger

FRA

8

MEURISSE Xandro

BEL

9

KUDUS Merhawi

ERI

10

CAPECCHI Eros

ITA

24

KRUIJSWIJK Steven

NED

31

MINNAARD Marco

NED

68

CLEMENT Stef

NED

85

TEN DAM Laurens

NED

101

TANKINK Bram

NED

115

VAN POPPEL Boy

NED

116

BOOM Lars

NED

129

STAMSNIJDER Tom

NED

 

2018.04.25.LE TOUR DE BRETAGNE CYCLISTE.01E RIT.(2.2)

1

DAHL Herman

NOR

2

VON HOFF Steele

AUS

3

MALUCELLI Matteo

ITA

4

MALDONADO Anthony

FRA

5

KANTER Max

GER

6

BOL Cees

NED

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

NAVARRO Corentin

FRA

9

KALABA DušAn

SRB

10

HAGEN Krister

NOR

32

SCHELLING Ide

NED

48

EEKHOFF Nils

NED

65

VAN DEN BERG Julius

NED

76

MOBACH Jarno

NED

83

HOOLE Daan

NED

135

ZIJLAARD Maikel

NED

137

WELTEN Bram

NED

 

2018.04.25.GRAN PREMIO DELLA LIBERAZIONE.(1.2U)

1

FEDELI Alessandro

ITA

2

JERMAN Žiga

SLO

3

CULLAIGH Gabriel

GBR

4

NESI Nicolas

ITA

5

MAZZUCCO Fabio

ITA

6

COLOMBO Raul

ITA

7

BEVILACQUA Mattia

ITA

8

KONYCHEV Alexander

ITA

9

COLNAGHI Luca

ITA

10

ZANA Filippo

ITA

 

2018.04.25.GP DELLA LIBERAZIONE PINK.(W.1.2)

1

PATERNOSTER Letizia

ITA

2

CONFALONIERI Maria Giulia

ITA

3

LELEIVYTE Rasa

LTU

4

KLIMOVA Diana

RUS

5

QUAGLIOTTO Nadia

ITA

6

BARBIERI Rachele

ITA

7

ALZINI Martina

ITA

8

BALSAMO Elisa

ITA

9

SPEROTTO Maria Vittoria

ITA

10

SILVESTRI Debora

ITA

 

2018.04.24.TOUR OF LIMPOPO.02E RIT.(2.2)

1

EDWARDS Andrew

RSA

2

EBRAHIM Redwan

ETH

3

HENDRICKS Clint

RSA

4

JULIUS Jayde

RSA

5

BASSON Gustav

RSA

6

COETZEE Dirk

NAM

7

MAYER Alexandre

MRI

8

ROUGIER-LAGANE Christopher

MRI

9

BENEKE Calvin

RSA

10

OOSTHUIZEN Jason

RSA

 

2018.04.24.TOUR DU SÉNÉGAL.03E RIT.(2.2)

1

REGUIGUI Youcef

ALG

2

KOOP Jos

NED

3

UWIZEYIMANA Bonaventure

RWA

4

TROUDE Mathieu

FRA

5

FIEGE Lorenz

GER

6

MANSOURI Islam

ALG

7

CLAIN Médéric

FRA

8

BIKIENGA Salfo

BUR

9

SCHERMANN Peter

GER

10

TOURTELOT Alexis

FRA

11

VAN RUTTEN Bryan

NED

12

VAN GILS Arne

NED

18

NOBEL Rick

NED

45

RUIJGT Dennis

NED

52

BUIJK Jacob

NED

 

2018.04.24.TOUR DE ROMANDIE.PROLOOG.(UWT)

1

MATTHEWS Michael

AUS

2

BOHLI Tom

SUI

3

ROGLI? Primož

SLO

4

DENNIS Rohan

AUS

5

CAMPENAERTS Victor

BEL

6

THOMAS Geraint

GBR

7

CLARKE William

AUS

8

ROSA Diego

ITA

9

LATOUR Pierre Roger

FRA

10

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

30

KRUIJSWIJK Steven

NED

52

CLEMENT Stef

NED

88

BOOM Lars

NED

102

TEN DAM Laurens

NED

111

TANKINK Bram

NED

116

MINNAARD Marco

NED

124

STAMSNIJDER Tom

NED

125

VAN POPPEL Boy

NED

 

2018.04.23.TOUR OF LIMPOPO.01E RIT.(2.2)

1

BASSON Gustav

RSA

2

HENDRICKS Clint

RSA

3

BENEKE Calvin

RSA

4

JULIUS Jayde

RSA

5

WORSDALE Alexander

RSA

6

KAKA Luthando

RSA

7

SOMCHIZA Siyabonga

RSA

8

BURU Temesgen

ETH

9

PRITZEN Marc Oliver

RSA

10

TIGRINE Mehdi

BEL

 

2018.04.23.TOUR DU SÉNÉGAL.02E RIT.(2.2)

1

REGUIGUI Youcef

ALG

2

KOOP Jos

NED

3

FIEGE Lorenz

GER

4

MUNYANEZA Didier

RWA

5

CLAIN Médéric

FRA

6

HAMZA Abderrahmane Mehdi

ALG

7

VAN GILS Arne

NED

8

STENUIT Robin

BEL

9

KWIATKOWSKI Grzegorz Jan

FRA

10

TROUDE Mathieu

FRA

15

VAN RUTTEN Bryan

NED

17

NOBEL Rick

NED

46

RUIJGT Dennis

NED

47

BUIJK Jacob

NED

 

2018.04.22.VUELTA A CASTILLA Y LEON.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

PLAZA Ruben

ESP

2

BARBERO Carlos

ESP

3

PRADES REVERTER Eduard

ESP

4

JOYCE Colin

USA

5

RUBIO HERNANDEZ Diego

ESP

6

GONZALEZ SALAS Mario

ESP

7

STRAKHOV Dmitrii

RUS

8

MESTRE Daniel

POR

9

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

10

ARANBURU DEBA Alex

ESP

41

KREDER Raymond

NED

67

DE MAAR Marc

NED

 

2018.04.22.VUELTA A CASTILLA Y LEON.03E RIT.(2.1)

1

PLAZA Ruben

ESP

2

PRADES REVERTER Eduard

ESP

3

BARBERO Carlos

ESP

4

JOYCE Colin

USA

5

GONZALEZ SALAS Mario

ESP

6

RUBIO HERNANDEZ Diego

ESP

7

MESTRE Daniel

POR

8

STRAKHOV Dmitrii

RUS

9

ARANBURU DEBA Alex

ESP

10

FIGUEIREDO Frederico

POR

21

DE MAAR Marc

NED

54

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.22.TOUR OF THE GILA.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

BRITTON Robert

CAN

2

MANNION Gavin

USA

3

MURPHY Kyle

USA

4

TVETCOV Serghei

ROU

5

SANCHEZ GUARIN Oscar Eduardo

COL

6

PICCOLI James

CAN

7

NEWKIRK Isaiah

USA

8

BENNETT Sean

USA

9

BLEVINS Christopher

USA

10

BURKE Jack

CAN

 

2018.04.22.TOUR OF THE GILA.05E RIT.(2.2)

1

MANNION Gavin

USA

2

BRITTON Robert

CAN

3

MURPHY Kyle

USA

4

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

5

PICCOLI James

CAN

6

TVETCOV Serghei

ROU

7

BENNETT Sean

USA

8

BURKE Jack

CAN

9

NEWKIRK Isaiah

USA

10

BLEVINS Christopher

USA

 

2018.04.22.TOUR OF THE GILA WOMEN.EINDKLASSEMENT.(W2.2)

1

HALL Katharine

USA

2

POIDEVIN Sara

CAN

3

THOMAS Leah

USA

4

PITEL Edwige

FRA

5

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

6

DUEHRING Jasmin

CAN

7

PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth

MEX

8

WHITE Emma

USA

9

LUEBKE Jennifer

USA

10

LAY Kirsti

CAN

 

2018.04.22.TOUR OF THE GILA WOMEN.05E RIT.(W2.2)

1

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

2

HALL Katharine

USA

3

THOMAS Leah

USA

4

DUEHRING Jasmin

CAN

5

WHITE Emma

USA

6

PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth

MEX

7

PITEL Edwige

FRA

8

LUEBKE Jennifer

USA

9

GUTIERREZ ARZALUZ Ariadna

MEX

10

POIDEVIN Sara

CAN

 

2018.04.22.TOUR OF MERSIN.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

VORGANOV Eduard

RUS

2

CHOLAKOV Stanimir

BUL

3

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

4

BALYKIN Ivan

RUS

5

BALKAN Onur

TUR

6

BAYEMBAYEV Olzhas

KAZ

7

POZDNYAKOV Kirill

AZE

8

BAZHKOU Stanislau

BLR

9

RAILEANU Cristian

MDA

10

ABDERRAHIM Zahiri

MAR

 

2018.04.22.TOUR OF MERSIN.04E RIT.(2.2)

 

1

KARALIOK Yauheni

BLR

2

BALKAN Onur

TUR

3

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

4

ORKEN Ahmet

TUR

5

YILMAZ Yunus

TUR

6

PAPOK Siarhei

BLR

7

HOMRIGHAUSEN Heiko

GER

8

VASSILENKOV Roman

KAZ

9

SAHARIL Muhammad Fitri

MAS

10

CHOLAKOV Stanimir

BUL

 

2018.04.22.TOUR OF CROATIA.EINDKLASSEMENT.(2.HC)

1

SIUTSOU Kanstantsin

BLR

2

WEENING Pieter

NED

3

GIDICH Yevgeniy

KAZ

4

ROGINA Radoslav

CRO

5

EG Niklas

DEN

6

PEARSON Daniel

GBR

7

NYCH Artem

RUS

8

BRAMBILLA Gianluca

ITA

9

LASTRA MARTINEZ Jonathan

ESP

10

NOVAK Domen

SLO

20

VAN DER LIJKE Nick

NED

65

MEIJERS Jeroen

NED

71

RIESEBEEK Oscar

NED

77

KONING Peter

NED

87

KREDER Michel

NED

91

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

99

REINDERS Elmar

NED

106

WIPPERT Wouter

NED

 

2018.04.22.TOUR OF CROATIA.06E RIT.(2.HC)

1

SIMION Paolo

ITA

2

MAESTRI Mirco

ITA

3

GROSU Eduard Michael

ROU

4

LIENHARD Fabian

SUI

5

ENGER Sondre

NOR

6

KIRSCH Alex

LUX

7

MOHORIC Matej

SLO

8

LOBATO DEL VALLE Juan Jose

ESP

9

ALBANESE Vincenzo

ITA

10

BARBIN Enrico

ITA

14

WEENING Pieter

NED

25

KREDER Michel

NED

37

VAN DER LIJKE Nick

NED

41

REINDERS Elmar

NED

83

MEIJERS Jeroen

NED

84

WIPPERT Wouter

NED

88

KONING Peter

NED

89

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

105

RIESEBEEK Oscar

NED

 

2018.04.22.TOUR DU SÉNÉGAL.01E RIT.(2.2)AFGELAST

 

2018.04.22.TOUR DU JURA CYCLISTE.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

HAGEN Carl Fredrik

NOR

2

GOOSSENS Kobe

BEL

3

HARPER Chris

AUS

4

MONIQUET Sylvain

BEL

5

MEYER Robin

FRA

6

VANHOUCKE Harm

BEL

7

MORENO SALA Adrià

ESP

8

DELAPLACE Anthony

FRA

9

REKITA Szymon

POL

10

SAVICKAS Zydrunas

LTU

 

2018.04.22.TOUR DU JURA CYCLISTE.02E RIT.(2.2)

1

WIRTGEN Tom

LUX

2

PARDINI Olivier

BEL

3

MERTENS Julian

BEL

4

MOLLY Kenny

BEL

5

MÜLLER Patrick

SUI

6

GOOSSENS Kobe

BEL

7

DELAPLACE Anthony

FRA

8

HAGEN Carl Fredrik

NOR

9

MONIQUET Sylvain

BEL

10

CARISEY Clément

FRA

 

2018.04.22.RUTLAND/MELTON CICLE CLASSIC.(1.2)

1

CULLAIGH Gabriel

GBR

2

DOMAGALSKI Karol

POL

3

KERS Koos Jeroen

NED

4

SWIFT Connor

GBR

5

ROWSELL Erick

GBR

6

WILLIAMS Peter

GBR

7

STEWART Thomas

GBR

8

LIEPINS Emils

LAT

9

PIDCOCK Thomas

GBR

10

HORTON Tobyn

GBR

11

DE JONGE Maarten

NED

14

VAN LUIJK Sven

NED

16

OCKELOEN Jasper

NED

26

BUSKERMOLEN Jordy

NED

29

BUGTER Jasper

NED

55

SCHRIJVER Jorgos

NED

61

RUIJMGAARD Yentl

NED

62

MOURIS Teun

NED

83

VAN DER VEEKENS Mel

NED

 

2018.04.22.LIÉGE-BASTOGNE-LIÉGE.FEMMES.(WWT)

1

VAN DER BREGGEN Anna

NED

2

SPRATT Amanda

AUS

3

VAN VLEUTEN Annemiek

NED

4

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

5

VAN DIJK Ellen

NED

6

STULTIENS Sabrina

NED

7

FERRAND PREVOT Pauline

FRA

8

GUARNIER Megan

USA

9

GILLOW Shara

AUS

10

RATTO Rossella

ITA

11

ENSING Janneke

NED

19

BRAND Lucinda

NED

27

BUURMAN Eva

NED

30

ROOIJAKKERS Paulien

NED

42

SLIK Rozanne

NED

43

BLAAK Chantal

NED

52

KOREVAAR Jeanne

NED

53

KOSTER Claudia

NED

54

MARKUS Riejanne

NED

56

VOS Marianne

NED

59

DE JONG Demi

NED

76

TENNIGLO Moniek

NED

83

KNETEMANN Roxane

NED

 

2018.04.22.GRAND PRIX POLAND.(1.2)

 

1

PATERSKI Maciej

POL

1

PATERSKI Maciej

POL

2

HA?ECKÝ Vojtech

CZE

2

HA?ECKÝ Vojtech

CZE

3

LATON Eryk

POL

3

LATON Eryk

POL

4

PAWLAK Tobiasz

POL

4

PAWLAK Tobiasz

POL

5

BOUBAL Martin

CZE

5

BOUBAL Martin

CZE

6

JANISZEWSKI Sylwester

POL

6

JANISZEWSKI Sylwester

POL

7

ZUBENKO Mykyta

UKR

7

ZUBENKO Mykyta

UKR

8

MARENGO Alberto

ITA

8

MARENGO Alberto

ITA

9

VASYLIEV Maksym

UKR

9

VASYLIEV Maksym

UKR

10

BANASZEK Alan

POL

10

BANASZEK Alan

POL

 

2018.04.22.GIRO DELL APPENNINO.(1.1)

 

1

CICCONE Giulio

ITA

2

ANTUNES Amaro

POR

3

MASNADA Fausto

ITA

4

GAVAZZI Francesco

ITA

5

BALLERINI Davide

ITA

6

CANOLA Marco

ITA

7

TOTÒ Paolo

ITA

8

ANDREETTA Simone

ITA

9

TURRIN Alex

ITA

10

THALMANN Roland

SUI

 

2018.04.21.VUELTA A CASTILLA Y LEON.02E RIT.(2.1)

1

RÄIM Mihkel

EST

2

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

3

SANZ UNZUE Enrique

ESP

4

KREDER Raymond

NED

5

SVESHNIKOV Kirill

RUS

6

LOPEZ PARADA Daniel

ESP

7

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

8

BARBERO Carlos

ESP

9

MESTRE Daniel

POR

10

JOYCE Colin

USA

85

DE MAAR Marc

NED

 

2018.04.21.TOUR OF THE GILA.04E RIT.(2.2)

1

RICE Michael

AUS

2

HAEDO Lucas Sebastian

ARG

3

NADON Marc-Antoine

CAN

4

RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo

MEX

5

BLEVINS Christopher

USA

6

EASTER Griffin

USA

7

BRENES MATA Carlos Andres

CRC

8

HUFF Charles Bradley

USA

9

DE LUNA DAVILA Flavio Alejandro

MEX

10

ROMBOLD Cooper

USA

 

2018.04.21.TOUR OF THE GILA WOMEN.04E RIT.(W2.2)

1

WHITE Emma

USA

2

DYGERT Chloe

USA

3

HALL Lauren

USA

4

LAY Kirsti

CAN

5

SCANDOLARA Valentina

ITA

6

VARELA HUERTA Erika Haydee

MEX

7

TEDDERGREEN Starla

USA

8

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

9

SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli

MEX

10

POWLESS Shayna

USA

 

2018.04.21.TOUR OF MERSIN.03E RIT.(2.2)

 

1

VORGANOV Eduard

RUS

2

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

3

BALYKIN Ivan

RUS

4

CHOLAKOV Stanimir

BUL

5

BALKAN Onur

TUR

6

BAYEMBAYEV Olzhas

KAZ

7

BAZHKOU Stanislau

BLR

8

POZDNYAKOV Kirill

AZE

9

PRONSKIY Vadim

KAZ

10

SOBAL Yauhen

BLR

 

2018.04.21.TOUR OF CROATIA.05E RIT.(2.HC)

1

BOARO Manuele

ITA

2

OWSIAN Lukasz

POL

3

TONELLI Alessandro

ITA

4

CAÑAVERAL VARGAS Johnatan

COL

5

POGA?AR Tadej

SLO

6

EG Niklas

DEN

7

PEARSON Daniel

GBR

8

WEENING Pieter

NED

9

SIUTSOU Kanstantsin

BLR

10

VAN DER LIJKE Nick

NED

34

KONING Peter

NED

47

RIESEBEEK Oscar

NED

71

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

80

REINDERS Elmar

NED

100

MEIJERS Jeroen

NED

102

KREDER Michel

NED

111

WIPPERT Wouter

NED

 

2018.04.21.TOUR DU JURA CYCLISTE.01E RIT.(2.2)

1

REKITA Szymon

POL

2

HAGEN Carl Fredrik

NOR

3

HARPER Chris

AUS

4

VANHOUCKE Harm

BEL

5

MEYER Robin

FRA

6

MORENO SALA Adrià

ESP

7

GOOSSENS Kobe

BEL

8

MONIQUET Sylvain

BEL

9

SAVICKAS Zydrunas

LTU

10

DELAPLACE Anthony

FRA

 

2018.04.21.GP CZECH REPUBLIC.(1.2)

 

1

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

2

PATERSKI Maciej

POL

3

KOROŠEC Rok

SLO

4

ZAHÁLKA Matej

CZE

5

PODLASKI Michal

POL

6

VASYLYUK Andriy

UKR

7

BOUBAL Martin

CZE

8

HNÍK Karel

CZE

9

GRUBER Pavel

CZE

10

KONWA Piotr

POL

 

2018.04.21.EPZ OMLOOP VAN BORSELE.(W.1.1)

1

BALSAMO Elisa

ITA

2

WIEBES Lorena

NED

3

KUIJPERS Evy

NED

4

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

5

JEULAND Pascale

FRA

6

HANNES Kaat

BEL

7

CONSONNI Chiara

ITA

8

DRUYTS Kelly

BEL

9

BAKKER Minke

NED

10

VAN DER MEER Janine

NED

11

STOUGJE Chanella

NED

13

JOLING Marije

NED

19

DE ZOETE Mylene

NED

21

KOSTER Paulien

NED

22

SPOOR Winanda

NED

24

BOOGAARD Maaike

NED

25

KOOL Charlotte

NED

27

BRAAM Danique

NED

30

PAARDEKOOPER Tessa

NED

31

VAN GOGH Natalie

NED

34

VAN LEEUWE Esther

NED

36

VAN HOUTUM Céline

NED

38

SMORENBURG Cornelie

NED

41

PIT Annet

NED

43

DE GOEJE Hanneke

NED

44

MEISTROK Susanne

NED

46

DRIEHUIJS Robin

NED

47

SOET Aafke

NED

49

BAKKER Berdine

NED

53

VAN REGENMORTEL Laura

NED

54

WORST Annemarie

NED

58

BROEKSMA Sanne

NED

65

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

66

MEINDERS Willemiek

NED

67

HOEKSMA Ilona

NED

68

GEERIS Femke

NED

70

BEIJER Inez

NED

72

KLEMENT Melanie

NED

73

MOONEN Puck

NED

74

VAN ROZELAAR Pernilla

NED

75

VAN TEESELING Bente

NED

76

BEEKHUIS Teuntje

NED

80

ADEGEEST Loes

NED

81

UITERWIJK WINKEL Meike

NED

82

OOSTERWOUD Wendy

NED

84

VAN DE GUCHTE Quinty

NED

85

DORRESTIJN Vera

NED

88

HOFLAND Gina

NED

91

EIKELBOOM Danielle

NED

92

GELUK Yva

NED

96

VAN DER BURG Nancy

NED

99

STEIGENGA Nicole

NED

100

HOFMAN Merel

NED

101

MARKUS Kelly

NED

103

VAN DER HULST Amber

NED

 

2018.04.21.ARNO WALLAARD MEMORIAL.(1.2)

1

HUPPERTZ Joshua

GER

2

BOL Cees

NED

3

BEUKEBOOM Dion

NED

4

KERKHOF Tim

NED

5

DIELEMAN Michiel

BEL

6

OLIVEIRA Rui

POR

7

KLEIMAN Wim

NED

8

VAN TRIJP Maarten

NED

9

LOOIJ Andre

NED

10

NÕMMELA Aksel

EST

12

ARIESEN Jacob Willem

NED

15

EEKHOFF Nils

NED

18

BAKKER Stephan

NED

19

VAN DER DUIN Patrick

NED

22

VERMEER Tom

NED

25

VAN DER BURG Joost

NED

26

VAN NOPPEN Antonie

NED

27

BUGTER Luuc

NED

28

DOETS Marco

NED

35

HOPPEZAK Vincent

NED

36

WITTENBERG Wim

NED

38

STRAVERS Jarri

NED

47

MENGOULAS Alex

NED

49

VAN DEN DOOL Jens

NED

50

KOOISTRA Marten

NED

57

KLEINJAN Arno

NED

58

VAN DEN DOOL Kelvin

NED

59

MAAS Jan

NED

64

HAVIK Piotr

NED

65

BOEVE Mats

NED

66

HAMELINK Jasper

NED

67

KOOIJMAN Jaap

NED

69

TULNER Rens

NED

71

MOBACH Jarno

NED

72

ARENSMAN Thymen

NED

73

BOSMAN Gert-Jan

NED

74

OTTEMA Rick

NED

75

ZIJLAARD Maikel

NED

77

BOUWMANS Bryan

NED

78

VAN BREDA Rick

NED

79

BLUMMEL Robin

NED

80

BOUWMANS Dylan

NED

81

NIEUWPOORT Jelle

NED

82

DUVIGNEAU Beau

NED

83

JANSSEN Adriaan

NED

84

DEKKER David

NED

87

HOOGHIEMSTER René

NED

88

EISING Tijmen

NED

89

BREUKELMAN Chiel

NED

92

DE JONG Michaël

NED

93

RUIJGROK Thomas

NED

98

DAEMEN Stijn

NED

99

VAN ZIJL Melvin

NED

100

NABERMAN Tim

NED

108

KAMP Wietse

NED

109

VAN KRIMPEN Jeroen

NED

111

DE JONG Jeen

NED

112

HARBERS Rochéz

NED

115

TIETEMA Bas

NED

117

OTTEVANGER Bas

NED

121

VAN DER KOOIJ Bas

NED

123

DE JONG Timo

NED

126

HORRING Lars

NED

127

KELDERMAN Martin

NED

132

WILDEMAN Henk

NED

133

CELI Abe

NED

135

DEKKER Sjors

NED

138

BODE Hermen

NED

 

2018.04.20.VUELTA A CASTILLA Y LEON.01E RIT.(2.1)

1

BARBERO Carlos

ESP

2

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

3

PRADES REVERTER Eduard

ESP

4

KREDER Raymond

NED

5

SVESHNIKOV Kirill

RUS

6

SOTO MARTINEZ Nelson Andres

COL

7

SANZ UNZUE Enrique

ESP

8

GONZALEZ SALAS Mario

ESP

9

JOYCE Colin

USA

10

CALDEIRA Samuel

POR

101

DE MAAR Marc

NED

 

2018.04.20.TOUR OF THE GILA.03E RIT.(2.2)

1

TVETCOV Serghei

ROU

2

MANNION Gavin

USA

3

HUFFMAN Evan

USA

4

BRITTON Robert

CAN

5

MURPHY Kyle

USA

6

ROBERGE Adam

CAN

7

NEWKIRK Isaiah

USA

8

COWAN Alexander

CAN

9

PICCOLI James

CAN

10

BENNETT Sean

USA

 

2018.04.20.TOUR OF THE GILA WOMEN.03E RIT.(W2.2)

1

DYGERT Chloe

USA

2

POIDEVIN Sara

CAN

3

HALL Katharine

USA

4

THOMAS Leah

USA

5

WHITE Emma

USA

6

DUEHRING Jasmin

CAN

7

PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth

MEX

8

LUEBKE Jennifer

USA

9

LAY Kirsti

CAN

10

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

 

2018.04.20.TOUR OF THE ALPS.EINDKLASSEMENT.(2.HC)

1

PINOT Thibaut

FRA

2

POZZOVIVO Domenico

ITA

3

LOPEZ MORENO Miguel Angel

COL

4

FROOME Chris

GBR

5

BENNETT George

NZL

6

ARU Fabio

ITA

7

O'CONNOR Ben

AUS

8

SANCHEZ Luis León

ESP

9

CICCONE Giulio

ITA

10

HIRT Jan

CZE

17

BOUWMAN Koen

NED

78

OLIVIER Daan

NED

87

EENKHOORN Pascal

NED

 

2018.04.20.TOUR OF THE ALPS.05E RIT.(2.HC)

1

PADUN Mark

UKR

2

BENNETT George

NZL

3

HIRT Jan

CZE

4

CICCONE Giulio

ITA

5

O'CONNOR Ben

AUS

6

PINOT Thibaut

FRA

7

LOPEZ MORENO Miguel Angel

COL

8

FROOME Chris

GBR

9

POZZOVIVO Domenico

ITA

10

ELISSONDE Kenny

FRA

20

BOUWMAN Koen

NED

79

OLIVIER Daan

NED

88

EENKHOORN Pascal

NED

 

2018.04.20.TOUR OF MERSIN.02E RIT.(2.2)

 

1

SAMOILAU Branislau

BLR

2

BALYKIN Ivan

RUS

3

ORKEN Ahmet

TUR

4

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

5

OZGUR Batuhan

TUR

6

VORGANOV Eduard

RUS

7

BAKIRCI Nazim

TUR

8

BALKAN Onur

TUR

9

PANASSENKO Nikita

KAZ

10

HOMRIGHAUSEN Heiko

GER

 

2018.04.20.TOUR OF CROATIA.04E RIT.(2.HC)

1

TONELLI Alessandro

ITA

2

BARBIN Enrico

ITA

3

TRATNIK Jan

SLO

4

LIENHARD Fabian

SUI

5

BONIFAZIO Niccolò

ITA

6

RU?IGAJ Žiga

SLO

7

ZURLO Federico

ITA

8

KUREK Adrian

POL

9

LASTRA MARTINEZ Jonathan

ESP

10

SBARAGLI Kristian

ITA

18

MEIJERS Jeroen

NED

22

WEENING Pieter

NED

52

VAN DER LIJKE Nick

NED

68

WIPPERT Wouter

NED

76

KREDER Michel

NED

77

RIESEBEEK Oscar

NED

103

KONING Peter

NED

115

VAN IJZENDOORN Hendrikus

NED

118

REINDERS Elmar

NED

119

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED