UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 19 APRIL 2018

 

2018.04.19.TOUR OF THE GILA.02E RIT.(2.2)

1

BLEVINS Christopher

USA

2

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

3

MCGEOUGH Cormac

IRL

4

EASTER Cullen

USA

5

ACEVEDO CALLE Janier Alexis

COL

6

RICE Michael

AUS

7

SANCHEZ GUARIN Oscar Eduardo

COL

8

BRITTON Robert

CAN

9

COTE Pier Andre

CAN

10

COWAN Alexander

CAN

 

2018.04.19.TOUR OF THE GILA WOMEN.02E RIT.(W2.2)

1

DYGERT Chloe

USA

2

WHITE Emma

USA

3

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

4

LAY Kirsti

CAN

5

HALL Katharine

USA

6

THOMAS Leah

USA

7

WILLIAMS Lily

USA

8

POIDEVIN Sara

CAN

9

PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth

MEX

10

DUEHRING Jasmin

CAN

 

2018.04.19.TOUR OF THE ALPS.04E RIT.(2.HC)

1

SANCHEZ Luis León

ESP

2

BENNETT George

NZL

3

BOUWMAN Koen

NED

4

PINOT Thibaut

FRA

5

ARU Fabio

ITA

6

POZZOVIVO Domenico

ITA

7

CONCI Nicola

ITA

8

LOPEZ MORENO Miguel Angel

COL

9

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

10

FROOME Chris

GBR

84

EENKHOORN Pascal

NED

91

OLIVIER Daan

NED

 

2018.04.19.TOUR OF MERSIN.01E RIT.(2.2)

 

1

POZDNYAKOV Kirill

AZE

2

VORGANOV Eduard

RUS

3

CHOLAKOV Stanimir

BUL

4

ZANA Filippo

ITA

5

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

6

BAZHKOU Stanislau

BLR

7

BAYEMBAYEV Olzhas

KAZ

8

RAILEANU Cristian

MDA

9

JURADO LOPEZ Christofer

PAN

10

BALYKIN Ivan

RUS

 

2018.04.19.TOUR OF CROATIA.03E RIT.(2.HC)

1

SIUTSOU Kanstantsin

BLR

2

WEENING Pieter

NED

3

GIDICH Yevgeniy

KAZ

4

ROGINA Radoslav

CRO

5

EG Niklas

DEN

6

PEARSON Daniel

GBR

7

BRAMBILLA Gianluca

ITA

8

ACOSTA OSPINA Ruben Dario

COL

9

NYCH Artem

RUS

10

LASTRA MARTINEZ Jonathan

ESP

18

VAN DER LIJKE Nick

NED

45

MEIJERS Jeroen

NED

76

REINDERS Elmar

NED

77

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

78

RIESEBEEK Oscar

NED

107

KONING Peter

NED

109

KREDER Michel

NED

112

WIPPERT Wouter

NED

116

VAN IJZENDOORN Hendrikus

NED

 

2018.04.18.TOUR OF THE GILA.01E RIT.(2.2)

1

SANCHEZ GUARIN Oscar Eduardo

COL

2

BRITTON Robert

CAN

3

EVANS Alexander

AUS

4

MANNION Gavin

USA

5

MURPHY Kyle

USA

6

PICCOLI James

CAN

7

NEWKIRK Isaiah

USA

8

NORRIS Lachlan

AUS

9

VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo

MEX

10

CORTE CORDERO Eduardo

MEX

 

2018.04.18.TOUR OF THE GILA WOMEN.01E RIT.(W2.2)

1

HALL Katharine

USA

2

POIDEVIN Sara

CAN

3

PITEL Edwige

FRA

4

PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth

MEX

5

THOMAS Leah

USA

6

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

7

DUEHRING Jasmin

CAN

8

LEAL BALDERAS Claudia Verónica

MEX

9

GUTIERREZ ARZALUZ Ariadna

MEX

10

BARROW Justine

AUS

 

2018.04.18.TOUR OF THE ALPS.03E RIT.(2.HC)

1

O'CONNOR Ben

AUS

2

PINOT Thibaut

FRA

3

POZZOVIVO Domenico

ITA

4

BENNETT George

NZL

5

SANCHEZ Luis León

ESP

6

FROOME Chris

GBR

7

ARU Fabio

ITA

8

SENNI Manuel

ITA

9

GENIEZ Alexandre

FRA

10

SCHLEGEL Michal

CZE

17

BOUWMAN Koen

NED

98

OLIVIER Daan

NED

112

EENKHOORN Pascal

NED

 

2018.04.18.TOUR OF CROATIA.02E RIT.(2.HC)

1

GROSU Eduard Michael

ROU

2

NIZZOLO Giacomo

ITA

3

MINALI Riccardo

ITA

4

GIDICH Yevgeniy

KAZ

5

LOBATO DEL VALLE Juan Jose

ESP

6

RUMAC Josip

CRO

7

JERMAN Žiga

SLO

8

MOHORIC Matej

SLO

9

GUARDINI Andrea

ITA

10

KUMP Marko

SLO

21

WEENING Pieter

NED

27

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

29

VAN DER LIJKE Nick

NED

85

RIESEBEEK Oscar

NED

107

KAMSTRA Brian

NED

113

REINDERS Elmar

NED

114

MEIJERS Jeroen

NED

120

KREDER Michel

NED

121

KONING Peter

NED

123

VAN IJZENDOORN Hendrikus

NED

125

WIPPERT Wouter

NED

 

2018.04.18.PWZ ZUIDENVELD TOUR.(1.2)

 

1

KRUL Stef

NED

2

VAN TRIJP Maarten

NED

3

NÕMMELA Aksel

EST

4

HAVIK Yoeri

NED

5

REYNDERS Jens

BEL

6

VAN DER KOOIJ Bas

NED

7

HUPPERTZ Joshua

GER

8

OPIE Chris

GBR

9

BEUKEBOOM Dion

NED

10

BREUKELMAN Chiel

NED

12

KERKHOF Tim

NED

13

OTTEMA Rick

NED

15

VAN SINTMAARTENSDIJK Daan

NED

16

BRUSSELMAN Twan

NED

17

BUSKERMOLEN Jordy

NED

19

VERMEER Tom

NED

21

VAN DER BURG Joost

NED

22

VAN DER TUUK Danny

NED

24

BLOEM Joren

NED

26

SCHOUTEN Jasper

NED

29

JUNTE Maarten

NED

30

KLOESE Justin

NED

31

LINDEMAN Adrie

NED

32

HAVIK Piotr

NED

34

DE LAAT Jasper

NED

 

2018.04.18.LA FLÉCHE WALLONNE FÉMININE.(WWT)

1

VAN DER BREGGEN Anna

NED

2

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

3

GUARNIER Megan

USA

4

VAN VLEUTEN Annemiek

NED

5

SPRATT Amanda

AUS

6

GILLOW Shara

AUS

7

STULTIENS Sabrina

NED

8

BERTIZZOLO Sofia

ITA

9

IAKOVENKO Anastasiia

RUS

10

GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo

ESP

13

ENSING Janneke

NED

29

KOREVAAR Jeanne

NED

32

VAN DIJK Ellen

NED

41

ROOIJAKKERS Paulien

NED

42

MACKAIJ Floortje

NED

49

BUURMAN Eva

NED

61

KNETEMANN Roxane

NED

66

DE JONG Demi

NED

80

VAN DEN BOS Jip

NED

 

2018.04.18.LA FLÉCHE WALLONE.(UWT)

 

1

ALAPHILIPPE Julian

FRA

2

VALVERDE Alejandro

ESP

3

VANENDERT Jelle

BEL

4

KREUZIGER Roman

CZE

5

MATTHEWS Michael

AUS

6

MOLLEMA Bauke

NED

7

WELLENS Tim

BEL

8

SCHACHMANN Maximilian

GER

9

BARDET Romain

FRA

10

KONRAD Patrick

AUT

12

SLAGTER Tom-Jelte

NED

20

GESINK Robert

NED

31

OOMEN Sam

NED

49

TEN DAM Laurens

NED

63

KRUIJSWIJK Steven

NED

64

POELS Wout

NED

 

2018.04.17.TOUR OF THE ALPS.02E RIT.(2.HC)

1

LOPEZ MORENO Miguel Angel

COL

2

PINOT Thibaut

FRA

3

SOSA CUERVO Ivan Ramiro

COL

4

FROOME Chris

GBR

5

POZZOVIVO Domenico

ITA

6

CICCONE Giulio

ITA

7

HIRT Jan

CZE

8

O'CONNOR Ben

AUS

9

HERMANS Ben

BEL

10

ARU Fabio

ITA

15

BOUWMAN Koen

NED

78

OLIVIER Daan

NED

115

EENKHOORN Pascal

NED

 

2018.04.17.TOUR OF CROATIA.01E RIT.(2.HC)

1

BONIFAZIO Niccolò

ITA

2

GUARDINI Andrea

ITA

3

GROSU Eduard Michael

ROU

4

MINALI Riccardo

ITA

5

NIZZOLO Giacomo

ITA

6

KUMP Marko

SLO

7

MURPHY John

USA

8

JERMAN Žiga

SLO

9

ZURLO Federico

ITA

10

DUQUENNOY Jimmy

BEL

26

REINDERS Elmar

NED

51

KAMSTRA Brian

NED

58

WIPPERT Wouter

NED

69

WEENING Pieter

NED

107

KONING Peter

NED

112

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

115

MEIJERS Jeroen

NED

120

KREDER Michel

NED

123

VAN IJZENDOORN Hendrikus

NED

125

VAN DER LIJKE Nick

NED

126

RIESEBEEK Oscar

NED

 

2018.04.16.TOUR OF THE ALPS.01E RIT.(2.HC)

1

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

2

SANCHEZ Luis León

ESP

3

SOSA CUERVO Ivan Ramiro

COL

4

PINOT Thibaut

FRA

5

FROOME Chris

GBR

6

POZZOVIVO Domenico

ITA

7

BENNETT George

NZL

8

CICCONE Giulio

ITA

9

HERMANS Ben

BEL

10

ARU Fabio

ITA

23

BOUWMAN Koen

NED

92

OLIVIER Daan

NED

122

EENKHOORN Pascal

NED

 

2018.04.15.TROFEO CITTÁ DI LOANO.(1.1)

 

1

VACEK Karel

CZE

2

TIBERI Antonio

ITA

3

MARCELLUSI Martin

ITA

4

PICCOLO Andrea

ITA

5

FANCELLU Alessandro

ITA

6

FRIGO Marco

ITA

7

BENEDETTI Gabriele

ITA

8

MARTINELLI Alessio

ITA

9

RENDON FRANCO Juan Tito

COL

10

PORTA Gabriele

ITA

 

2018.04.15.TRO-BRO LÉON.(1.1)

 

1

LAPORTE Christophe

FRA

2

GAUDIN Damien

FRA

3

MANNAERTS Jelle

BEL

4

HOFSTETTER Hugo

FRA

5

TILLER Rasmus Fossum

NOR

6

LE GAC Olivier

FRA

7

ARISTI GARDOKI Mikel

ESP

8

RICKAERT Jonas

BEL

9

FINETTO Mauro

ITA

10

VANDENBERGH Stijn

BEL

22

KREDER Wesley

NED

44

RUIJGH Rob

NED

 

2018.04.15.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

KRAGH ANDERSEN Asbjørn

DEN

2

VINJEBO Emil Nygaard

DEN

3

?ERNÝ Josef

CZE

4

HUREL Tony

FRA

5

VINGEGAARD Jonas

DEN

6

KAMP Alexander

DEN

7

CLAUSEN Patrick

DEN

8

BONIFAZIO Leonardo

ITA

9

ABRAHAMSEN Jonas

NOR

10

SLATER Alistair

GBR

19

DE LAAT Jasper

NED

23

VERMEER Tom

NED

24

DE LANGE Thijs

NED

25

KRUL Stef

NED

70

ARIESEN Jacob Willem

NED

83

VAN DER HORST Dennis

NED

90

EISING Tijmen

NED

 

2018.04.15.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.05E RIT.(2.2)

1

GIBSON Matthew

GBR

2

CLAUSEN Patrick

DEN

3

KRAGH ANDERSEN Asbjørn

DEN

4

ARIESEN Jacob Willem

NED

5

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

6

HUREL Tony

FRA

7

NÕMMELA Aksel

EST

8

DE DECKER Alfdan

BEL

9

LAPIERRE Louis

FRA

10

GUILLEMOT Frederic

FRA

20

VERMEER Tom

NED

35

DE LAAT Jasper

NED

40

DE LANGE Thijs

NED

44

KRUL Stef

NED

45

VAN DER HORST Dennis

NED

99

EISING Tijmen

NED

 

2018.04.15.TOUR DE LOMBOK MANDALIKA..EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

DUARTE SANDOVAL Alvaro Raul

COL

2

AZMAN Muhammad Zawawi

MAS

3

PEREZ MUÑOZ Wilmar Jahir

COL

4

SAHBANA Agung

INA

5

CAHYADI Aiman

INA

6

HIRATSUKA Yoshimitsu

JPN

7

KOISHI Yuma

JPN

8

NIÑO CORREDOR Victor

COL

9

ASO Keisuke

JPN

10

HIDAYAT Firman

INA

25

NEDERLOF Lex

NED

44

VAN DER PIJL Niels

NED

 

2018.04.15.TOUR DE LOMBOK MANDALIKA..03E RIT.(2.2)

1

KUROEDA Shiki

JPN

2

MANAN Anuar

MAS

3

CAHYADI Aiman

INA

4

OKAMOTO Hayato

JPN

5

SURYADI Bambang

INA

6

GANI Abdul

INA

7

ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi

MAS

8

DIWAN Fiar Pradana

INA

9

HIRATSUKA Yoshimitsu

JPN

10

MAT SENAN Mohammad Saufi

MAS

17

NEDERLOF Lex

NED

52

VAN DER PIJL Niels

NED

 

2018.04.15.JOE MARTIN STACE RACE.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

COMPANIONI Ruben

CUB

2

RHIM Brendan

USA

3

MAWDITT Lionel

AUS

4

NADON Marc-Antoine

CAN

5

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

6

LYONS Angus

AUS

7

COWAN Alexander

CAN

8

CARMAN Ben

AUS

9

MUDGWAY Luke

NZL

10

SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven

COL

 

2018.04.15.JOE MARTIN STACE RACE.04E RIT.(2.2)

1

RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo

MEX

2

HAEDO Lucas Sebastian

ARG

3

NADON Marc-Antoine

CAN

4

GOMEZ PEÑALOZA Bryan Steve

COL

5

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

6

BASSETTI Samuel

USA

7

FRAYRE MOCTEZUMA Eder

MEX

8

MUDGWAY Luke

NZL

9

SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven

COL

10

GRANIGAN Noah

USA

 

2018.04.15.GP BEIRAS E SERRA DA ESTRELA.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

FONTE César

POR

3

BRANDÃO Jóni

POR

4

CASIMIRO Henrique

POR

5

MCNULTY Brandon

USA

6

PAREDES ZAPATA Wilmar Andres

COL

7

SILVA Joaquim

POR

8

GONÇALVES Domingos

POR

9

MESTRE Daniel

POR

10

ERRAZKIN PEREZ Xuban

ESP

 

2018.04.15.GP BEIRAS E SERRA DA ESTRELA.03E RIT.(2.1)

1

GONZALEZ SALAS Mario

ESP

2

MCNULTY Brandon

USA

3

STRAKHOV Dmitrii

RUS

4

BRANDÃO Jóni

POR

5

SILVA Joaquim

POR

6

FONTE César

POR

7

MESTRE Daniel

POR

8

CASIMIRO Henrique

POR

9

GONÇALVES Domingos

POR

10

ERRAZKIN PEREZ Xuban

ESP

 

2018.04.15.AMSTEL GOLD RACE.LADIES EDITION.(WWT)

1

BLAAK Chantal

NED

2

BRAND Lucinda

NED

3

SPRATT Amanda

AUS

4

MARKUS Riejanne

NED

5

RYAN Alexis

USA

6

CORDON RAGOT Audrey

FRA

7

BRONZINI Giorgia

ITA

8

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

9

BUJAK Eugenia

SLO

10

VOS Marianne

NED

14

PIETERS Amy

NED

15

VAN VLEUTEN Annemiek

NED

25

VAN DIJK Ellen

NED

26

MACKAIJ Floortje

NED

27

ENSING Janneke

NED

30

KOREVAAR Jeanne

NED

31

STULTIENS Sabrina

NED

38

VAN DER BREGGEN Anna

NED

43

VAN DER BURG Nancy

NED

44

KOSTER Claudia

NED

46

SLIK Rozanne

NED

47

BUURMAN Eva

NED

48

KOSTER Anouska

NED

54

TENNIGLO Moniek

NED

58

KNETEMANN Roxane

NED

59

ROOIJAKKERS Paulien

NED

62

VAN DEN BOS Jip

NED

80

DE JONG Demi

NED

87

VAN VEEN Esther

NED

 

2018.04.15.AMSTEL GOLD RACE.(UWT)

 

1

VALGREN ANDERSEN Michael

DEN

2

KREUZIGER Roman

CZE

3

GASPAROTTO Enrico

ITA

4

SAGAN Peter

SVK

5

VALVERDE Alejandro

ESP

6

WELLENS Tim

BEL

7

ALAPHILIPPE Julian

FRA

8

FUGLSANG Jakob

DEN

9

CRADDOCK G Lawson

USA

10

VANENDERT Jelle

BEL

21

RIESEBEEK Oscar

NED

28

GESINK Robert

NED

35

MOLLEMA Bauke

NED

41

LIGTHART Pim

NED

45

LINDEMAN Bert-Jan

NED

65

LAMMERTINK Maurits

NED

72

MINNAARD Marco

NED

76

SLAGTER Tom-Jelte

NED

86

WEENING Pieter

NED

94

TEN DAM Laurens

NED

95

TANKINK Bram

NED

 

2018.04.15. JOE MARTIN STAGE RACE.WOMEN.EINDKLASSEMENT.(W.2.2)

1

HALL Katharine

USA

2

BERGEN Sara

CAN

3

THOMAS Leah

USA

4

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

5

PITEL Edwige

FRA

6

DYGERT Chloe

USA

7

BUSS Kathryn

USA

8

LUEBKE Jennifer

USA

9

NEWSOM Emily

USA

10

POWLESS Shayna

USA

 

2018.04.15. JOE MARTIN STAGE RACE.WOMEN.04E RIT.(W.2.2)

1

DYGERT Chloe

USA

2

HALL Katharine

USA

3

BERGEN Sara

CAN

4

SCHNEIDER Samantha

USA

5

VALENTE Jennifer

USA

6

WILLIAMS Lily

USA

7

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

8

THOMAS Leah

USA

9

GANZAR Leigh

USA

10

BLAIS Marie Soleil

CAN

 

2018.04.14.ZLM TOUR.(1.Ncup_)

 

1

MOSCHETTI Matteo

ITA

2

WEEMAES Sasha

BEL

3

KANTER Max

GER

4

BARBIER Pierre

FRA

5

JERMAN Žiga

SLO

6

ROSTOVTSEV Sergei

RUS

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

MARCHETTI Moreno

ITA

9

LONARDI Giovanni

ITA

10

GROSSER Aaron

GER

18

LINDENBURG Jim

NED

19

VAN IERSEL Youri

NED

20

DE JONG Timo

NED

22

DEKKER David

NED

25

TIMMERMANS Justin

NED

35

KOOISTRA Marten

NED

36

OREEL Lars

NED

56

DE LENG Mathijs

NED

57

NABERMAN Tim

NED

71

VAN LOON Jordi

NED

92

BIERKENS Tim

NED

112

MOL Wesley

NED

 

2018.04.14.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.04E RIT.(2.2)

1

VINJEBO Emil Nygaard

DEN

2

KRAGH ANDERSEN Asbjørn

DEN

3

SØRENSEN Chris Anker

DEN

4

?ERNÝ Josef

CZE

5

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

6

SLATER Alistair

GBR

7

ABRAHAMSEN Jonas

NOR

8

DESLANDES Vadim

FRA

9

NÕMMELA Aksel

EST

10

KAMP Alexander

DEN

21

DE LAAT Jasper

NED

31

DE LANGE Thijs

NED

32

VERMEER Tom

NED

36

KRUL Stef

NED

56

VAN DER HORST Dennis

NED

68

EISING Tijmen

NED

69

ARIESEN Jacob Willem

NED

 

2018.04.14.TOUR DU FINISTÉRE.(1.1)

 

1

HIVERT Jonathan

FRA

2

BARDET Romain

FRA

3

MARTIN Guillaume

FRA

4

EDET Nicolas

FRA

5

JANSSENS Jimmy

BEL

6

CORNU Jeremy

FRA

7

GRELLIER Fabien

FRA

8

VAN GARDEREN Tejay

USA

9

HAGEN Carl Fredrik

NOR

10

CALMEJANE Lilian

FRA

54

RUIJGH Rob

NED

63

LAMMERTINK Steven

NED

 

2018.04.14.TOUR DE LOMBOK MANDALIKA..02E RIT.(2.2)

1

AZMAN Muhammad Zawawi

MAS

2

DUARTE SANDOVAL Alvaro Raul

COL

3

PEREZ MUÑOZ Wilmar Jahir

COL

4

SAHBANA Agung

INA

5

NIÑO CORREDOR Victor

COL

6

HIRATSUKA Yoshimitsu

JPN

7

CAHYADI Aiman

INA

8

KOISHI Yuma

JPN

9

ASO Keisuke

JPN

10

HIDAYAT Firman

INA

25

NEDERLOF Lex

NED

45

VAN DER PIJL Niels

NED

 

2018.04.14.LIÉGE-BASTOGNE-LIÉGE.(1.2.U)

 

1

ALMEIDA João

POR

2

BAGIOLI Andrea

ITA

3

BRUNEL Alexys

FRA

4

SCHELLING Ide

NED

5

HIRSCHI Marc

SUI

6

DEWULF Stan

BEL

7

MERTENS Julian

BEL

8

AVOINE Kévin

FRA

9

WILLIAMS Stephen

GBR

10

JASPERS Ward

BEL

17

ARENSMAN Thymen

NED

19

MAAS Jan

NED

38

BURGER Sven

NED

43

PAASSCHENS Mathijs

NED

49

MOBACH Jarno

NED

74

HOOLE Daan

NED

77

KRIJNSEN Jobbe

NED

93

SCHRIJVER Jorgos

NED

109

VAN DEN BERG Julius

NED

 

2018.04.14.JOE MARTIN STACE RACE.03E RIT.(2.2)

1

RHIM Brendan

USA

2

PICCOLI James

CAN

3

ACEVEDO CALLE Janier Alexis

COL

4

SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven

COL

5

NORRIS Lachlan

AUS

6

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

7

LOCKWOOD Cory

USA

8

MAWDITT Lionel

AUS

9

MUDGWAY Luke

NZL

10

HOEHN Alex

USA

 

2018.04.14.GP BEIRAS E SERRA DA ESTRELA.02E RIT.(2.1)

1

FONTE César

POR

2

CASIMIRO Henrique

POR

3

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

4

BRANDÃO Jóni

POR

5

PINTO Edgar

POR

6

SALAS ZORROZUA Ibai

ESP

7

STRAKHOV Dmitrii

RUS

8

GONÇALVES Domingos

POR

9

SILVA Joaquim

POR

10

CESAR VELOSO Gustavo

ESP

 

2018.04.14. JOE MARTIN STAGE RACE.WOMEN.03E RIT.(W.2.2)

1

HALL Katharine

USA

2

BERGEN Sara

CAN

3

BUSS Kathryn

USA

4

THOMAS Leah

USA

5

FRANZ Heidi

USA

6

DYGERT Chloe

USA

7

ALLISON Whitney

USA

8

BLAIS Marie Soleil

CAN

9

BANKS Elizabeth

GBR

10

PITEL Edwige

FRA

 

2018.04.13.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.03E RIT.(2.2)

1

HUREL Tony

FRA

2

VINGEGAARD Jonas

DEN

3

KRAGH ANDERSEN Asbjørn

DEN

4

?ERNÝ Josef

CZE

5

VINJEBO Emil Nygaard

DEN

6

KAMP Alexander

DEN

7

CLAUSEN Patrick

DEN

8

MORIN Emmanuel

FRA

9

FERASSE Thibault

FRA

10

DE LAAT Jasper

NED

19

VERMEER Tom

NED

34

KRUL Stef

NED

37

DE LANGE Thijs

NED

83

ARIESEN Jacob Willem

NED

100

VAN DER HORST Dennis

NED

116

EISING Tijmen

NED

 

2018.04.13.TOUR DE LOMBOK MANDALIKA.01E RIT.(2.2)

1

EYOB Metkel

ERI

2

MIRZA AL-HAMMADI Yousif

UAE

3

GOH Choon Huat

SIN

4

DUARTE SANDOVAL Alvaro Raul

COL

5

MANULANG Robin

INA

6

CAHYADI Aiman

INA

7

KOISHI Yuma

JPN

8

HIRATSUKA Yoshimitsu

JPN

9

MANAN Anuar

MAS

10

GANI Abdul

INA

24

NEDERLOF Lex

NED

73

VAN DER PIJL Niels

NED

 

2018.04.13.JOE MARTIN STACE RACE.02E RIT.(2.2)

1

COWAN Alexander

CAN

2

RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo

MEX

3

OLDHAM Jarret

USA

4

HAEDO Lucas Sebastian

ARG

5

BASSETTI Samuel

USA

6

MONTERROSO Dorian Javier

GUA

7

GRANIGAN Noah

USA

8

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

9

STITES Tyler

USA

10

MCGILL Scott

USA

 

2018.04.13.GP BEIRAS E SERRA DA ESTRELA.01E RIT.(2.1)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

PAREDES ZAPATA Wilmar Andres

COL

3

MESTRE Daniel

POR

4

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

5

CESAR VELOSO Gustavo

ESP

6

VILELA Ricardo

POR

7

ERRAZKIN PEREZ Xuban

ESP

8

MCNULTY Brandon

USA

9

FONTE César

POR

10

PARDILLA BELLON Sergio

ESP

 

2018.04.13. JOE MARTIN STAGE RACE.WOMEN.02E RIT.(W.2.2)

1

BERGEN Sara

CAN

2

DYGERT Chloe

USA

3

THOMAS Leah

USA

4

SCHNEIDER Samantha

USA

5

JORGENSEN Laura

USA

6

HALL Katharine

USA

7

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

8

LANGDON Rachel

GBR

9

BLAIS Marie Soleil

CAN

10

PITEL Edwige

FRA

 

2018.04.12.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.02E RIT.(2.2)

1

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

2

GIBSON Matthew

GBR

3

ARIESEN Jacob Willem

NED

4

DE DECKER Alfdan

BEL

5

VON FOLSACH Casper

DEN

6

CLAUSEN Patrick

DEN

7

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

8

VERARDO Yoan

FRA

9

FARANTAKIS Stylianos

GRE

10

MÜLLER Reto

SUI

34

EISING Tijmen

NED

37

VERMEER Tom

NED

40

VAN DER HORST Dennis

NED

41

DE LAAT Jasper

NED

55

DE LANGE Thijs

NED

67

KRUL Stef

NED

 

2018.04.12.JOE MARTIN STACE RACE.01E RIT.(2.2)

1

COMPANIONI Ruben

CUB

2

RHIM Brendan

USA

3

MAWDITT Lionel

AUS

4

LYONS Angus

AUS

5

NADON Marc-Antoine

CAN

6

FRAYRE MOCTEZUMA Eder

MEX

7

LEWIS Joseph

AUS

8

JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander

COL

9

CARMAN Ben

AUS

10

GRANIGAN Noah

USA

 

2018.04.12. JOE MARTIN STAGE RACE.WOMEN.01E RIT.(W.2.2)

1

PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina

COL

2

LUEBKE Jennifer

USA

3

PITEL Edwige

FRA

4

HALL Katharine

USA

5

BERGEN Sara

CAN

6

TRACY Christie

USA

7

KANTZES Katie

USA

8

POWLESS Shayna

USA

9

THOMAS Leah

USA

10

DEFOORE Carolyn

USA

 

2018.04.11.TOUR DU LOIR ET CHER E PROVOST.01E RIT.(2.2)

1

BONIFAZIO Leonardo

ITA

2

ARIESEN Jacob Willem

NED

3

MALDONADO Dylan

FRA

4

DE DECKER Alfdan

BEL

5

VON FOLSACH Casper

DEN

6

BOYER Kévin

FRA

7

FARANTAKIS Stylianos

GRE

8

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

9

CLAUSEN Patrick

DEN

10

DONDERS Jelle

BEL

36

DE LANGE Thijs

NED

41

VERMEER Tom

NED

54

EISING Tijmen

NED

75

KRUL Stef

NED

116

VAN DER HORST Dennis

NED

138

DE LAAT Jasper

NED

 

2018.04.11.DE BRABANTSE PIJL.(1.HC)

 

1

WELLENS Tim

BEL

2

COLBRELLI Sonny

ITA

3

BENOOT Tiesj

BEL

4

SERRY Pieter

BEL

5

TRATNIK Jan

SLO

6

PASQUALON Andrea

ITA

7

TEUNS Dylan

BEL

8

DUIJN Huub

NED

9

SPRENGERS Thomas

BEL

10

IMPEY Daryl

RSA

17

RIESEBEEK Oscar

NED

39

WEENING Pieter

NED

42

LIGTHART Pim

NED

42

LIGTHART Pim

NED

49

GERTS Floris

NED

49

GERTS Floris

NED

66

LINDEMAN Bert-Jan

NED

66

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.04.11.BRABANTSE PIJL.WOMEN.(W1.1)

1

BASTIANELLI Marta

ITA

2

KIRCHMANN Leah

CAN

3

VOS Marianne

NED

4

D'HOORE Jolien

BEL

5

CONFALONIERI Maria Giulia

ITA

6

LELEIVYTE Rasa

LTU

7

DRUYTS Kelly

BEL

8

CONSONNI Chiara

ITA

9

VAN DE REE Monique

NED

10

DE VUYST Sofie

BEL

15

DE JONG Demi

NED

23

BOOGAARD Maaike

NED

28

STULTIENS Sabrina

NED

31

ENSING Janneke

NED

33

BRAND Lucinda

NED

39

VAN DER LUGT Marlies

NED

40

VAN DER BURG Nancy

NED

42

VAN HOUTUM Céline

NED

45

WATERREUS Kylie

NED

48

STEIGENGA Nicole

NED

49

ROOIJAKKERS Paulien

NED

50

PEETOOM Kirsten

NED

69

WILDEMAN Jet

NED

 

2018.04.10.PARIS-CAMENBERT.(1.1)

 

1

CALMEJANE Lilian

FRA

2

MADOUAS Valentin

FRA

3

VENDRAME Andrea

ITA

4

BELLETTI Manuel

ITA

5

TOUZE Damien

FRA

6

CIMOLAI Davide

ITA

7

LADAGNOUS Matthieu

FRA

8

VENTURINI Clement

FRA

9

MANZIN Lorrenzo

FRA

10

HOFSTETTER Hugo

FRA

12

MINNAARD Marco

NED

71

KREDER Wesley

NED

 

2014.04.22.LIÉGE-BASTOGNE-LIÉGE.(UWT)

 

1

JUNGELS Bob

LUX

2

WOODS Michael

CAN

3

BARDET Romain

FRA

4

ALAPHILIPPE Julian

FRA

5

POZZOVIVO Domenico

ITA

6

GASPAROTTO Enrico

ITA

7

FORMOLO Davide

ITA

8

KREUZIGER Roman

CZE

9

HENAO MONTOYA Sergio Luis

COL

10

FUGLSANG Jakob

DEN

12

OOMEN Sam

NED

15

DUMOULIN Tom

NED

21

LAMMERTINK Maurits

NED

24

GESINK Robert

NED

25

MOLLEMA Bauke

NED

30

SLAGTER Tom-Jelte

NED

95

TANKINK Bram

NED

112

MINNAARD Marco

NED

117

POELS Wout

NED