UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 04 FEBRUARI 2018

 

2018.02.04.VOLTA A LA COMUNITAT VALENCIA.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

VALVERDE Alejandro

ESP

2

SANCHEZ Luis León

ESP

3

FUGLSANG Jakob

DEN

4

YATES Adam

GBR

5

HERRADA Jesus

ESP

6

ROGLIC Primoz

SLO

7

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

8

KREUZIGER Roman

CZE

9

FRANKINY Kilian

SUI

10

ANTUNES Amaro

POR

19

POELS Wout

NED

74

VAN POPPEL Danny

NED

102

BOUWMAN Koen

NED

109

VAN EMDEN Jos

NED

132

INKELAAR Kevin

NED

135

LANGEVELD Sebastian

NED

148

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.02.04.VOLTA A LA COMUNITAT VALENCIA.05E RIT.(2.1)

1

ROELANDTS Jurgen

BEL

2

VAN POPPEL Danny

NED

3

VENTURINI Clement

FRA

4

SOTO MARTINEZ Nelson Andres

COL

5

PLANCKAERT Baptiste

BEL

6

NOPPE Christophe

BEL

7

CANOLA Marco

ITA

8

GIDICH Yevgeniy

KAZ

9

KOCH Jonas

GER

10

HOFSTETTER Hugo

FRA

41

POELS Wout

NED

98

VAN EMDEN Jos

NED

126

INKELAAR Kevin

NED

147

LANGEVELD Sebastian

NED

151

VAN WINDEN Dennis

NED

154

BOUWMAN Koen

NED

 

2018.02.04.TOUR DE I'ESPOIR.EINDKLASSEMENT.(2.Ncup)

1

ARERUYA Joseph

RWA

2

CHOKRI El Mehdi

MAR

3

EL KOURAJI Mohcine

MAR

4

UKINIWABO Jean Paul René

RWA

5

VAN NIEKERK Aidan

RSA

6

EJGU Million Beza

ETH

7

DAUMONT Paul

BUR

8

SABBAHI El Houcaine

MAR

9

MUNYANEZA Didier

RWA

10

TEWELDE Robel

ERI

 

2018.02.04.TOUR DE I'ESPOIR.04E RIT(2.Ncup)

1

MULUEBERHAN Henok

ERI

2

CHOKRI El Mehdi

MAR

3

BENGAYOU Abdelraouf

ALG

4

ARERUYA Joseph

RWA

5

MAYER Alexandre

MRI

6

EL KOURAJI Mohcine

MAR

7

MUNYANEZA Didier

RWA

8

VAN NIEKERK Aidan

RSA

9

HAKIRUWIZEYE Samuel

RWA

10

DIALLO Yaya

MLI

 

2018.02.04.HERALD SUN TOUR EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

CHAVES RUBIO Jhoan Esteban

COL

2

MEYER Cameron

AUS

3

HOWSON Damien

AUS

4

GUERREIRO Rúben

POR

5

SUNDERLAND Dylan

AUS

6

HARPER Chris

AUS

7

CROME Sam

AUS

8

EVANS Alexander

AUS

9

NEILANDS Krists

LAT

10

OVETT Freddy

AUS

13

MEIJERS Jeroen

NED

31

DE KORT Koen

NED

32

BUDDING Martijn

NED

36

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

61

VAN EMPEL Etienne

NED

64

KONING Peter

NED

73

ARIESEN Tim

NED

 

2018.02.04.HERALD SUN TOUR 05E RIT.(2.1)

1

CROME Sam

AUS

2

MEYER Cameron

AUS

3

GUERREIRO Rúben

POR

4

STEWART Thomas

GBR

5

JENSEN August

NOR

6

WARBASSE Lawrence

USA

7

MARTIN Oliver

AUS

8

OVETT Freddy

AUS

9

PEDERSEN Casper Phillip

DEN

10

NEILANDS Krists

LAT

19

MEIJERS Jeroen

NED

21

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

27

VAN EMPEL Etienne

NED

36

KONING Peter

NED

51

BUDDING Martijn

NED

52

DE KORT Koen

NED

75

ARIESEN Tim

NED

 

2018.02.04.ETOILE DE BESSÉGES.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

GALLOPIN Tony

FRA

2

LAPORTE Christophe

FRA

3

PAILLOT Yoann

FRA

4

CHAVANEL Sylvain

FRA

5

HIVERT Jonathan

FRA

6

CALMEJANE Lilian

FRA

7

GOUGEARD Alexis

FRA

8

DE BIE Sean

BEL

9

SARREAU Marc

FRA

10

LE BON Johan

FRA

59

KREDER Wesley

NED

 

2018.02.04.ETOILE DE BESSÉGES.05E RIT.(2.1)

1

GALLOPIN Tony

FRA

2

PAILLOT Yoann

FRA

3

CHAVANEL Sylvain

FRA

4

LAPORTE Christophe

FRA

5

HIVERT Jonathan

FRA

6

CALMEJANE Lilian

FRA

7

GOUGEARD Alexis

FRA

8

VINCENT Léo

FRA

9

LE BON Johan

FRA

10

DE BIE Sean

BEL

81

KREDER Wesley

NED

 

2018.02.03.VOLTA A LA COMUNITAT VALENCIA.04E RIT.(2.1)

1

VALVERDE Alejandro

ESP

2

YATES Adam

GBR

3

SANCHEZ Luis León

ESP

4

HERRADA Jesus

ESP

5

ROGLIC Primoz

SLO

6

FUGLSANG Jakob

DEN

7

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

8

KREUZIGER Roman

CZE

9

FRANKINY Kilian

SUI

10

HERMANS Ben

BEL

20

POELS Wout

NED

42

BOUWMAN Koen

NED

81

VAN EMDEN Jos

NED

86

VAN POPPEL Danny

NED

103

INKELAAR Kevin

NED

112

VAN WINDEN Dennis

NED

120

LANGEVELD Sebastian

NED

 

2018.02.03.TOUR DE I'ESPOIR.03E RIT(2.Ncup)

1

MUGISHA Samuel

RWA

2

ARERUYA Joseph

RWA

3

EJGU Million Beza

ETH

4

MUNYANEZA Didier

RWA

5

CHOKRI El Mehdi

MAR

6

MAYER Alexandre

MRI

7

VAN NIEKERK Aidan

RSA

8

MEBRAHTOM Natnael

ERI

9

UKINIWABO Jean Paul René

RWA

10

DAUMONT Paul

BUR

 

2018.02.03.HERALD SUN TOUR 04E RIT.(2.1)

1

CHAVES RUBIO Jhoan Esteban

COL

2

EVANS Alexander

AUS

3

GUERREIRO Rúben

POR

4

MEYER Cameron

AUS

5

HOWSON Damien

AUS

6

EARLE Nathan

AUS

7

OVETT Freddy

AUS

8

NEILANDS Krists

LAT

9

WHELAN James

AUS

10

CROME Sam

AUS

20

MEIJERS Jeroen

NED

28

DE KORT Koen

NED

29

BUDDING Martijn

NED

55

DE GREEF Robbert

NED

57

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

59

KONING Peter

NED

85

ARIESEN Tim

NED

86

VAN EMPEL Etienne

NED

94

SCHUURHUIS Rien

NED

 

2018.02.03.ETOILE DE BESSÉGES.04E RIT.(2.1)

1

DE BIE Sean

BEL

2

DUPONT Timothy

BEL

3

BARBIER Rudy

FRA

4

BARBIER Pierre

FRA

5

TOUZE Damien

FRA

6

TURGIS Anthony

FRA

7

COQUARD Bryan

FRA

8

SARREAU Marc

FRA

9

DUMOULIN Samuel

FRA

10

CAPIOT Amaury

BEL

75

KREDER Wesley

NED

 

2018.02.02.VOLTA A LA COMUNITAT VALENCIA.03e RIT.(2.1)

1

VAN AVERMAET Greg

BEL

2

ROELANDTS Jurgen

BEL

3

BOOKWALTER Brent

USA

4

KÜNG Stefan

SUI

5

DE MARCHI Alessandro

ITA

6

SCHÄR Michael

SUI

7

FUGLSANG Jakob

DEN

8

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

9

MOSER Moreno

ITA

10

SANCHEZ Luis León

ESP

128

POELS Wout

NED

137

BOUWMAN Koen

NED

139

VAN EMDEN Jos

NED

141

INKELAAR Kevin

NED

151

VAN POPPEL Danny

NED

160

LANGEVELD Sebastian

NED

165

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.02.02.ETOILE DE BESSÉGES.03E RIT.(2.1)

1

SARREAU Marc

FRA

2

BOUDAT Thomas

FRA

3

DUMOULIN Samuel

FRA

4

DE BIE Sean

BEL

5

DUPONT Timothy

BEL

6

JONES Brenton

AUS

7

LAPORTE Christophe

FRA

8

CAPIOT Amaury

BEL

9

TOUZE Damien

FRA

10

PICHON Laurent

FRA

52

KREDER Wesley

NED