UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 09 OKTOBER 2017

 

2017.10.09.TOUR OF IRAN.02E RIT.(2.1)

1

VOLOSHIN Alexey

KAZ

2

RUIJGH Rob

NED

3

DAVIDENOK Ilya

KAZ

4

FEATONBY Jesse

AUS

5

YATES Theodore

AUS

6

ASTAFYEV Stepan

KAZ

7

ROSS Mathew

AUS

8

STOCKMAN Abram

BEL

9

SOKOLOV Nikita

KAZ

10

CRAWFORD Jai

AUS

11

OOSTRA Folkert

NED

29

DOETS Marco

NED

30

TIMMERMANS Justin

NED

38

KERS Koos Jeroen

NED

57

OTTEMA Rick

NED

76

KOREVAAR Merijn

NED

 

2017.10.08.TOUR OF IRAN.01E RIT.(2.1)

1

KERS Koos Jeroen

NED

2

WHITE Liam

AUS

3

SOKOLOV Nikita

KAZ

4

TOFFALI Nicola

ITA

5

STOCKMAN Michiel

BEL

6

NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy

KAZ

7

CRAWFORD Jai

AUS

8

KOREVAAR Merijn

NED

9

ROSS Mathew

AUS

10

BEYK KHORMIZI Hamid

IRI

17

DOETS Marco

NED

28

RUIJGH Rob

NED

29

OOSTRA Folkert

NED

35

OTTEMA Rick

NED

36

TIMMERMANS Justin

NED

 

2017.10.08.SUN HUNG KAI PROPERTIES HONG KONG CHALLENGE.(1.1)

1

MOHORIC Matej

SLO

2

HUCKER Robbie

AUS

3

ARASHIRO Yukiya

JPN

4

DOCKER Mitchell

AUS

5

CROME Sam

AUS

6

TANFIELD Harry

GBR

7

HEPBURN Michael

AUS

8

PACHER Quentin

FRA

9

SAMUEL Travis

CAN

10

TZORTZAKIS Polychronis

GRE

 

2017.10.08.PARIJS-TOURS.ESPOIRS.(1.2U)

1

PHILIPSEN Jasper

BEL

2

MENTEN Milan

BEL

3

THIJSSEN Gerben

BEL

4

DE VRIES Hartthijs

NED

5

ERMENAULT Corentin

FRA

6

MORTIER Julien

BEL

7

KANTER Max

GER

8

FARANTAKIS Stylianos

GRE

9

STAS Brecht

BEL

10

MAAS Jan

NED

22

VAN DEN BERG Lars

NED

26

VAN DEN BERG Julius

NED

27

BOL Cees

NED

53

LENDERINK Peter

NED

54

BOUWMANS Dylan

NED

64

LINDENBURG Jim

NED

93

KRUL Stef

NED

94

NIEUWPOORT Jelle

NED

102

VAN DER HORST Dennis

NED

152

MOBACH Jarno

NED

 

2017.10.08.PARIJS-TOURS.(1.HC)

1

TRENTIN Matteo

ITA

2

KRAGH ANDERSEN Sřren

DEN

3

TERPSTRA Niki

NED

4

GREIPEL André

GER

5

RICHEZE Maximiliano Ariel

ARG

6

NAESEN Oliver

BEL

7

LAMPAERT Yves

BEL

8

PASQUALON Andrea

ITA

9

TEUNISSEN Mike

NED

10

DRUCKER Jean-Pierre

LUX

19

GROENEWEGEN Dylan

NED

26

CURVERS Roy

NED

31

ASSELMAN Jesper

NED

32

REINDERS Elmar

NED

34

GERTS Floris

NED

47

HAVIK Piotr

NED

58

VAN EMDEN Jos

NED

60

ROOSEN Timo

NED

62

SINKELDAM Ramon

NED

72

DUIJN Huub

NED

87

LOOIJ Andre

NED

94

WELTEN Bram

NED

95

VAN GOETHEM Brian

NED

101

VAN DER HOORN Taco

NED

104

RIESEBEEK Oscar

NED

105

MEIJERS Jeroen

NED

134

HOFLAND Moreno

NED

142

LIGTHART Pim

NED

143

TIMMER Albert

NED

 

2017.10.07.JELAJAH MALAYSIA.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

DAVIDS Brendon

RSA

2

NIŃO CORREDOR Victor

COL

3

LIM Rustom

PHI

4

FITRIANTO Hari

INA

5

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

6

MILLER Nick

NZL

7

THOMAS Ryan

AUS

8

HAYAKAWA Tomohiro

JPN

9

CAHYADI Aiman

INA

10

FELIPE Marcelo

PHI

60

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.07.JELAJAH MALAYSIA.05E RIT.(2.2)

1

SALEH Mohd Harrif

MAS

2

MAT SENAN Mohammad Saufi

MAS

3

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

4

GANI Abdul

INA

5

SALEH Mohd Zamri

MAS

6

PEREZ Dominic

PHI

7

ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi

MAS

8

AQUINO Jerry Jr.

PHI

9

SUTTON Jack

AUS

10

LAKASEK Irwandie

MAS

30

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.07.II LOMBARDIA.(UWT)

1

NIBALI Vincenzo

ITA

2

ALAPHILIPPE Julian

FRA

3

MOSCON Gianni

ITA

4

VUILLERMOZ Alexis

FRA

5

PINOT Thibaut

FRA

6

POZZOVIVO Domenico

ITA

7

ARU Fabio

ITA

8

NIEVE ITURRALDE Mikel

ESP

9

QUINTANA Nairo

COL

10

CHERNETSKI Sergei

RUS

11

OOMEN Sam

NED

18

KELDERMAN Wilco

NED

19

MOLLEMA Bauke

NED

28

KRUIJSWIJK Steven

NED

38

POELS Wout

NED

51

BOUWMAN Koen

NED

71

HOFSTEDE Lennard

NED

78

TOLHOEK Antwan

NED

92

OLIVIER Daan

NED

100

LAMMERTINK Maurits

NED

 

2017.10.06.JELAJAH MALAYSIA.04E RIT.(2.2)

1

PEREZ MUŃOZ Wilmar Jahir

COL

2

VOLKERS Samuel

AUS

3

NIŃO CORREDOR Victor

COL

4

DAVIDS Brendon

RSA

5

LIM Rustom

PHI

6

WATANABE Shotaro

JPN

7

FITRIANTO Hari

INA

8

HIBATULLAH Jamal

INA

9

FELIPE Marcelo

PHI

10

CAHYADI Aiman

INA

64

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.05.PARIJS-BOURGES.(1.1)

1

BARBIER Rudy

FRA

2

SARREAU Marc

FRA

3

LECROQ Jérémy

FRA

4

JULES Justin

FRA

5

LAPORTE Christophe

FRA

6

FONSECA Armindo

FRA

7

DEVRIENDT Tom

BEL

8

DUPONT Timothy

BEL

9

ZABEL Rick

GER

10

PASQUALON Andrea

ITA

28

HAVIK Piotr

NED

39

VERMEER Tom

NED

86

DUIJN Huub

NED

108

HONIG Reinier

NED

 

2017.10.05.JELAJAH MALAYSIA.03E RIT.(2.2)

1

DAVIDS Brendon

RSA

2

AHMAD LUTFI Muhammad Fauzan

MAS

3

CAHYADI Aiman

INA

4

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

5

ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi

MAS

6

KOMORI Ryohei

JPN

7

GANI Abdul

INA

8

MOHD BAKRI Sofian Nabil Omar

MAS

9

LIM Rustom

PHI

10

SUTTON Jack

AUS

46

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.04.JELAJAH MALAYSIA.02E RIT.(2.2)

1

OTHMAN Muhamad Adiq Husainie

MAS

2

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

3

AHMAD LUTFI Muhammad Fauzan

MAS

4

MARTIN Nelson

PHI

5

RAZALI Mohamad Farid

MAS

6

LIM Rustom

PHI

7

MOHD BAKRI Sofian Nabil Omar

MAS

8

THOMAS Ryan

AUS

9

JUANGGA Selamat

INA

10

MILLER Nick

NZL

39

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.03.TRE VALLI VARESINE.(1.HC)

1

GENIEZ Alexandre

FRA

2

PINOT Thibaut

FRA

3

NIBALI Vincenzo

ITA

4

ULISSI Diego

ITA

5

VILLELLA Davide

ITA

6

OOMEN Sam

NED

7

MOSCON Gianni

ITA

8

ARU Fabio

ITA

9

MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe

COL

10

ALBASINI Michael

SUI

28

DUMOULIN Tom

NED

30

KELDERMAN Wilco

NED

35

SLAGTER Tom-Jelte

NED

65

LANGEVELD Sebastian

NED

92

POELS Wout

NED

 

2017.10.03.SPARKASSEN MÜNSTERLAND GIRO.(1.HC)

1

BENNETT Sam

IRL

2

BAUHAUS Phil

GER

3

GREIPEL André

GER

4

KITTEL Marcel

GER

5

GROENEWEGEN Dylan

NED

6

PELUCCHI Matteo

ITA

7

KRISTOFF Alexander

NOR

8

JANS Roy

BEL

9

LOOIJ Andre

NED

10

TOFFALI Nicola

ITA

33

REINDERS Elmar

NED

35

CURVERS Roy

NED

37

ARIESEN Tim

NED

39

VAN EMDEN Jos

NED

64

KREDER Wesley

NED

66

DE VRIES Berden

NED

68

VERSCHOOR Martijn

NED

78

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

80

WEENING Pieter

NED

115

SINKELDAM Ramon

NED

123

VAN ENGELEN Adne

NED

129

HAVIK Piotr

NED

131

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2017.10.03.JELAJAH MALAYSIA.01E RIT.(2.2)

1

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

2

GANI Abdul

INA

3

THOMAS Ryan

AUS

4

CAHYADI Aiman

INA

5

CHAWCHIANGKWANG Peerapol

THA

6

SAIUDOMSIN Phuchong

THA

7

LIPHONGYU Navuti

THA

8

FELIPE Marcelo

PHI

9

LIM Rustom

PHI

10

JUANGGA Selamat

INA

52

NEDERLOF Lex

NED

 

2017.10.03.BINCHE-CHIMAY-BINCHE.(1.1)

1

DE BUYST Jasper

BEL

2

TRENTIN Matteo

ITA

3

DEVRIENDT Tom

BEL

4

MAINARD Jerome

FRA

5

JANSEN Amund Grřndahl

NOR

6

CAVAGNA Rémi

FRA

7

PASQUALON Andrea

ITA

8

VAKO? Petr

CZE

9

KIRSCH Alex

LUX

10

NAESEN Oliver

BEL

15

LIGTHART Pim

NED

18

CASTELIJNS Twan

NED

19

ROOSEN Timo

NED

29

DUIJN Huub

NED

37

JANSSEN Adriaan

NED

47

MEIJERS Jeroen

NED

54

TERPSTRA Niki

NED

59

TANKINK Bram

NED

60

BOOM Lars

NED

61

VERMELTFOORT Coen

NED

 

2017.10.01.TOUR OF ALMATY.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

LUTSENKO Alexey

KAZ

2

DI GREGORIO Remy

FRA

3

FUGLSANG Jakob

DEN

4

STÜSSI Colin Chris

SUI

5

KOZHATAYEV Bakhtiyar

KAZ

6

BAILLIFARD Valentin

SUI

7

GIDICH Yevgeniy

KAZ

8

POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad

IRI

9

COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley

COL

10

NATAROV Yuriy

KAZ

 

2017.10.01.TOUR OF ALMATY.02E RIT.(2.1)

1

FUGLSANG Jakob

DEN

2

LUTSENKO Alexey

KAZ

3

STÜSSI Colin Chris

SUI

4

BAILLIFARD Valentin

SUI

5

DI GREGORIO Remy

FRA

6

GIDICH Yevgeniy

KAZ

7

COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley

COL

8

KOZHATAYEV Bakhtiyar

KAZ

9

NATAROV Yuriy

KAZ

10

NIKITIN Matvey

KAZ

 

2017.10.01.TOUR DE VENDEE.(1.1)

1

LAPORTE Christophe

FRA

2

JULES Justin

FRA

3

LIENHARD Fabian

SUI

4

COMBAUD Romain

FRA

5

BOUDAT Thomas

FRA

6

LEVEAU Jérémy

FRA

7

HOELGAARD Daniel

NOR

8

LE CUNFF Kevin

FRA

9

HARDY Romain

FRA

10

LASTRA MARTINEZ Jonathan

ESP

 

2017.10.01.TOUR DE I'EUROMÉTROPOLE.(1.HC)

1

MCLAY Daniel

GBR

2

DEHAES Kenny

BEL

3

TURGIS Anthony

FRA

4

DE BUYST Jasper

BEL

5

DRUCKER Jean-Pierre

LUX

6

NAESEN Oliver

BEL

7

VANTOMME Maxime

BEL

8

VAN GESTEL Dries

BEL

9

PLANCKAERT Baptiste

BEL

10

JANSEN Amund Grřndahl

NOR

13

RIESEBEEK Oscar

NED

16

ROOSEN Timo

NED

20

CASTELIJNS Twan

NED

25

ASSELMAN Jesper

NED

36

GERTS Floris

NED

37

HAVIK Piotr

NED

40

WELTEN Bram

NED

44

REINDERS Elmar

NED

46

LAMMERTINK Maurits

NED

58

TANKINK Bram

NED

65

KREDER Wesley

NED

97

VAN GOETHEM Brian

NED

106

MEIJERS Jeroen

NED

109

BUDDING Martijn

NED

110

HOFLAND Moreno

NED

112

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

 

2017.10.01.TOBAGO CYCLING CLASSIC.(1.2)

1

SCHULTING Peter

NED

2

AMDI PEDERSEN Nicklas Overgaard

DEN

3

WEBER Marcel

GER

4

JEFFREY Raynauth

GUY

5

FOSTER Ben

USA

6

KIANI Aria

USA

7

PEDROZA CACERES Andres Camilo

COL

8

RAMIREZ Dennis

USA

9

CRUZ COLON Adderlyn Felix

DOM

10

KYZER Parker

USA

 

2017.10.01.PICCOLO GIRO DI LOMBARDIA.(1.2U)

1

RIABUSHENKO Aleksandr

BLR

2

CACCIOTTI Andrea

ITA

3

MÄDER Gino

SUI

4

PARET PEINTRE Aurélien

FRA

5

WARLOP Jordi

BEL

6

HIRSCHI Marc

SUI

7

POGA?AR Tadej

SLO

8

DEPREZ Tuur

BEL

9

VLASOV Aleksandr

RUS

10

HONORÉ Mikkel Frřlich

DEN

 

2017.10.01.GRAND PREMIO BEGHELLI DONNE ELITE.(W.1.1)

1

BASTIANELLI Marta

ITA

2

BALSAMO Elisa

ITA

3

PATERNOSTER Letizia

ITA

4

BERTIZZOLO Sofia

ITA

5

CONFALONIERI Maria Giulia

ITA

6

GUTIERREZ RUIZ Sheyla

ESP

7

LELEIVYTE Rasa

LTU

8

QUAGLIOTTO Nadia

ITA

9

BARBIERI Rachele

ITA

10

BALDUCCI Michela

ITA

 

2017.10.01.GRAN PREMIO BRUNO BEGHELLI.(1.HC)

1

SANCHEZ Luis León

ESP

2

COLBRELLI Sonny

ITA

3

VIVIANI Elia

ITA

4

ALBASINI Michael

SUI

5

BETTIOL Alberto

ITA

6

PASQUALON Andrea

ITA

7

CANOLA Marco

ITA

8

SIMON Julien

FRA

9

CONSONNI Simone

ITA

10

NIELSEN Magnus Cort

DEN

27

LANGEVELD Sebastian

NED

91

SLAGTER Tom-Jelte

NED

 

2017.09.30.TOUR OF ALMATY.01E RIT.(2.1)

1

LUTSENKO Alexey

KAZ

2

DI GREGORIO Remy

FRA

3

POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad

IRI

4

KOZHATAYEV Bakhtiyar

KAZ

5

CECCHIN Alberto

ITA

6

MONIER Damien

FRA

7

GIDICH Yevgeniy

KAZ

8

TOWNSEND Rory

GBR

9

SHTEIN Grigoriy

KAZ

10

STÜSSI Colin Chris

SUI

 

2017.09.30.TOUR DE BANYUWANGI IJEN.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

REBELLIN Davide

ITA

2

KOLAHDOUZ HAGH Amir

IRI

3

NIŃO CORREDOR Victor

COL

4

DESRIAC Loic

FRA

5

HOSSEINI Reza

IRI

6

CRAWFORD Jai

AUS

7

MOREY Drew

AUS

8

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

9

HIBATULLAH Jamal

INA

10

MOAZAMI GODARZI Arvin

IRI

52

WUBBEN Bob

NED

61

KOOP Jos

NED

 

2017.09.30.TOUR DE BANYUWANGI IJEN.04E RIT.(2.2)

1

MOAZAMI GODARZI Arvin

IRI

2

FELIPE Marcelo

PHI

3

JUANGGA Selamat

INA

4

LIPHONGYU Navuti

THA

5

NOHALES NIETO Edgar

ESP

6

KHADEMI Ali

IRI

7

DUTTON Jay

AUS

8

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

9

KOOP Jos

NED

10

GANI Abdul

INA

54

WUBBEN Bob

NED

 

2017.09.30.TÖRÖKBALINT GP-MEMORIAL IMRE RICZU.(1.2)

1

GIURIATO Alberto

ITA

2

DE MARCHI Mattia

ITA

3

MOYE Anthony

GBR

4

PESSOT Alessandro

ITA

5

KALABA DušAn

SRB

6

PERSON Tomáš

SVK

7

JENKO Robert

SLO

8

HALES Jake

GBR

9

PEÁK Barnabás

HUN

10

MAHDAR Martin

SVK

 

2017.09.30.OMLOOP EUROMETROPOOL.(1.1)

1

GREIPEL André

GER

2

VAN LERBERGHE Bert

BEL

3

DEVRIENDT Tom

BEL

4

BARBIER Rudy

FRA

5

HALVORSEN Kristoffer

NOR

6

PLANCKAERT Baptiste

BEL

7

LOOIJ Andre

NED

8

CASTELIJNS Twan

NED

9

DUPONT Timothy

BEL

10

LECROQ Jérémy

FRA

19

VERMELTFOORT Coen

NED

49

REINDERS Elmar

NED

62

TOLHOEK Antwan

NED

68

LAMMERTINK Maurits

NED

70

HOFLAND Moreno

NED

91

VAN GOETHEM Brian

NED

92

HAVIK Piotr

NED

99

KREDER Wesley

NED

114

DE VRIES Berden

NED

122

ARIESEN Tim

NED

135

ASSELMAN Jesper

NED

158

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

 

2017.09.30.GIRO DEII'EMILIA DONNE ELITE.(W.1.1)

1

GUDERZO Tatiana

ITA

2

LELEIVYTE Rasa

LTU

3

RATTO Rossella

ITA

4

BATAGELJ Polona

SLO

5

PINTAR Urša

SLO

6

NILSSON Hanna

SWE

7

DOEBEL-HICKOK Krista

USA

8

BERTIZZOLO Sofia

ITA

9

GUTIERREZ RUIZ Sheyla

ESP

10

MAGNALDI Erica

ITA

 

GIRO DEII EMILIA.(1.HC)

 

1

VISCONTI Giovanni

ITA

2

NIBALI Vincenzo

ITA

3

URAN Rigoberto

COL

4

ROCHE Nicolas

IRL

5

MOSCON Gianni

ITA

6

VUILLERMOZ Alexis

FRA

7

ULISSI Diego

ITA

8

PINOT Thibaut

FRA

9

HAIG Jack

AUS

10

HERMANS Ben

BEL

62

MINNAARD Marco

NED

 

2017.09.29.TOUR DE BANYUWANGI IJEN.03E RIT.(2.2)

1

KOLAHDOUZ HAGH Amir

IRI

2

HOSSEINI Reza

IRI

3

NIŃO CORREDOR Victor

COL

4

REBELLIN Davide

ITA

5

DESRIAC Loic

FRA

6

CRAWFORD Jai

AUS

7

PEREZ MUŃOZ Wilmar Jahir

COL

8

MOREY Drew

AUS

9

DUTTON Jay

AUS

10

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

36

WUBBEN Bob

NED

54

KOOP Jos

NED

68

SLOOTJES Jordi

NED

 

2017.09.28.TOUR DE BANYUWANGI IJEN.02E RIT.(2.2)

1

ZENOVICH Mathew

NZL

2

RAJABLOU Mohammad

IRI

3

SAHARIL Muhammad Fitri

MAS

4

KOOP Jos

NED

5

SURYADI Bambang

INA

6

CAHYADI Aiman

INA

7

DESRIAC Loic

FRA

8

CHAWCHIANGKWANG Peerapol

THA

9

SO Insu

KOR

10

HOSSEINI Reza

IRI

29

SLOOTJES Jordi

NED

66

WUBBEN Bob

NED

 

2017.09.28.COPPA SABARINI.(1.1)

1

PASQUALON Andrea

ITA

2

COLBRELLI Sonny

ITA

3

GAVAZZI Francesco

ITA

4

ULISSI Diego

ITA

5

PRADES REVERTER Eduard

ESP

6

VIVIANI Elia

ITA

7

MARTIN Guillaume

FRA

8

CANOLA Marco

ITA

9

GAFFURINI Nicola

ITA

10

CATTANEO Mattia

ITA

 

2017.09.27.TOUR DE BANYUWANGI IJEN.01E RIT.(2.2)

1

REBELLIN Davide

ITA

2

MOREY Drew

AUS

3

CULEY Marcus

AUS

4

DESRIAC Loic

FRA

5

GARCIA Ricardo

ESP

6

CAHYADI Aiman

INA

7

KOLAHDOUZ HAGH Amir

IRI

8

CAMERON Timothy

AUS

9

NIŃO CORREDOR Victor

COL

10

LEBAS Thomas

FRA

55

SLOOTJES Jordi

NED

59

NEDERLOF Lex

NED

76

KOOP Jos

NED

77

WUBBEN Bob

NED

 

2017.09.27.GIRO DELLA TOSCANA.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

VISCONTI Giovanni

ITA

3

CATTANEO Mattia

ITA

4

NIBALI Vincenzo

ITA

5

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

6

DELAPLACE Anthony

FRA

7

BACKAERT Frederik

BEL

8

CANOLA Marco

ITA

9

BOUET Maxime

FRA

10

PRADES REVERTER Eduard

ESP

15

MINNAARD Marco

NED

 

2017.09.27.GIRO DELLA TOSCANA.02E RIT.(2.1)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

VISCONTI Giovanni

ITA

3

CATTANEO Mattia

ITA

4

FERRARI BARCELO Fabricio

URU

5

DELAPLACE Anthony

FRA

6

CANOLA Marco

ITA

7

NIBALI Vincenzo

ITA

8

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

9

BOUET Maxime

FRA

10

GAFFURINI Nicola

ITA

16

MINNAARD Marco

NED

 

2017.09.26.RUOTA D'ORO - GP FESTA DEL PERDONO.(2.1U)

1

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

2

ROCCHETTI Filippo

ITA

3

RAGGIO Luca

ITA

4

FABBRO Matteo

ITA

5

CACCIOTTI Andrea

ITA

6

CONCI Nicola

ITA

7

WĆRSTED Syver

NOR

8

PESSOT Alessandro

ITA

9

MOLTENI Marco

ITA

10

CORRADINI Michele

ITA

 

2017.09.26.GIRO DELLA TOSCANA.01E RIT(2.1)

1

CUMMINGS Stephen

GBR

2

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

3

BACKAERT Frederik

BEL

4

NIBALI Vincenzo

ITA

5

COLBRELLI Sonny

ITA

6

PASQUALON Andrea

ITA

7

KUMP Marko

SLO

8

FONSECA Armindo

FRA

9

GAVAZZI Francesco

ITA

10

CANOLA Marco

ITA

19

MINNAARD Marco

NED

 

2017.09.24.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.WEG.MEN ELITE.

1

SAGAN Peter

SVK

2

KRISTOFF Alexander

NOR

3

MATTHEWS Michael

AUS

4

TRENTIN Matteo

ITA

5

SWIFT Ben

GBR

6

VAN AVERMAET Greg

BEL

7

ALBASINI Michael

SUI

8

GAVIRIA RENDON Fernando

COL

9

LUTSENKO Alexey

KAZ

10

ALAPHILIPPE Julian

FRA

24

TERPSTRA Niki

NED

25

DUMOULIN Tom

NED

34

MOLLEMA Bauke

NED

74

LANGEVELD Sebastian

NED

104

BOOM Lars

NED

119

DE KORT Koen

NED

 

2017.09.24.TOUR OF CHINA II.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

RIVERA SERRANO Kevin

CRC

2

TROSINO Mirko

ITA

3

ORTEGA RAMIREZ Mauricio

COL

4

CECCHIN Alberto

ITA

5

GUARDIOLA Salvador

ESP

6

PRUUS Peeter

EST

7

SPREAFICO Matteo

ITA

8

DO PRADO NAZARET Magno

BRA

9

BRATASHCHUK Andrii

UKR

10

BONUSI Raffaello

ITA

12

DE MAAR Marc

NED

72

JANSSEN Yannick

NED

110

DE KEIJZER Gerd

NED

 

2017.09.24.TOUR OF CHINA II.05E RIT.(2.1)

1

BOGDANOVICS Maris

LAT

2

ANDRIATO Rafael

BRA

3

PAPOK Siarhei

BLR

4

MACANALLY Ryan

AUS

5

BENFATTO Marco

ITA

6

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

7

KUBOKI Kazushige

JPN

8

BANASZEK Adrian

POL

9

BENHAMOUDA Mehdi

FRA

10

MALUCELLI Matteo

ITA

21

DE KEIJZER Gerd

NED

46

DE MAAR Marc

NED

72

JANSSEN Yannick

NED

 

2017.09.24.TOUR DU GEVAUDAN LANQUEDOC-ROUSSILLON.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

SICARD Romain

FRA

3

EDET Nicolas

FRA

4

BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel

ESP

5

MOLINA CANET Antonio

ESP

6

GESBERT Elie

FRA

7

ARANBURU DEBA Alex

ESP

8

STÜSSI Colin Chris

SUI

9

ROSSETTO Stéphane

FRA

10

CAMPISTROUS Romain

FRA

 

2017.09.24.TOUR DU GEVAUDAN LANQUEDOC-ROUSSILLON.02E RIT.(2.2)

1

PEREZ Anthony

FRA

2

STÜSSI Colin Chris

SUI

3

GESBERT Elie

FRA

4

MARTIN Guillaume

FRA

5

EDET Nicolas

FRA

6

SEIGLE Romain

FRA

7

SICARD Romain

FRA

8

BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel

ESP

9

ARANBURU DEBA Alex

ESP

10

MOLINA CANET Antonio

ESP

 

2017.09.24.PARIS-CHAUNY.(1.2)

1

BOUDAT Thomas

FRA

2

HABEAUX Gregory

BEL

3

TURGIS Anthony

FRA

4

RUIJGH Rob

NED

5

LE CUNFF Kevin

FRA

6

CAM Maxime

FRA

7

RIOU Alan

FRA

8

GUERIN Alexis

FRA

9

PEYSKENS Dimitri

BEL

10

HUYS Laurens

BEL

24

VERMEER Tom

NED

 

2017.09.24.GOOIKSE PIJL.(1.2)

1

DEHAES Kenny

BEL

2

THIJSSEN Gerben

BEL

3

VERMEULEN Emiel

BEL

4

STALLAERT Joeri

BEL

5

VAN SCHIP Jan Willem

NED

6

ISTA Kevyn

BEL

7

KESSLER Robert William

GER

8

DE VRIES Hartthijs

NED

9

NAESEN Lawrence

BEL

10

MAAS Jan

NED

14

DE LANGE Thijs

NED

15

BOL Cees

NED

16

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

27

VAN DER KOOIJ Bas

NED

31

VAN DALEN Jason

NED

46

KOOISTRA Marten

NED

57

BAX Sjoerd

NED

66

BOUWMANS Dylan

NED

67

LENDERINK Peter

NED

71

BUGTER Luuc

NED

74

VAN DEN BERG Lars

NED

77

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

79

BOSMAN Gert-Jan

NED

96

GROOT Mitch

NED

109

BAKKER Dennis

NED

122

VAN BROEKHOVEN Rob

NED

128

KERKHOF Tim

NED

130

TE STROET Rens

NED

 

2017.09.24.DUO NORMAND.(1.1)

1

DELAPLACE Anthony

FRA

1

PERICHON Pierre Luc

FRA

2

JŘRGENSEN Mathias Norsgaard

DEN

2

BJERG Mikkel

DEN

3

STEVENS Timothy

BEL

3

BOUCHER David

FRA

4

WINTER Laurin

GER

4

RAPP Jonas

GER

5

TANFIELD Harry

GBR

5

TANFIELD Charlie

GBR

6

ASGREEN Kasper

DEN

6

LARSEN Niklas

DEN

7

TEASDALE Joshua

GBR

7

CENTRONE Ivan

LUX

8

JANSSENS Jimmy

BEL

8

MARCHAND Gianni

BEL

9

MADSEN Martin Toft

DEN

9

HULGAARD Morten

DEN

10

LOVASSY Krisztián

HUN

10

PETELIN Jan

LUX

 

2017.09.23.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.WEG.WOMEN ELITE.

1

BLAAK Chantal

NED

2

GARFOOT Katrin

AUS

3

DIDERIKSEN Amalie

DEN

4

VAN VLEUTEN Annemiek

NED

5

NIEWIADOMA Katarzyna

POL

6

MAJERUS Christine

LUX

7

ANDERSEN Susanne

NOR

8

VAN DER BREGGEN Anna

NED

9

FAHLIN Emilia

SWE

10

CECCHINI Elena

ITA

13

BRAND Lucinda

NED

15

VAN DIJK Ellen

NED

26

ENSING Janneke

NED

45

PIETERS Amy

NED

48

VOS Marianne

NED

 

2017.09.23.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.WEG.MEN JUNIOR

1

JOHANSEN Julius

DEN

2

RASTELLI Luca

ITA

3

GAZZOLI Michele

ITA

4

MÄRKL Niklas

GER

5

STEWART Jake

GBR

6

KIERNER Florian

AUT

7

ZANA Filippo

ITA

8

HJEMSĆTER Olav

NOR

9

FEDOROV Yevgeniy

KAZ

10

HINDSGAUL MADSEN Jacob

DEN

19

HOOLE Daan

NED

48

ARENSMAN Thymen

NED

65

VAN DEN BERG Marijn

NED

126

VERBOOM Minne

NED

130

ZIJLAARD Maikel

NED

 

2017.09.23.TOUR DU GEVAUDAN LANQUEDOC-ROUSSILLON.01E RIT.(2.2)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

SICARD Romain

FRA

3

CAMPISTROUS Romain

FRA

4

EDET Nicolas

FRA

5

MOLINA CANET Antonio

ESP

6

BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel

ESP

7

GESBERT Elie

FRA

8

ARANBURU DEBA Alex

ESP

9

STÜSSI Colin Chris

SUI

10

PARET PEINTRE Aurélien

FRA

 

2017.09.23.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.WEG.WOMEN JUNIOR

1

PIRRONE Elena

ITA

2

JŘRGENSEN Emma Cecilie Norsgaard

DEN

3

PATERNOSTER Letizia

ITA

4

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

5

WIEL Jade

FRA

6

GEORGI Pfeiffer

GBR

7

COPPONI Clara

FRA

8

BOILARD Simone

CAN

9

HARSCH Anne-Sophie

LUX

10

MUZIC Evita

FRA

22

WIEBES Lorena

NED

24

RAAIJMAKERS Marit

NED

27

JANSEN Noa

NED

38

JONKERS Eva

NED

41

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

59

DE RUITER Anne

NED

 

2017.09.22.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.WEG.MEN UNDER 23

1

COSNEFROY Benoit

FRA

2

KÄMNA Lennard

GER

3

SVENDGAARD Michael Carbel

DEN

4

WOOD Oliver

GBR

5

ALBANESE Vincenzo

ITA

6

TOUZE Damien

FRA

7

KANTER Max

GER

8

PALUTA Michal

POL

9

DOWNEY Mark

IRL

10

SKAARSETH Anders

NOR

28

EENKHOORN Pascal

NED

53

NIEUWENHUIS Joris

NED

108

VAN DEN BERG Julius

NED

109

WELTEN Bram

NED

 

2017.09.22.TOUR OF CHINA II.04E RIT.(2.1)

1

BENFATTO Marco

ITA

2

MALUCELLI Matteo

ITA

3

PAPOK Siarhei

BLR

4

BANASZEK Adrian

POL

5

KULIMBETOV Nurbolat

KAZ

6

FREIBERG Michael

AUS

7

LUCHSHENKO Sergey

KAZ

8

RUPNIK Jure

SLO

9

MACANALLY Ryan

AUS

10

COLONNA Yuri

ITA

39

DE KEIJZER Gerd

NED

78

DE MAAR Marc

NED

90

JANSSEN Yannick

NED

 

2017.09.21.TOUR OF CHINA II.03E RIT.(2.1)

1

BENFATTO Marco

ITA

2

SUNDERLAND Scott

AUS

3

BOGDANOVICS Maris

LAT

4

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

5

MACANALLY Ryan

AUS

6

MALUCELLI Matteo

ITA

7

GROSU Eduard Michael

ROU

8

ANDRIATO Rafael

BRA

9

BANASZEK Adrian

POL

10

KUBOKI Kazushige

JPN

70

DE MAAR Marc

NED

97

JANSSEN Yannick

NED

121

DE KEIJZER Gerd

NED

 

2017.09.20.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.MEN ELITE

1

DUMOULIN Tom

NED

2

ROGLI? Primož

SLO

3

FROOME Chris

GBR

4

OLIVEIRA Nelson

POR

5

KIRYIENKA Vasil

BLR

6

MOSCON Gianni

ITA

7

KELDERMAN Wilco

NED

8

DENNIS Rohan

AUS

9

MARTIN Tony

GER

10

TRATNIK Jan

SLO

 

2017.09.20.TOUR OF CHINA II.02E RIT.(2.1)

1

RIVERA SERRANO Kevin

CRC

2

TROSINO Mirko

ITA

3

ORTEGA RAMIREZ Mauricio

COL

4

CECCHIN Alberto

ITA

5

NIKITIN Matvey

KAZ

6

GUARDIOLA Salvador

ESP

7

SPREAFICO Matteo

ITA

8

BRATASHCHUK Andrii

UKR

9

DO PRADO NAZARET Magno

BRA

10

BONUSI Raffaello

ITA

13

DE MAAR Marc

NED

73

JANSSEN Yannick

NED

117

DE KEIJZER Gerd

NED

 

2017.09.20.OMLOOP VAN HET HOUTLAND LICHTERVELDE.(1.1)

1

DEVRIENDT Tom

BEL

2

WYNANTS Maarten

BEL

3

VAN GOETHEM Brian

NED

4

GREIPEL André

GER

5

WALSCHEID Maximilian Richard

GER

6

VAN LERBERGHE Bert

BEL

7

GEUENS Alexander

BEL

8

STALLAERT Joeri

BEL

9

MANNAERTS Jelle

BEL

10

DUPONT Timothy

BEL

17

LOOIJ Andre

NED

18

DE KLEIJN Arvid

NED

22

VERMELTFOORT Coen

NED

28

DOETS Marco

NED

30

HAMELINK Jasper

NED

32

TEUNISSEN Mike

NED

37

ROOSEN Timo

NED

39

STIJNS Wayne

NED

 

2017.09.19.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.WOMEN ELITE

1

VAN VLEUTEN Annemiek

NED

2

VAN DER BREGGEN Anna

NED

3

GARFOOT Katrin

AUS

4

DYGERT Chloe

USA

5

VAN DIJK Ellen

NED

6

VILLUMSEN Linda

NZL

7

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

8

STEPHENS Lauren

USA

9

BARNES Hannah

GBR

10

LUDWIG Cecilie Uttrup

DEN

 

2017.09.19.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.MEN JUNIOR

1

PIDCOCK Thomas

GBR

2

PUPPIO Antonio

ITA

3

MACIEJUK Filip

POL

4

HOLLMANN Juri

GER

5

CHZHAN Igor

KAZ

6

JOHANSEN Julius

DEN

7

HOOLE Daan

NED

8

LEKNESSUND Andreas

NOR

9

?EMAŽAR Nik

SLO

10

BERWICK Sebastian

AUS

12

ARENSMAN Thymen

NED

 

2017.09.19.TOUR OF CHINA II.01E RIT.(2.1)

1

RIVERA SERRANO Kevin

CRC

2

TROSINO Mirko

ITA

3

ORTEGA RAMIREZ Mauricio

COL

4

CECCHIN Alberto

ITA

5

BRATASHCHUK Andrii

UKR

6

SPREAFICO Matteo

ITA

7

DO PRADO NAZARET Magno

BRA

8

NIKITIN Matvey

KAZ

9

BONUSI Raffaello

ITA

10

GUARDIOLA Salvador

ESP

13

DE MAAR Marc

NED

73

JANSSEN Yannick

NED

106

DE KEIJZER Gerd

NED

 

2017.09.18.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.WOMEN JUNIOR

1

PIRRONE Elena

ITA

2

VIGILIA Alessia

ITA

3

FASNACHT Madeleine

AUS

4

LUDWIG Hannah

GER

5

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

6

RAAIJMAKERS Marit

NED

7

GEORGI Pfeiffer

GBR

8

BOSSUYT Shari

BEL

9

PATERNOSTER Letizia

ITA

10

WIEL Jade

FRA

17

DE RUITER Anne

NED

 

2017.09.18.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.MEN UNDER 23

1

BJERG Mikkel

DEN

2

MCNULTY Brandon

USA

3

ERMENAULT Corentin

FRA

4

WIRTGEN Tom

LUX

5

SCOTSON Callum

AUS

6

LEYSEN Senne

BEL

7

ASGREEN Kasper

DEN

8

AFFINI Edoardo

ITA

9

POWLESS Neilson

USA

10

DAVIES Scott

GBR

 

2017.09.17.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.PLOEGEN.WOMEN

1

BRAND Lucinda

NED

1

MACKAIJ Floortje

NED

1

STULTIENS Sabrina

NED

1

VAN DIJK Ellen

NED

1

KIRCHMANN Leah

CAN

1

RIVERA Coryn

USA

2

BLAAK Chantal

NED

2

PIETERS Amy

NED

2

VAN DER BREGGEN Anna

NED

2

CANUEL Karol-Ann

CAN

2

MAJERUS Christine

LUX

2

GUARNIER Megan

USA

3

LUDWIG Cecilie Uttrup

DEN

3

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

3

GAUMNITZ Stephanie

GER

3

KLEIN Lisa

GER

3

KOPPENBURG Clara

GER

3

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

4

BARNES Hannah

GBR

4

BRENNAUER Lisa

GER

4

KRÖGER Mieke

GER

4

WORRACK Trixi

GER

4

CECCHINI Elena

ITA

4

RYAN Alexis

USA

5

KOSTER Claudia

NED

5

MALLING SIGGAARD Christina

DEN

5

MATHIESEN Pernille

DEN

5

VILLUMSEN Linda

NZL

5

PENTON Sara

SWE

5

NEBEN Amber Leone

USA

6

KNETEMANN Roxane

NED

6

GILLOW Shara

AUS

6

BIANNIC Aude

FRA

6

DEMAY Coralie

FRA

6

DUVAL Eugénie

FRA

6

FOURNIER Roxane

FRA

7

BOOGAARD Maaike

NED

7

LECHNER Corinna

GER

7

BUJAK Eugenia

POL

7

BATAGELJ Polona

SLO

7

PINTAR Urša

SLO

7

NILSSON Hanna

SWE

8

JACKSON Alison

CAN

8

PATTARO Francesca

ITA

8

RAGUSA Katia

ITA

8

SANGUINETI Ilaria

ITA

8

VALSECCHI Silvia

ITA

8

ZABELINSKAYA Olga

RUS

9

KESSLER Nina

NED

9

BECKER Charlotte

GER

9

FRAPPORTI Simona

ITA

9

BJŘRNSRUD Miriam

NOR

9

JOHNSEN Cecilie Gotaas

NOR

9

THORSEN Thea

NOR

 

2017.09.17.UCI WORLD CHAMPIONSHIP.TIJD.PLOEGEN.MEN

1

DUMOULIN Tom

NED

1

KELDERMAN Wilco

NED

1

OOMEN Sam

NED

1

MATTHEWS Michael

AUS

1

KRAGH ANDERSEN Sřren

DEN

1

KÄMNA Lennard

GER

2

DENNIS Rohan

AUS

2

SCOTSON Miles

AUS

2

OSS Daniel

ITA

2

DILLIER Silvan

SUI

2

KÜNG Stefan

SUI

2

VAN GARDEREN Tejay

USA

3

KIRYIENKA Vasil

BLR

3

DOULL Owain

GBR

3

FROOME Chris

GBR

3

THOMAS Geraint

GBR

3

MOSCON Gianni

ITA

3

KWIATKOWSKI Michal

POL

4

TERPSTRA Niki

NED

4

GILBERT Philippe

BEL

4

LAMPAERT Yves

BEL

4

VERMOTE Julien

BEL

4

JUNGELS Bob

LUX

4

BAUER Jack

NZL

5

DURBRIDGE Luke

AUS

5

EDMONDSON Alexander

AUS

5

HEPBURN Michael

AUS

5

HOWSON Damien

AUS

5

TUFT Svein

CAN

5

IMPEY Daryl

RSA

6

AMADOR Andrey

CRC

6

CASTROVIEJO Jonathan

ESP

6

ERVITI Imanol

ESP

6

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

6

DOWSETT Alex

GBR

6

SÜTTERLIN Jasha

GER

7

BOOM Lars

NED

7

CLEMENT Stef

NED

7

VAN EMDEN Jos

NED

7

CAMPENAERTS Victor

BEL

7

VAN HOECKE Gijs

BEL

7

ROGLI? Primož

SLO

8

KOCH Jonas

GER

8

BIALOBLOCKI Marcin

POL

8

OWSIAN Lukasz

POL

8

PATERSKI Maciej

POL

8

TACIAK Mateusz

POL

8

TRATNIK Jan

SLO

9

MORKOV Michael

DEN

9

MARTIN Tony

GER

9

POLITT Nils

GER

9

KRISTOFF Alexander

NOR

9

MACHADO Tiago

POR

9

HOLLENSTEIN Reto

SUI

10

KONRAD Patrick

AUT

10

PÖSTLBERGER Lukas

AUT

10

BÁRTA Jan

CZE

10

BURGHARDT Marcus

GER

10

SARAMOTINS Aleksejs

LAT

10

BODNAR Maciej

POL

12

DE KORT Koen

NED