ASSEN.JEUGDTOUR

                                31 JULI 2017 T/M 5 AUGUSTUS 2017

 

UITSLAG.EINDKLASSEMENT.NIEUWELING-MEISJES

 

 

 

 

 

 

1

Maud Rijnbeek

 

WTC De Amstel

4:13:41

2

Nora Tveit

 

Stavanger SK

4:14:53

3

Silje Mathisen

 

Halden CK

4:14:57

4

Fleur Nagtegaal

 

JvR De Batauwers

4:15:23

5

Berit Huiting

 

Meteoor Assen-Roden

4:15:27

6

Ida Johansson

 

Mölndals CK

4:15:46

7

Sofie van Rooijen

 

JvR De Batauwers

4:16:50

8

Lieke Nooijen

 

WSV Emmen

4:17:08

9

Iris Schultinga

 

Meteoor Assen-Roden

4:17:18

10

Ilse Grit

 

KWC Kampen

4:17:29

11

Akvile Gedraityte

 

Cannibal Team

4:17:36

12

Femke Gerritse

 

WV Schijdel

4:17:46

13

Maike van der Duin

 

Meteoor Assen-Roden

4:17:52

14

Marit Wasmus

 

Westland Wil Vooruit

4:18:20

15

Eluned King

 

Towy Roders

4:18:29

16

Nathalie Midtsveen

 

Ringerike SK

4:18:34

17

Elise Marie Olsen

 

Halden CK

4:18:51

18

Pam Schutten

 

AWC De Zwaluwen

4:18:54

19

Fleur van der Peet

 

Westland Wil Vooruit

4:19:04

20

Ilse Pluimers

 

AWV De Zwaluwen

4:19:19

21

Poppy Wildman

 

SF Racing

4:19:42

22

Maddie Wadsworth

 

Beeline Bikes

4:19:57

23

Judith Stolze

 

Westland Wil Vooruit

4:20:25

24

Anoek Kuijpers

 

TWC Pijnenburg

4:21:09

25

Juliet Eickhof

 

AR&TV De Adelaar

4:21:24

26

Iris Verschuren

 

DRC De Mol

4:21:43

27

Rosalie van der Wolf

 

CTF

4:22:06

28

Daphne Kreulen

 

Meteoor Assen-Roden

4:22:08

29

Toni Wilkes

 

Kent Velo RT

4:23:12

30

India Gloag

 

VC Londres

4:23:37

31

Petra Welmers

 

KWC Kampen

4:23:50

32

Hedwig de Jong

 

WV Otto Ebbens

4:23:53

33

Katie Scott

 

Cotswold

4:23:55

34

Jasmine Kent

 

Speedflex

4:24:13

35

Nathalie Elzinga

 

WV Otto Ebbens

4:24:28

36

Abbie Manley

 

Solent Pirates

4:24:31

37

Tjitske Eppinga

 

Meteoor Assen-Roden

4:24:49

38

Anett Sirvel

 

Cannibal Team

4:25:20

39

Karolina Motejunaite

 

Cannibal Team

4:26:32

40

Mickey Nijkamp

 

KWC Kampen

4:26:33

41

Daniek Hengeveld

 

Westland Wil Vooruit

4:26:40

42

Paulina Patinskaite

 

Cannibal Team

4:26:46

43

Oriana Soerewijn

 

WTC De Amstel

4:28:34

44

Sanne de Jonge

 

WSV Emmen

4:30:28

45

Mirjam Braam

 

Meteoor Assen-Roden

4:30:39

46

Gloria Van Mechelen

 

Cannibal Team

4:33:14

47

Anouk Dekker

 

WRV De Peddelaars

4:33:20

48

Hennie Engebretsen

 

Horten OCK

4:33:30

49

Lucy Hart

 

Mid Shropshire Wh

4:33:51

50

Piene Romers

 

PRC Delta

4:37:35

51

Emily Conn

 

Palm Park Velo

4:40:11

52

Lis Nothum

 

UC Munnerefer Velo

4:43:58

53

Amy Cantelo

 

Solent Pirates

4:46:06

54

Tanja van der Drift

 

Meteoor Assen-Roden

4:47:54

55

Lieke de Bie

 

TWC Het Snelle Wiel

4:47:55

56

Hannah Johnson

 

VC Londres

4:48:01

57

Anouk Kums

 

TWC Het Snelle Wiel

4:49:36

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.EINDKLASSEMENT.JUNIOR-VROUWEN

 

 

 

 

 

 

1

Eva Jonkers

 

WV Noordwesthoek

4:19:20

2

Susanne Meistrok

 

Restore Cycling

4:19:39

3

Noa Jansen

 

Lares Woawdeals

4:19:52

4

Manon Bakker

 

WV Giant DT Benelux

4:20:26

5

Bente van Teeseling

 

WV Beet-it Volendam

4:20:31

6

Lauren Murphy

 

Liv CC Epic

4:20:37

7

Marit Cent

 

WV Beet-it Volendam

4:20:44

8

Gaby Gieskens

 

Restore Cycling

4:21:12

9

Madeleine Gammons

 

Visin Innovative RT

4:21:20

10

Lieke v.d. Draaij

 

DRC De Mol

4:21:49

11

Lieke Lap

 

KWC Kampen

4:22:10

12

Phaedra Krol

 

Restore Cycling

4:23:19

13

Iris Ton

 

KWC Kampen

4:23:29

14

Rozemarijn Ammerlaan

 

Westland Wil Vooruit

4:23:40

15

Mischa Bredewold

 

WV Eemland

z.t.

16

Nienke Wasmus

 

Westland Wil Vooruit

4:23:56

17

Babette Buitenhuis

 

AR&TV De Adelaar

4:23:57

18

Kim Baptista

 

Nutcraker Racing

4:27:08

19

Sophie Enever

 

Team

4:27:13

20

Ingrid Huizing

 

NWVG Groningen

4:27:30

21

Ilse Hoornsman

 

HRTC Hoorn

4:28:42

22

Liqianne van Warmerdam

 

HRTC Hoorn

4:28:58

23

Esmeralda Wannink

 

OWC Oldenzaal

4:28:59

24

Thirza Korevaar

 

GRC Jan van Arckel

4:29:02

25

Tamara de Graaf

 

AR&TV De Adelaar

4:29:24

26

Yvet Schoonewille

 

WSV Emmen

4:30:05

27

Connie Hayes

 

LIV AWOL

4:30:41

28

Victoria Lovett

 

iTeam

4:31:25

29

Carlotta Voss

 

RSV Gütersloh

4:31:32

30

Sybine Poot

 

Friesche Leeuw

4:32:04

31

Erin Hoefkens

 

Balen BC

4:32:09

32

Holly Hoy

 

CT On Form

4:32:17

33

Amber Aernouts

 

Balen BC

4:34:05

34

Maaike Meistrok

 

Restore Cycling

4:34:34

35

Lisette Schoon

 

TWC Het Snelle Wiel

4:34:54

36

Merili Sirvel

 

Cannibal Team

4:34:56

37

Tine Rombouts

 

Balen BC

4:35:23

38

Ella Freeman

 

Hargrove Ridley RT

4:36:37

39

Anouk Spies

 

KWC Kampen

4:36:40

40

Kara Perryman

 

Hargroves Ridley RT

4:37:05

41

Sophie Arends

 

WV De IJsselstreek

4:38:18

42

Emily Ashwood

 

CT On Form

4:38:34

43

Madeline Howden

 

Vision Innovative RT

4:39:50

44

Verena Batenburg

 

RWC Ahoy

4:41:37

45

Lily Schuitemaker

 

WV Beet-it Volendam

4:41:57

46

Hannah Graveney

 

LIV AWOL

4:42:58

47

Floortje van den Berg

 

WV Avanti

4:44:11

48

Rebecca Simmons

 

Clee Cycles

4:44:52

49

Esmee Leerkes

 

AR&TV De Adelaar

4:50:42

50

Nadine Post

 

Meteoor Assen-Roden

4:57:04