UITSLAGEN.UCI

                                                                T/M 31 JULI 2017

 

2017.07.31.TOUR OF POLOGNE.03E RIT.(UWT.2)

 

1

TEUNS Dylan

BEL

BMC RACING TEAM

3:51:41

2

SAGAN Peter

SVK

BORA - HANSGROHE

3:51:41

3

MAJKA Rafal

POL

BORA - HANSGROHE

3:51:41

4

KELDERMAN Wilco

NED

TEAM SUNWEB

3:51:41

5

SLAGTER Tom-Jelte

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

3:51:46

6

EIKING Odd Christian

NOR

FDJ

3:51:48

7

POZZOVIVO Domenico

ITA

AG2R LA MONDIALE

3:51:49

8

YATES Adam

GBR

ORICA - SCOTT

3:51:50

9

POELS Wout

NED

TEAM SKY

3:51:53

10

OOMEN Sam

NED

TEAM SUNWEB

3:51:55

22

OLIVIER Daan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:52:27

45

GERTS Floris

NED

BMC RACING TEAM

3:55:26

46

TOLHOEK Antwan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:55:26

52

BOUWMAN Koen

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:55:53

85

VAN POPPEL Boy

NED

TREK - SEGAFREDO

4:05:06

91

LINDEMAN Bert-Jan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

4:05:38

99

KEIZER Martijn

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

4:05:45

115

TERPSTRA Niki

NED

QUICK - STEP FLOORS

4:05:54

125

VAN POPPEL Danny

NED

TEAM SKY

4:07:57

140

VERSCHOOR Martijn

NED

TEAM NOVO NORDISK

4:15:36

 

2017.07.31.TOUR CYCLISTE DE LA GUADELOUPE.03E RIT.(2.2)

 

1

BRAVARD Antoine

FRA

 

3:38:22

2

SABLON Luis

FRA

 

3:38:28

3

ISHIBASHI Manabu

JPN

BRIDGESTONE ANCHOR CYCLING TEAM

3:38:28

4

MINY Lionel

FRA

 

3:38:28

5

RINGUET Teddy

FRA

 

3:38:28

6

CARENE Boris

FRA

 

3:38:28

7

TORTELIER Etienne

FRA

FRANCE

3:39:48

8

BRAY GREGORIO Joaquim

POR

 

3:40:19

9

MILAN JIMENEZ Diego

DOM

INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM

3:40:28

10

UBETO APONTE Miguel Armando

VEN

 

3:40:28

 

2017.07.31.THE LARRY H.MILLER TOUR OF UTAH.01E RIT.(2.HC)

 

1

MAGNER Tyler

USA

HOLOWESKO / CITADEL RACING P/B HINCAPIE SPORTSWEAR

4:56:49

2

LAWLESS Christopher

GBR

AXEON HAGENS BERMAN

4:56:49

3

MCCABE Travis

USA

UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4:56:49

4

RÄIM Mihkel

EST

ISRAEL CYCLING ACADEMY

4:56:49

5

ELMIGER Martin

SUI

BMC RACING TEAM

4:56:49

6

BOIVIN Guillaume

CAN

ISRAEL CYCLING ACADEMY

4:56:49

7

CANOLA Marco

ITA

NIPPO - VINI FANTINI

4:56:49

8

WACKERMANN Luca

ITA

BARDIANI CSF

4:56:49

9

SIMION Paolo

ITA

BARDIANI CSF

4:56:49

10

CASTILLO SOTO Ulises Alfredo

MEX

JELLY BELLY P/B MAXXIS

4:56:49

40

VAN WINDEN Dennis

NED

ISRAEL CYCLING ACADEMY

4:56:49

105

VAN IJZENDOORN Hendrikus

NED

TEAM NOVO NORDISK

5:08:04

124

DE KEIJZER Gerd

NED

TEAM NOVO NORDISK

5:13:04

 

2017.07.31.KREIZ BREIZH ELITES.EINDKLASSEMENT.(2.2)

 

1

WILSLY Jonas Gregaard

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

13:04:51

2

EG Niklas

DEN

TEAM VELOCONCEPT

10

3

GULDHAMMER Rasmus

DEN

TEAM VELOCONCEPT

20

4

SÖRENSEN Chris Anker

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

24

5

ORAM James

NZL

ONE PRO CYCLING

25

6

JENSEN August

NOR

TEAM COOP

34

7

QUAADE Rasmus Christian

DEN

TEAM GIANT - CASTELLI

34

8

GUERIN Alexis

FRA

 

+01:46

9

JANSSENS Jimmy

BEL

CIBEL - CEBON

+01:49

10

PEDERSEN Casper

DEN

TEAM GIANT - CASTELLI

+01:52

13

RUIJGH Rob

NED

TARTELETTO - ISOREX

+02:20

21

DE KLEIJN Arvid

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+04:19

22

BAKKER Dennis

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+04:19

32

DOETS Marco

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+04:22

36

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+04:36

37

KRUL Stef

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+04:48

42

OCKELOEN Jasper

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+05:31

44

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+09:02

48

GROEN Ike

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+12:53

49

VAN DALEN Jason

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+12:54

50

VAN SCHIP Jan Willem

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+13:00

58

OOSTRA Folkert

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+13:36

62

BUGTER Luuc

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+16:03

65

DE LAAT Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+18:14

75

HAMELINK Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+26:52

77

DETANT Yannick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+27:59

 

2017.07.31.KREIZ BREIZH ELITES.03E RIT.(2.2)

 

1

GULDHAMMER Rasmus

DEN

TEAM VELOCONCEPT

3:38:44

2

WILSLY Jonas Gregaard

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

0

3

QUAADE Rasmus Christian

DEN

TEAM GIANT - CASTELLI

3

4

ORAM James

NZL

ONE PRO CYCLING

3

5

JENSEN August

NOR

TEAM COOP

3

6

EG Niklas

DEN

TEAM VELOCONCEPT

10

7

SWIFT Connor

GBR

MADISON GENESIS

14

8

SÖRENSEN Chris Anker

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

19

9

PEDERSEN Casper

DEN

TEAM GIANT - CASTELLI

+01:21

10

DOMAGALSKI Karol

POL

ONE PRO CYCLING

+01:40

16

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+02:03

19

RUIJGH Rob

NED

TARTELETTO - ISOREX

+02:20

29

DE KLEIJN Arvid

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+03:48

30

BAKKER Dennis

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+03:48

33

DE LAAT Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+03:51

38

DOETS Marco

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+03:51

46

OCKELOEN Jasper

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+03:59

47

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+04:05

50

KRUL Stef

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+04:17

59

OOSTRA Folkert

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+10:25

60

GROEN Ike

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+10:25

63

VAN DALEN Jason

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+12:23

66

BUGTER Luuc

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+12:23

69

DETANT Yannick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+12:29

74

VAN SCHIP Jan Willem

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+12:29

75

HAMELINK Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+12:29

 

2017.07.31.CIRCUITO DE GETXO "MEMORIAL RICARDO OTXOA".(1.1)

1

BARBERO Carlos

ESP

MOVISTAR TEAM

3:53:06

2

MADRAZO RUIZ Angel

ESP

DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM

3:53:08

3

HERRADA Jose

ESP

MOVISTAR TEAM

3:53:10

4

FERNANDEZ AYARZAGUENA Egoitz

ESP

TEAM UKYO

3:53:10

5

SPRENGERS Thomas

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

3:53:10

6

REYES ORTEGA Aldemar

COL

MANZANA POSTOBON TEAM

3:53:10

7

LIETAER Eliot

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

3:53:10

8

DE GENDT Aime

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

3:53:12

9

SALAS ZORROZUA Ibai

ESP

BURGOS BH

3:53:14

10

PRADES Benjami

ESP

TEAM UKYO

3:53:14

60

BOL Jetse

NED

MANZANA POSTOBON TEAM

4:05:22

 

2017.07.30.TOUR OF POLOGNE.02E RIT.(UWT.2)

 

1

MODOLO Sacha

ITA

UAE TEAM EMIRATES

3:15:21

2

VAN POPPEL Danny

NED

TEAM SKY

3:15:21

3

WALSCHEID Maximilian Richard

GER

TEAM SUNWEB

3:15:21

4

VAN POPPEL Boy

NED

TREK - SEGAFREDO

3:15:21

5

REGUIGUI Youcef

ALG

TEAM DIMENSION DATA

3:15:21

6

VAN ASBROECK Tom

BEL

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

3:15:21

7

BONIFAZIO Niccolo'

ITA

BAHRAIN - MERIDA

3:15:21

8

SAGAN Peter

SVK

BORA - HANSGROHE

3:15:21

9

MINALI Riccardo

ITA

ASTANA PRO TEAM

3:15:21

10

HAAS Nathan

AUS

TEAM DIMENSION DATA

3:15:21

13

GERTS Floris

NED

BMC RACING TEAM

3:15:21

28

POELS Wout

NED

TEAM SKY

3:15:21

30

OOMEN Sam

NED

TEAM SUNWEB

3:15:21

49

OLIVIER Daan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:15:21

59

SLAGTER Tom-Jelte

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

3:15:21

62

TOLHOEK Antwan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:15:21

65

KELDERMAN Wilco

NED

TEAM SUNWEB

3:15:21

67

BOUWMAN Koen

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:15:21

115

LINDEMAN Bert-Jan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:16:17

120

KEIZER Martijn

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:16:27

128

VERSCHOOR Martijn

NED

TEAM NOVO NORDISK

3:17:02

130

TERPSTRA Niki

NED

QUICK - STEP FLOORS

3:17:02

 

2017.07.30.TOUR CYCLISTE DE LA GUADELOUPE.02E RIT B.(2.2)

 

1

MURILLO ORTIZ Juan Engelberth

VEN

 

0:18:30:33

2

FOURNET FAYARD Sébastien

FRA

 

0:18:50:41

3

MONIER Damien

FRA

BRIDGESTONE ANCHOR CYCLING TEAM

0:19:22:77

4

CARENE Boris

FRA

 

0:19:27:04

5

TURPIN Ludovic

FRA

 

0:19:28:19

6

VARGAS CRUZ Juan David

COL

 

0:19:29:11

7

VANOVERSCHELDE Quentin

FRA

FRANCE

0:19:48:73

8

BRENES OBANDO Gregory

CRC

INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM

0:20:12:38

9

NAVA CARVAJAR John

VEN

 

0:20:13:21

10

VIMPERE Théo

FRA

 

0:20:15:51

 

2017.07.30.TOUR CYCLISTE DE LA GUADELOUPE.02E RIT A.(2.2)

 

1

VIMPERE Théo

FRA

 

2:27:34

2

EUSTACHE Cédric

FRA

 

2:27:37

3

VANOVERSCHELDE Quentin

FRA

FRANCE

2:27:43

4

FOURNET FAYARD Sébastien

FRA

 

2:28:30

5

UBETO APONTE Miguel Armando

VEN

 

2:28:30

6

NAVA CARVAJAR John

VEN

 

2:28:30

7

VARGAS CRUZ Juan David

COL

 

2:28:30

8

BLONDIN Grégory

FRA

 

2:28:51

9

OKUBAMARIAM Tesfom

ERI

INTERPRO CYCLING ACADEMY

2:29:04

10

ALMEIDA Pierre

FRA

 

2:29:08

 

2017.07.30.TOUR ALSACE.EINDKLASSEMENT.(2.2)

 

1

HAMILTON Lucas

AUS

AUSTRALIA

15:36:12

2

HAGEN Carl Fredrik

NOR

JOKER ICOPAL

15:36:21

3

MCNULTY Brandon

USA

UNITED STATES OF AMERICA

15:36:32

4

CRAS Steff

BEL

 

15:36:33

5

DAVIES Scott

GBR

TEAM WIGGINS

15:36:38

6

KNOX James

GBR

TEAM WIGGINS

15:36:51

7

SCHMIDT Fabien

FRA

 

15:36:56

8

STÜSSI Colin Chris

SUI

ROTH - AKROS

15:37:05

9

HINDLEY Jai

AUS

AUSTRALIA

15:37:15

10

VEREECKEN Thomas

BEL

 

15:37:35

19

EENKHOORN Pascal

NED

 

15:41:15

25

MAAS Jan

NED

SEG RACING ACADEMY

15:43:53

39

VAN DER POEL Mathieu

NED

BEOBANK - CORENDON

15:57:08

45

VAN DEN BERG Julius

NED

SEG RACING ACADEMY

15:59:41

68

TIETEMA Bas

NED

AN POST CHAIN REACTION

16:17:01

74

NIEUWENHUIS Joris

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

16:19:13

110

JAKOBSEN Fabio

NED

SEG RACING ACADEMY

16:36:37

112

VAN DER POEL David

NED

BEOBANK - CORENDON

16:39:58

 

2017.07.30.TOUR ALSACE.05E RIT.(2.2)

 

1

JAKOBSEN Fabio

NED

SEG RACING ACADEMY

3:40:54

2

SKJERPING Kristoffer

NOR

JOKER ICOPAL

3:40:54

3

HAYTER Ethan

GBR

GREAT BRITAIN

3:40:54

4

VERMEERSCH Gianni

BEL

BEOBANK - CORENDON

3:40:54

5

PHILIPSEN Jasper

BEL

 

3:40:54

6

LIENHARD Fabian

SUI

SWITZERLAND

3:40:54

7

NÕMMELA Aksel

EST

LEOPARD PRO CYCLING

3:40:54

8

WILDAUER Markus

AUT

TIROL CYCLING TEAM

3:40:54

9

HUPPERTZ Joshua

GER

TEAM LOTTO - KERN HAUS

3:40:54

10

ROHDE Leon

GER

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:40:54

40

NIEUWENHUIS Joris

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:40:54

45

VAN DEN BERG Julius

NED

SEG RACING ACADEMY

3:40:54

47

VAN DER POEL Mathieu

NED

BEOBANK - CORENDON

3:40:54

67

MAAS Jan

NED

SEG RACING ACADEMY

3:40:54

68

EENKHOORN Pascal

NED

 

3:40:54

96

VAN DER POEL David

NED

BEOBANK - CORENDON

3:41:47

104

TIETEMA Bas

NED

AN POST CHAIN REACTION

3:42:25

 

2017.07.30.RAD AM RING.(1.1)

 

 

1

DUIJN Huub

NED

VERANDA'S WILLEMS - CRELAN

3:27:57

2

VAN AERT Wout

BEL

VERANDA'S WILLEMS - CRELAN

3:28:01

3

PEYSKENS Dimitri

BEL

WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT

3:28:04

4

DEVOLDER Stijn

BEL

VERANDA'S WILLEMS - CRELAN

3:28:30

5

SAVITCKII Ivan

RUS

GAZPROM - RUSVELO

3:28:50

6

SCHULTING Peter

NED

DESTIL - JO PIELS CYCLING TEAM

3:28:56

7

PARTRIDGE Robert

GBR

BIKE CHANNEL CANYON

3:28:59

8

SCHULTZ Jesper

DEN

COLOQUICK - CULT

3:28:59

9

TOWNSEND Rory

GBR

BIKE CHANNEL CANYON

3:29:05

10

FRIESECKE Gian

SUI

TEAM VORARLBERG

3:29:05

18

HONIG Reinier

NED

TEAM VORARLBERG

3:29:05

 

2017.07.30.PRUDENTIAL RIDELONDON-SURREY CLASSIC.(UWT.1)

 

1

KRISTOFF Alexander

NOR

TEAM KATUSHA ALPECIN

4:05:41

2

NIELSEN Magnus Cort

DEN

ORICA - SCOTT

4:05:41

3

MATTHEWS Michael

AUS

TEAM SUNWEB

4:05:41

4

VANMARCKE Sep

BEL

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4:05:41

5

WIPPERT Wouter

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4:05:41

6

DRUCKER Jean-Pierre

LUX

BMC RACING TEAM

4:05:41

7

DEMPSTER Zakkari

AUS

ISRAEL CYCLING ACADEMY

4:05:41

8

BENNETT Sam

IRL

BORA - HANSGROHE

4:05:41

9

BARBIER Rudy

FRA

AG2R LA MONDIALE

4:05:41

10

NAESEN Oliver

BEL

AG2R LA MONDIALE

4:05:41

14

KREDER Michel

NED

AQUA BLUE SPORT

4:05:41

33

LANGEVELD Sebastian

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4:05:41

43

DE KORT Koen

NED

TREK - SEGAFREDO

4:05:41

50

VAN BAARLE Dylan

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4:05:41

63

TEUNISSEN Mike

NED

TEAM SUNWEB

4:06:40

64

SINKELDAM Ramon

NED

TEAM SUNWEB

4:06:40

94

BOOM Lars

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

4:18:51

98

CASTELIJNS Twan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

4:18:51

99

HOFLAND Moreno

NED

LOTTO SOUDAL

4:18:51

 

2017.07.30.NIEDERSACHSEN-RUNDFAHRT DER JUNIOREN.EINDKLASSEMENT.(JUN.2.1)

1

WÆRENSKJOLD Søren

NOR

NORWAY

06.40.12

2

HJEMSÆTER Olav

NOR

NORWAY

06.40.23

3

ARENSMAN Thymen

NED

 

06.40.24

4

HVIDEBERG Jonas Iversby

NOR

NORWAY

06.40.28

5

SKJELMOSE JENSEN Mattias

DEN

 

06.40.37

6

LEKNESSUND Andreas

NOR

NORWAY

06.40.41

7

ROSE-DAVIES Louis

GBR

 

06.40.41

8

HOLLMANN Juri

GER

GERMANY

06.40.51

9

NABERMAN Tim

NED

 

06.41.04

10

KONIJN Alexander

NED

 

06.41.06

17

BUITENDIJK Ruben

NED

 

06.41.21

23

LOOHUIS Lars

NED

 

06.41.27

35

BIERKENS Tim

NED

 

06.41.37

42

DE ROOIJ Jesse

NED

 

06.41.43

44

GADEMAN Sam

NED

 

06.41.45

61

APPELMAN Stefan

NED

 

06.41.59

62

REUVERS Kevin

NED

 

06.42.01

64

SCHULTEN Chiel

NED

 

06.42.01

65

KROONEN Max

NED

 

06.42.05

80

KEMPER Mick

NED

 

06.42.32

91

VERHEIJEN Geert

NED

 

06.42.54

92

WEULINK Meindert

NED

 

06.42.56

 

2017.07.30.NIEDERSACHSEN-RUNDFAHRT DER JUNIOREN.03E RIT.(JUN.2.1)

1

VANOVERBERGHE Jens

BEL

 

02.43.59

2

WACKER Ludvig Anton

DEN

 

02.43.59

3

MÄRKL Niklas

GER

 

02.43.59

4

KVIST Linus

SWE

 

02.43.59

5

DENT Stephen

GBR

 

02.43.59

6

MÜNSTERMANN Per Christian

GER

GERMANY

02.43.59

7

ROBINSON Oliver

GBR

 

02.43.59

8

MARIT Arne

BEL

 

02.43.59

9

WÆRENSKJOLD Søren

NOR

NORWAY

02.43.59

10

KONIJN Alexander

NED

 

02.43.59

14

DE ROOIJ Jesse

NED

 

02.43.59

16

APPELMAN Stefan

NED

 

02.43.59

21

BUITENDIJK Ruben

NED

 

02.43.59

28

LOOHUIS Lars

NED

 

02.43.59

30

ARENSMAN Thymen

NED

 

02.43.59

39

KROONEN Max

NED

 

02.43.59

50

WEULINK Meindert

NED

 

02.43.59

51

KEMPER Mick

NED

 

02.43.59

57

GADEMAN Sam

NED

 

02.43.59

64

NABERMAN Tim

NED

 

02.43.59

75

BIERKENS Tim

NED

 

02.43.59

79

SCHULTEN Chiel

NED

 

02.43.59

85

REUVERS Kevin

NED

 

02.43.59

93

VERHEIJEN Geert

NED

 

02.43.59

 

2017.07.30.LA POLY NORMANDE.(1.1)

 

1

GOUGEARD Alexis

FRA

AG2R LA MONDIALE

3:59:09

2

LE BON Johan

FRA

FDJ

3

3

PICHON Laurent

FRA

FORTUNEO - OSCARO

3

4

LEVEAU Jérémy

FRA

ROUBAIX - LILLE METROPOLE

3

5

LE ROUX Romain

FRA

ARMEE DE TERRE

3

6

MARTIN Guillaume

FRA

WANTY - GROUPE GOBERT

5

7

CLAEYS Dimitri

BEL

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

5

8

VANBILSEN Kenneth

BEL

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

5

9

GRELLIER Fabien

FRA

DIRECT ENERGIE

9

10

LEDANOIS Kevin

FRA

FORTUNEO - OSCARO

15

39

VERMEER Tom

NED

TEAM DIFFERDANGE - LOSCH

+09:36

51

MINNAARD Marco

NED

WANTY - GROUPE GOBERT

+09:36

 

2017.07.30.KREIZ BREIZH ELITES.02E RIT B.(2.2)

 

1

GUERIN Alexis

FRA

 

2:35:35

2

MAURELET Flavien

FRA

 

0

3

RUIJGH Rob

NED

TARTELETTO - ISOREX

0

4

WILSLY Jonas Gregaard

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

0

5

EG Niklas

DEN

TEAM VELOCONCEPT

0

6

JANSSENS Jimmy

BEL

CIBEL - CEBON

0

7

ROWSELL Erick

GBR

MADISON GENESIS

4

8

SÖRENSEN Chris Anker

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

5

9

GULDHAMMER Rasmus

DEN

TEAM VELOCONCEPT

20

10

CLAUSEN Patrick

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

31

11

DE KLEIJN Arvid

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

31

12

VAN DALEN Jason

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

31

25

BAKKER Dennis

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

31

29

VAN SCHIP Jan Willem

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

31

35

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

31

39

DOETS Marco

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

31

60

KRUL Stef

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

31

66

OCKELOEN Jasper

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+01:32

67

OOSTRA Folkert

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+01:39

70

GROEN Ike

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+02:28

72

BUGTER Luuc

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+03:40

84

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+06:59

85

VAN DER MEER Gosse

NED

TARTELETTO - ISOREX

+07:41

89

TULNER Rens

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

+09:27

92

HAMELINK Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+14:23

93

DE LAAT Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+14:23

98

DETANT Yannick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+15:30

106

LINDENBURG Jim

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

+15:32

 

2017.07.30.KREIZ BREIZH ELITES.02E RIT A.(2.2)

 

1

ORAM James

NZL

ONE PRO CYCLING

1:53:30

2

DE KLEIJN Arvid

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

9

3

BAKKER Dennis

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

4

JENSEN August

NOR

TEAM COOP

9

5

STALLAERT Joeri

BEL

CIBEL - CEBON

9

6

NIELSEN Nicolai

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

9

7

VAN DALEN Jason

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

8

JULLIEN Anthony

FRA

 

9

9

RENAULT Maxime

FRA

 

9

10

RULLIERE Melvin

FRA

 

9

14

DE LAAT Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

21

OCKELOEN Jasper

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

9

22

RUIJGH Rob

NED

TARTELETTO - ISOREX

9

27

DETANT Yannick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

9

30

VAN SCHIP Jan Willem

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

38

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

43

KRUL Stef

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

44

HAMELINK Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

58

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

70

DOETS Marco

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

9

77

SLIK Ivar

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

9

84

BUGTER Luuc

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

92

LINDENBURG Jim

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

9

98

MEIJER Gijs

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

9

103

TULNER Rens

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

108

GROEN Ike

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

9

112

OOSTRA Folkert

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+01:41

113

KOREVAAR Merijn

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+01:41

116

VAN DER MEER Gosse

NED

TARTELETTO - ISOREX

+02:06

127

NOLTEN Bram

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

9

141

VAN DER DUIN Patrick

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+06:53

 

2017.07.30.GP KRANJ.(1.2)

 

 

 

1

MUGERLI Matej

SLO

AMPLATZ - BMC

 

2

JERMAN Žiga

SLO

ROG - LJUBLJANA

 

3

EIBEGGER Markus

AUT

TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS

 

4

BAIS Mattia

ITA

 

 

5

PEÁK Barnabás

HUN

 

 

6

 

AUT

WSA - GREENLIFE

 

7

 

ITA

SANGEMINI - MG. K VIS

 

8

 

SLO

 

 

9

 

AUT

WSA - GREENLIFE

 

10

 

SLO

 

 

 

2017.07.29.TOUR OF POLOGNE.01E RIT.(UWT.2)

 

1

SAGAN Peter

SVK

BORA - HANSGROHE

2:56:16

2

EWAN Caleb

AUS

ORICA - SCOTT

2:56:16

3

VAN POPPEL Danny

NED

TEAM SKY

2:56:16

4

MINALI Riccardo

ITA

ASTANA PRO TEAM

2:56:16

5

BONIFAZIO Niccolo'

ITA

BAHRAIN - MERIDA

2:56:16

6

HAAS Nathan

AUS

TEAM DIMENSION DATA

2:56:16

7

FERRARI Roberto

ITA

UAE TEAM EMIRATES

2:56:16

8

FRANCZAK Pawel

POL

TEAM HUROM

2:56:16

9

VAN POPPEL Boy

NED

TREK - SEGAFREDO

2:56:16

10

DEBUSSCHERE Jens

BEL

LOTTO SOUDAL

2:56:16

12

BOUWMAN Koen

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

2:56:16

18

GERTS Floris

NED

BMC RACING TEAM

2:56:16

22

POELS Wout

NED

TEAM SKY

2:56:16

27

OOMEN Sam

NED

TEAM SUNWEB

2:56:16

43

KELDERMAN Wilco

NED

TEAM SUNWEB

2:56:16

58

TOLHOEK Antwan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

2:56:16

59

OLIVIER Daan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

2:56:16

75

LINDEMAN Bert-Jan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

2:56:16

76

SLAGTER Tom-Jelte

NED

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

2:56:16

94

TERPSTRA Niki

NED

QUICK - STEP FLOORS

2:56:16

126

VERSCHOOR Martijn

NED

TEAM NOVO NORDISK

2:56:16

150

KEIZER Martijn

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

3:01:39

 

2017.07.29.TOUR CYCLISTE DE LA GUADELOUPE.01E RIT.(2.2)

 

1

AMORES PALACIOS Julio Alberto

ESP

INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM

3:51:44

2

TORTELIER Etienne

FRA

FRANCE

3:51:46

3

SAVICKAS Zydrunas

LTU

 

3:51:55

4

ALMEIDA Pierre

FRA

 

3:51:57

5

OKUBAMARIAM Tesfom

ERI

INTERPRO CYCLING ACADEMY

3:52:01

6

UBETO APONTE Miguel Armando

VEN

 

3:52:54

7

BONDOT William

FRA

 

3:52:54

8

MILAN JIMENEZ Diego

DOM

INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM

3:52:54

9

LOUISOR Alrick

FRA

 

3:52:54

10

ERRIN Grégory

FRA

 

3:52:54

 

2017.07.29.TOUR ALSACE.04E RIT.(2.2)

 

1

HAGEN Carl Fredrik

NOR

JOKER ICOPAL

4:52:17

2

KNOX James

GBR

TEAM WIGGINS

4:52:18

3

SCHMIDT Fabien

FRA

 

4:52:23

4

CRAS Steff

BEL

 

4:52:24

5

DAVIES Scott

GBR

TEAM WIGGINS

4:52:24

6

MCNULTY Brandon

USA

UNITED STATES OF AMERICA

4:52:27

7

HAMILTON Lucas

AUS

AUSTRALIA

4:52:27

8

STÜSSI Colin Chris

SUI

ROTH - AKROS

4:52:35

9

VEREECKEN Thomas

BEL

 

4:52:42

10

ROBERT Maxime

FRA

 

4:52:44

21

EENKHOORN Pascal

NED

 

4:56:12

28

MAAS Jan

NED

SEG RACING ACADEMY

4:57:45

31

VAN DER POEL Mathieu

NED

BEOBANK - CORENDON

4:58:56

46

VAN DEN BERG Julius

NED

SEG RACING ACADEMY

5:10:57

67

TIETEMA Bas

NED

AN POST CHAIN REACTION

5:20:04

73

NIEUWENHUIS Joris

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

5:20:04

92

VAN DER POEL David

NED

BEOBANK - CORENDON

5:27:26

112

JAKOBSEN Fabio

NED

SEG RACING ACADEMY

5:33:40

122

WELTEN Bram

NED

BMC RACING TEAM

5:46:41

 

2017.07.29.PRUDENTIAL RIDELONDON CLASSIQUE.WOMEN.(W.UWT)

1

RIVERA Coryn

USA

TEAM SUNWEB

1:29:03

2

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

CERVELO - BIGLA PRO CYCLING TEAM

1:29:03

3

BRENNAUER Lisa

GER

CANYON SRAM RACING

1:29:03

4

VOS Marianne

NED

WM3 PRO CYCLING TEAM

1:29:03

5

WILD Kirsten

NED

CYLANCE PRO CYCLING

1:29:03

6

D'HOORE Jolien

BEL

WIGGLE HIGH5

1:29:03

7

DIDERIKSEN Amalie

DEN

BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM

1:29:03

8

FOURNIER Roxane

FRA

FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE

1:29:03

9

GUARISCHI Barbara

ITA

CANYON SRAM RACING

1:29:03

10

BRONZINI Giorgia

ITA

WIGGLE HIGH5

1:29:03

18

KOREVAAR Jeanne

NED

WM3 PRO CYCLING TEAM

1:29:03

19

VAN DIJK Ellen

NED

TEAM SUNWEB

1:29:03

21

BRAND Lucinda

NED

TEAM SUNWEB

1:29:03

31

TENNIGLO Moniek

NED

WM3 PRO CYCLING TEAM

1:29:10

44

PIETERS Amy

NED

BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM

1:29:10

48

MARKUS Riejanne

NED

WM3 PRO CYCLING TEAM

1:29:10

59

KNETEMANN Roxane

NED

FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE

1:29:10

76

SOEK Julia

NED

TEAM SUNWEB

1:29:30

77

SPOOR Winanda

NED

LENSWORLD - KUOTA

1:29:45

87

KESSLER Nina

NED

HITEC PRODUCTS

1:31:17

96

MOONEN Puck

NED

LOTTO SOUDAL LADIES

 

115

KOSTER Claudia

NED

TEAM VELOCONCEPT WOMEN

 

 

2017.07.29.NIEDERSACHSEN-RUNDFAHRT DER JUNIOREN.02E RIT B.(JUN.2.1)

1

MARIT Arne

BEL

 

02.09.18

2

LANGBALLE Johan Tiedemann

DEN

 

02.09.18

3

CONTER Ken

LUX

LUXEMBOURG

02.09.18

4

WÆRENSKJOLD Søren

NOR

NORWAY

02.09.18

5

MÄRKL Niklas

GER

 

02.09.18

6

DENT Stephen

GBR

 

02.09.18

7

HJEMSÆTER Olav

NOR

NORWAY

02.09.18

8

ROSE-DAVIES Louis

GBR

 

02.09.18

9

KEMPER Mick

NED

 

02.09.18

10

URIANSTAD Martin Bugge

NOR

 

02.09.18

12

DE ROOIJ Jesse

NED

 

02.09.18

17

BUITENDIJK Ruben

NED

 

02.09.18

22

WEULINK Meindert

NED

 

02.09.18

29

APPELMAN Stefan

NED

 

02.09.18

38

SCHULTEN Chiel

NED

 

02.09.18

45

LOOHUIS Lars

NED

 

02.09.18

55

NABERMAN Tim

NED

 

02.09.18

58

KONIJN Alexander

NED

 

02.09.18

69

BIERKENS Tim

NED

 

02.09.18

81

KROONEN Max

NED

 

02.09.18

83

GADEMAN Sam

NED

 

02.09.18

85

VERHEIJEN Geert

NED

 

02.09.18

90

REUVERS Kevin

NED

 

02.09.18

120

ARENSMAN Thymen

NED

 

02.09.18

 

2017.07.29.NIEDERSACHSEN-RUNDFAHRT DER JUNIOREN.02E RIT A.(JUN.2.1)

1

LEKNESSUND Andreas

NOR

NORWAY

0:13:12

2

HOLLMANN Juri

GER

GERMANY

0:13:15

3

WÆRENSKJOLD Søren

NOR

NORWAY

0:13:24

4

ARENSMAN Thymen

NED

 

0:13:27

5

HJEMSÆTER Olav

NOR

NORWAY

0:13:27

6

RÖBER Dominik

GER

 

0:13:33

7

RIETZLER Kilian

GER

 

0:13:34

8

HINDSGAUL MADSEN Jacob

DEN

 

0:13:35

9

MARIT Arne

BEL

 

0:13:36

10

ANDERSEN Idar

NOR

NORWAY

0:13:39

16

BUITENDIJK Ruben

NED

 

0:13:45

21

KONIJN Alexander

NED

 

0:13:50

23

LOOHUIS Lars

NED

 

0:13:51

36

BIERKENS Tim

NED

 

0:14:01

43

NABERMAN Tim

NED

 

0:14:04

48

DE ROOIJ Jesse

NED

 

0:14:07

52

GADEMAN Sam

NED

 

0:14:09

78

APPELMAN Stefan

NED

 

0:14:23

80

REUVERS Kevin

NED

 

0:14:25

82

SCHULTEN Chiel

NED

 

0:14:25

84

KROONEN Max

NED

 

0:14:29

107

KEMPER Mick

NED

 

0:14:56

119

VERHEIJEN Geert

NED

 

0:15:18

120

WEULINK Meindert

NED

 

0:15:20

 

2017.07.29.KREIZ BREIZH ELITES.01E RIT.(2.2)

 

1

STALLAERT Joeri

BEL

CIBEL - CEBON

4:56:53

2

CLAUSEN Patrick

DEN

RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM

0

3

JENSEN August

NOR

TEAM COOP

0

4

DE KLEIJN Arvid

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

0

5

RULLIERE Melvin

FRA

 

0

6

BAKKER Dennis

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

7

MCEVOY Jonathan

GBR

MADISON GENESIS

0

8

PATOUX Cyrille

FRA

 

0

9

MADSEN Frederik

DEN

TEAM GIANT - CASTELLI

0

10

JEPPESEN Andreas Hyldgaard

DEN

TEAM VELOCONCEPT

0

20

LINDENBURG Jim

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

21

RUIJGH Rob

NED

TARTELETTO - ISOREX

0

24

DOETS Marco

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

0

25

DE LAAT Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

27

OCKELOEN Jasper

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

0

28

KOUWENHOVEN Sjoerd

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

29

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

30

VAN SCHIP Jan Willem

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

45

HAMELINK Jasper

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

53

TULNER Rens

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

55

OOSTRA Folkert

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

0

57

KOREVAAR Merijn

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

0

64

KRUL Stef

NED

METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL

0

68

DETANT Yannick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

0

71

MEIJER Gijs

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

0

72

NOLTEN Bram

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

0

85

BUGTER Luuc

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

88

VAN DALEN Jason

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

104

GROEN Ike

NED

DELTA CYCLING ROTTERDAM

0

108

SLIK Ivar

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

+01:45

130

VAN DER MEER Gosse

NED

TARTELETTO - ISOREX

+13:29

144

VAN DER DUIN Patrick

NED

BABY - DUMP CYCLINGTEAM

+27:05

 

2017.07.29.DOOKOLA MAZOWSZA.EINDKLASSEMENT.(2.2)

 

1

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM

14h 53' 35''

2

STEPNIAK Grzegorz

POL

WIBATECH 7R FUJI

14h 53' 41''

3

LIEPINS Emils

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

14h 53' 47''

4

LATON Eryk

POL

TEAM HUROM

14h 53' 53''

5

BOGDANOVICS Maris

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

14h 53' 54''

6

MALECKI Kamil

POL

CCC SPRANDI POLKOWICE

14h 53' 54''

7

STOSZ Patryk

POL

CCC SPRANDI POLKOWICE

14h 53' 57''

8

BIALOBLOCKI Marcin

POL

CCC SPRANDI POLKOWICE

14h 53' 58''

9

STROKAU Vasili

BLR

 

14h 53' 59''

10

PAWLAK Tobiasz

POL

 

14h 54' 01''

 

2017.07.29.DOOKOLA MAZOWSZA.04E RIT.(2.2)

 

1

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM

3h 32'02"

2

LIEPINS Emils

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

3h 32'02"

3

HA?ECKÝ Vojtech

CZE

ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM

3h 32'02"

4

STEPNIAK Grzegorz

POL

WIBATECH 7R FUJI

3h 32'02"

5

JÄGELER Robert

GER

 

3h 32'02"

6

KOMAR Mateusz

POL

VOSTER UNIWHEELS TEAM

3h 32'02"

7

LATON Eryk

POL

TEAM HUROM

3h 32'02"

8

WEINSTEIN Domenic

GER

RAD-NET ROSE TEAM

3h 32'02"

9

BOGDANOVICS Maris

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

3h 32'02"

10

SOLTASIUK Vladyslav

UKR

KOLSS CYCLING TEAM

3h 32'02"

 

2017.07.29.CLASICA CICKISTA SEBASTIAN.(UWT)

 

1

KWIATKOWSKI Michal

POL

TEAM SKY

5:52:53

2

GALLOPIN Tony

FRA

LOTTO SOUDAL

5:52:53

3

MOLLEMA Bauke

NED

TREK - SEGAFREDO

5:52:53

4

DUMOULIN Tom

NED

TEAM SUNWEB

5:52:53

5

LANDA MEANA Mikel

ESP

TEAM SKY

5:52:55

6

BETTIOL Alberto

ITA

CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM

5:53:21

7

ROUX Anthony

FRA

FDJ

5:53:31

8

VAN AVERMAET Greg

BEL

BMC RACING TEAM

5:53:31

9

BENOOT Tiesj

BEL

LOTTO SOUDAL

5:53:31

10

ROCHE Nicolas

IRL

BMC RACING TEAM

5:53:31

39

LAMMERTINK Maurits

NED

TEAM KATUSHA ALPECIN

5:55:05

50

TEN DAM Laurens

NED

TEAM SUNWEB

5:57:41

80

HOFSTEDE Lennard

NED

TEAM SUNWEB

6:04:41

 

2017.07.28.TOUR OF QINHAI LAKE.EINDKLASSEMENT.(2.HC)

 

1

MONSALVE PERTSINIDIS Yonnatta Alejandro

VEN

QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM

41:19:30

2

ORTEGA RAMIREZ Mauricio

COL

RTS - MONTON RACING TEAM

41:19:50

3

THURAU Björn

GER

KUWAIT - CARTUCHO.ES

41:19:54

4

KOSHEVOY Ilia

BLR

WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA

41:20:52

5

SANTORO Antonio

NED

 

41:21:19

6

ROGINA Radoslav

CRO

ADRIA MOBIL

41:21:54

7

CUNEGO Damiano

ITA

NIPPO - VINI FANTINI

41:23:15

8

CHIRICO Luca

ITA

TORKU SEKERSPOR

41:23:51

9

LAGKUTI Sergiy

UKR

KOLSS CYCLING TEAM

41:24:05

10

MUCELLI Davide

ITA

MERIDIANA KAMEN TEAM

41:26:17

24

VAN LUIJK Sven

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

41:36:18

34

DE JONGE Maarten

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

41:52:18

53

BLOKKER Joris

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

42:23:32

68

VAN BREDA Rick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

42:41:05

 

2017.07.28.TOUR OF QINHAI LAKE.13E RIT.(2.HC)

 

1

GIDICH Yevgeniy

KAZ

VINO - ASTANA MOTORS

2:13:58

2

ORKEN Ahmet

TUR

TORKU SEKERSPOR

2:13:58

3

TESHOME Meron

ERI

BIKE AID

2:13:58

4

MARINI Nicolas

ITA

NIPPO - VINI FANTINI

2:13:58

5

BUTS Vitaliy

UKR

KOLSS CYCLING TEAM

2:13:58

6

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

TEAM UKYO

2:13:58

7

GROSU Eduard Michael

ROU

NIPPO - VINI FANTINI

2:13:58

8

BERTAZZO Liam

ITA

WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA

2:13:58

9

SAJNOK Szymon

POL

ATTAQUE TEAM GUSTO

2:13:58

10

ANDRIATO Rafael

BRA

WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA

2:13:58

14

DE JONGE Maarten

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:13:58

22

BLOKKER Joris

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:13:58

24

VAN LUIJK Sven

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:13:58

49

SANTORO Antonio

NED

 

2:13:58

93

VAN BREDA Rick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:14:11

 

2017.07.28.TOUR ALSACE.03E RIT.(2.2)

 

1

PHILIPSEN Jasper

BEL

 

3:13:14

2

WELTEN Bram

NED

BMC RACING TEAM

3:13:14

3

KRIEGER Alexander

GER

LEOPARD PRO CYCLING

3:13:14

4

VAN DER POEL Mathieu

NED

BEOBANK - CORENDON

3:13:14

5

LIENHARD Fabian

SUI

SWITZERLAND

3:13:16

6

GARNIER Matthieu

FRA

 

3:13:16

7

STANNARD Robert

AUS

AUSTRALIA

3:13:16

8

HUPPERTZ Joshua

GER

TEAM LOTTO - KERN HAUS

3:13:16

9

GUILLEMOT Frederic

FRA

 

3:13:16

10

DEWULF Stan

BEL

 

3:13:20

25

EENKHOORN Pascal

NED

 

3:13:20

53

MAAS Jan

NED

SEG RACING ACADEMY

3:13:33

64

EEKHOFF Nils

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:13:41

78

JAKOBSEN Fabio

NED

SEG RACING ACADEMY

3:13:52

85

TIETEMA Bas

NED

AN POST CHAIN REACTION

3:13:55

107

NIEUWENHUIS Joris

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:14:05

133

VAN DEN BERG Julius

NED

SEG RACING ACADEMY

3:15:03

138

VAN DER POEL David

NED

BEOBANK - CORENDON

3:16:11

 

2017.07.28.NIEDERSACHSEN-RUNDFAHRT DER JUNIOREN.01E RIT.(JUN.2.1)

1

HVIDEBERG Jonas Iversby

NOR

NORWAY

01.33.33

2

WÆRENSKJOLD Søren

NOR

NORWAY

01.33.43

3

HJEMSÆTER Olav

NOR

NORWAY

01.33.43

4

SKJELMOSE JENSEN Mattias

DEN

 

01.33.43

5

ROSE-DAVIES Louis

GBR

 

01.33.43

6

ARENSMAN Thymen

NED

 

01.33.43

7

ÅRNES Daniel

NOR

 

01.33.43

8

ANDERSEN Idar

NOR

NORWAY

01.33.43

9

NABERMAN Tim

NED

 

01.33.43

10

URIANSTAD Martin Bugge

NOR

 

01.33.59

11

KONIJN Alexander

NED

 

01.33.59

23

KROONEN Max

NED

 

01.34.19

37

BUITENDIJK Ruben

NED

 

01.34.19

54

REUVERS Kevin

NED

 

01.34.19

58

LOOHUIS Lars

NED

 

01.34.19

74

GADEMAN Sam

NED

 

01.34.19

77

SCHULTEN Chiel

NED

 

01.34.19

80

DE ROOIJ Jesse

NED

 

01.34.19

81

KEMPER Mick

NED

 

01.34.19

82

APPELMAN Stefan

NED

 

01.34.19

94

VERHEIJEN Geert

NED

 

01.34.19

99

BIERKENS Tim

NED

 

01.34.19

118

WEULINK Meindert

NED

 

01.34.19

 

2017.07.28.DOOKOLA MAZOWSZA.03E RIT.(2.2)

 

1

REINHARDT Theo

GER

RAD-NET ROSE TEAM

3h 34'57"

2

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM

3h 34'57"

3

LIEPINS Emils

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

3h 34'57"

4

STEPNIAK Grzegorz

POL

WIBATECH 7R FUJI

3h 34'57"

5

AUGUSTIN Hannes

GER

 

3h 34'57"

6

ZIELINSKI Kamil

POL

DOMIN SPORT

3h 34'57"

7

GROß Felix

GER

RAD-NET ROSE TEAM

3h 34'57"

8

HARAKHAVIK Uladzimir

BLR

 

3h 34'57"

9

LATON Eryk

POL

TEAM HUROM

3h 34'57"

10

BOGDANOVICS Maris

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

3h 34'57"

 

2017.07.27.VUELTA FEMENINA A COSTA RICA.02E RIT.(W.2.2)

 

1

SIERRA Arlenis

CUB

 

2:24:14

3

ROCHA GUERRERO Mayra Del Rocio

MEX

 

2:24:14

4

NAVARRO CERDAS Natalia

CRC

 

2:24:14

5

COLMENARES COLMENARES Yeny Lorena

COL

 

2:24:14

6

SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli

MEX

 

2:24:14

7

VARGAS BARRIENTOS Maria Jose

CRC

 

2:24:14

8

MONTOYA ZULUAGA Katherin Steisy

COL

 

2:24:14

9

MORENO CANCHON Blanca Liliana

COL

 

2:24:14

10

GUILLEN CHAVARRIA Edith

CRC

 

2:24:14

 

2017.07.27.TOUR OF QINHAI LAKE.12E RIT.(2.HC)

 

1

MARINI Nicolas

ITA

NIPPO - VINI FANTINI

2:14:35

2

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

TEAM UKYO

2:14:35

3

GROSU Eduard Michael

ROU

NIPPO - VINI FANTINI

2:14:35

4

ORKEN Ahmet

TUR

TORKU SEKERSPOR

2:14:35

5

MUCELLI Davide

ITA

MERIDIANA KAMEN TEAM

2:14:35

6

GIDICH Yevgeniy

KAZ

VINO - ASTANA MOTORS

2:14:35

7

BERTAZZO Liam

ITA

WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA

2:14:35

8

ERDENESUREN Munkhtulga

MGL

NINGXIA SPORTS LOTTERY - LIVALL CYCLING TEAM

2:14:35

9

KULYK Andriy

UKR

KOLSS CYCLING TEAM

2:14:35

10

ANDRIATO Rafael

BRA

WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA

2:14:35

16

BLOKKER Joris

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:14:35

19

DE JONGE Maarten

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:14:35

30

VAN LUIJK Sven

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:14:35

54

SANTORO Antonio

NED

 

2:14:35

93

VAN BREDA Rick

NED

MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM

2:14:46

 

2017.07.27.TOUR ALSACE.02E RIT.(2.2)

 

1

HOELGAARD Markus

NOR

JOKER ICOPAL

3:43:41

2

HAMILTON Lucas

AUS

AUSTRALIA

3:43:48

3

VANHOUCKE Harm

BEL

 

3:43:59

4

HINDLEY Jai

AUS

AUSTRALIA

3:44:09

5

SOSA CUERVO Ivan Ramiro

COL

ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA

3:44:09

6

HAGEN Carl Fredrik

NOR

JOKER ICOPAL

3:44:12

7

CRAS Steff

BEL

 

3:44:12

8

DAVIES Scott

GBR

TEAM WIGGINS

3:44:12

9

MCNULTY Brandon

USA

UNITED STATES OF AMERICA

3:44:19

10

STORER Michael

AUS

AUSTRALIA

3:44:19

20

EENKHOORN Pascal

NED

 

3:44:49

30

MAAS Jan

NED

SEG RACING ACADEMY

3:45:45

41

DE VRIES Hartthijs

NED

SEG RACING ACADEMY

3:46:54

45

VAN DEN BERG Julius

NED

SEG RACING ACADEMY

3:47:10

76

EEKHOFF Nils

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:53:08

85

TIETEMA Bas

NED

AN POST CHAIN REACTION

3:55:02

100

NIEUWENHUIS Joris

NED

DEVELOPMENT TEAM SUNWEB

3:58:16

102

VAN DER POEL Mathieu

NED

BEOBANK - CORENDON

3:58:22

111

JAKOBSEN Fabio

NED

SEG RACING ACADEMY

4:01:29

114

WELTEN Bram

NED

 

4:01:29

145

VAN DER POEL David

NED

BEOBANK - CORENDON

4:08:42

 

2017.07.27.DOOKOLA MAZOWSZA.02E RIT.(2.2)

 

1

MARYCZ Jaroslaw

POL

DOMIN SPORT

3h 51'04"

2

STEPNIAK Grzegorz

POL

WIBATECH 7R FUJI

3h 51'19"

3

LIEPINS Emils

LAT

RIETUMU BANKA - RIGA

3h 51'19"

4

ZIELINSKI Kamil

POL

DOMIN SPORT

3h 51'19"

5

KA?KOVSKÝ Alois

CZE

ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM

3h 51'19"

6

LATON Eryk

POL

TEAM HUROM

3h 51'19"

7

STOSZ Patryk

POL

CCC SPRANDI POLKOWICE

3h 51'19"

8

JÄGELER Robert

GER

 

3h 51'19"

9

FRANZ Toni

GER

 

3h 51'19"

10

HARAKHAVIK Uladzimir

BLR

 

3h 51'19"

 

2017.07.26.VUELTA FEMENINA A COSTA RICA.01E RIT.(W.2.2)

 

1

SIERRA Arlenis

CUB

 

0:01:40

2

BERTIZZOLO Sofia

ITA

 

0:01:43

3

MUÑOZ GRANDON Paola Andrea

CHI

 

0:01:44

4

PRADERA BERNAL Jeidy

CUB

 

0:01:44

5

SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli

MEX

 

0:01:46

6

CHACON GARCIA Lilibeth

VEN

 

0:01:46

7

CASAS BONILLA Ana Teresa

MEX

 

0:01:46

8

COLMENARES COLMENARES Yeny Lorena

COL

 

0:01:48

9

MARTINEZ HERNANDEZ Neftali Sharazan

MEX

 

0:01:48

10

COVARRUBIAS ROCHA Cinthya Teresita

MEX

 

0:01:48

 

2017.07.26.VOO-TOUR DE WALLONIE.EINDKLASSEMENT.(2.HC)

 

1

TEUNS Dylan

BEL

BMC RACING TEAM

21:19:34

2

VAN DER SANDE Tosh

BEL

LOTTO SOUDAL

21:20:17

3

THOMAS Benjamin

FRA

ARMEE DE TERRE

21:20:28

4

VANENDERT Jelle

BEL

LOTTO SOUDAL

21:20:36

5

KREDER Michel

NED

AQUA BLUE SPORT

21:20:37

6

VANTOMME Maxime

BEL

WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT

21:20:39

7

MEURISSE Xandro

BEL

WANTY - GROUPE GOBERT

21:20:44

8

LIETAER Eliot

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

21:20:46

9

VLIEGEN Loïc

BEL

BMC RACING TEAM

21:20:53

10

SPRENGERS Thomas

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

21:20:54

11

MEIJERS Jeroen

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:20:56

25

CASTELIJNS Twan

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

21:23:57

27

DUIJN Huub

NED

VERANDA'S WILLEMS - CRELAN

21:24:11

28

LIGTHART Pim

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:24:57

29

REINDERS Elmar

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:25:20

38

VAN KESSEL Corne

NED

TELENET FIDEA LIONS

21:29:45

54

ASSELMAN Jesper

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:34:30

56

VAN DER HAAR Lars

NED

TELENET FIDEA LIONS

21:35:13

60

GERTS Floris

NED

BMC RACING TEAM

21:35:35

66

HOFLAND Moreno

NED

LOTTO SOUDAL

21:37:17

82

TANKINK Bram

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

21:42:10

89

VAN GOETHEM Brian

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:44:40

101

BOOM Lars

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

21:50:26

106

VERMELTFOORT Coen

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

21:52:30